fbpx

חברת הסייבר Sophos משיקה את Intercept X for Mobile

סופוס, הנחשבת למובילה עולמית בהגנת סייבר (Cyber) של הדור הבא, מכריזה על Sophos Intercept X for Mobile, מוצר חדש עם יכולות אבטחה חדשות עבור מכשירי Chrome OS והגנה משופרת נגד איומים עבור מכשירי אנדרואיד ו-iOS.

בנוסף, פרסמה סופוס (Sophos) מחקר בשם "Fleeceware Apps Persist on the Play Store". מחקר זה מציג ממצאים חדשים על אפליקציות Fleeceware הגובות כספים מלקוחות תמימים עבור יכולות (פיצ'רים) הקיימות ואף נפוצות באפליקציות חינמיות או זולות אחרות. ה-Fleeceware, שנחשפו לראשונה על ידי SophosLabs בחנות האפליקציות של גוגל (Google) בספטמבר 2019, ממשיכות להוות בעיה נפוצה, עם גילוי של 20 אפליקציות נוספות האחראיות לכ-600 מיליון התקנות – כך לפי דיווח של גוגל (Google). 

"מפתחי Fleeceware ואפליקציות נצלניות אחרות נעים על הגבול הדק של הפרות החוקים של חנויות האפליקציות. התנהגות חמקנית זו אינה אתית, אבל היא גם אינה בלתי חוקית", אמר דן שיאפה, סמנכ"ל מוצרים ב- Sophos. "מדאיגה יותר היא הפעילות הגוברת של עברייני סייבר חמקניים התוקפים מכשירים ניידים כדי להגיע לרווח כספי או כדי להשיג דלת פתוחה אל רשתות ארגוניות. אין מכשיר נייד המחוסן בפני התקפות, וכדי להוציא אותן לפועל התוקפים מסתמכים על קיומם של מכשירים שאינם מוגנים ואינם מעודכנים. Intercept X לניידים מגן על משתמשים מפני אפליקציות מסוכנות ותוכן זדוני, ושומר על המידע העסקי בניידים מאובטח".

ב-Intercept X, הפתרון של סופוס ל-Windows ו-MacOS מוטמעות טכנולוגיית בינה מלאכותית לזיהוי קוד זדוני. הודות לכך, פתרון ה-Intercept X for Mobile המבוסס על אחיו הגדול, מסוגל להגן גם על משתמשים, על המכשירים והנתונים שלהם מפני איומי מובייל, איומים מוכרים וגם כאלה שלא נראו בעבר. הדבר מעניק לפתרון של סופוס יתרון משמעותי על פני טכנולוגיות אחרות המסוגלות לזהות רק וירוסים הקיימים במאגרי המידע שלהם. סופוס לעומת זאת, מסוגלת להגן על המשתמש גם מפני איומים שטרם זוהו על ידי חברות המחקר וטרם נרשמו במאגרי הוירוסים השונים.

Intercept X for Mobile מנוהל דרך פלטפורמת הענן Sophos Central, לצד מערך פתרונות אבטחת הסייבר המלא של סופוס. גישת ה-Synchronized Security הייחודית של סופוס מעצימה את הפתרונות האלה באמצעות עבודה אחידה ושיתוף מידע בזמן אמת לצורך תגובה יעילה ומהירה לאיומים. 

"ישנה תפיסה מוטעית כי לארגונים אין את הזכות לאבטח מכשירים בבעלות עובדים, אבל זה רחוק מאוד מהאמת. אף מכשיר אינו נמצא מחוץ לחוקי המשחק של תוקפים, וללא ההגנה המתאימה, מכשירים ניידים מהווים סיכון משמעותי", אמר סקוט לרסון, בעלים של Technology By Design. "ה-Intercept X for Mobile מספק את ההגנה הטובה מסוגה כדי לאבטח מכשירים אישיים ובבעלות חברות, אל מול אופק איומים שמתפתח במהירות. פתרון החובה הזה, שאינו פוגם בפעילות השוטפת, יחזק את ההגנות של כל ארגון, ויאפשר לספקי שירותים מובילים כמונו להגן על לקוחות מפני האיומים המתוחכמים והמתקדמים ביותר".

sophos labs fleeceware apps
בתמונה: אפליקציות שסווגו וזוהו כ-Fleeceware על ידי סופוס. קרדיט: יח"צ

פיצ'רים מיוחדים

אבטחת מכשיר: Intercept X לניידים מנטר ברציפות ומתריע בפני משתמשים ומנהלי IT לגבי סימנים לפגיעה במכשיר, על מנת שניתן יהיה לבצע תיקון מהיר ואוטומטי, וכדי שניתן יהיה לחסום גישה של המכשיר למשאבים ארגוניים. בדיקות לעמידה בתקנות ורגולציה, כוללות בדיקת פריצה של המכשיר (למשל: jailbreakingי), rooting, גרסאות של מערכת הפעלה ועוד. הפתרון מתריע למשתמשים ולמנהלי ה-IT על הפרת המדיניות ונוקט בפעולה אוטומטית. 

אבטחת רשת: Intercept X for Mobile מנטר את חיבורי רשת אחר פעילות חשודה בזמן אמת, ומתריע בפני משתמשים ומנהלי IT לגבי התקפות Man-in-the-Middle אפשריות. סינון רשת ובדיקות URL, עוצרות גם הן גישה לאתרים בעייתיים, מגינות על משתמשים מפני תוכן שאינו ראוי, ומזהות פישינג עם קישורים זדוניים. 

אבטחת אפליקציות: Intercept X for Mobile מזהה אפליקציות זדוניות וחשודות המותקנות על מכשירים, ומגן מפני קוד זדוני, תוכנות כופר ואפליקציות בלתי רצויות אחרות, כגון fleeceware. אינטגרציה עם פתרונות ניהול מאוחד של נקודות קצה (UEM), כגון Sophos Mobile ו- Microsoft Intune, מאפשרת למנהלים לבנות מדיניות מגבילה בגישה לאפליקציות, נתונים ומשאבים ארגוניים, כאשר מזהים איום. 

אבטחה ל- Chromebook: תוסף האבטחה ל- ChroomeBook מגן על משתמשי Chrome OS מפני תוכן מקוון זדוני ושאינו ראוי, מספק רשימות שחורות לחסימה ורשימה לבנה של אפליקציות, ומספק למנהלי IT דיווח על מצב המכשיר וההגדרות שלו.

"Intercept X for Mobile הוא הדרך הטובה ביותר לאחד פלטפורומות שונות לניהול נקודות קצה, כדי ליצור מדיניות אחידה, אבטחה מקיפה, וכדי לאפשר למשתמשים להיות יעילים בעבודה עם המכשיר המועדף עליהם", אמר פיל הוכמות', סמנכ"ל IDC. "הוא מספק את ההגנה והביצועים הטובים ביותר, עם פחות זמן ומאמץ הנדרשים לניהול מאשר בפתרונות מסורתיים להגנת ניידים".

זמינות

אפליקציית Sophos Intercept X for Mobile זמינה כעת בנפרד או כחלק מחבילת Sophos Mobile 9.5 UEM עם יכולות הגנת נקודות קצה נוספות. לשימוש אישי ובלתי מנוהל, Intercept X for Mobile זמין בחינם ב-App Store וב-Google Play.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן