fbpx

המחזור העשירי של מאיץ הסטארט-אפים IBM Alpha Zone יוצא לדרך

המחזור העשירי של מאיץ הסטרטאפים Alpha Zone IBM נפתח בשבוע שעבר (ה' 22.1) באירוע השקה בתל אביב. לאחר תהליך סינון קפדני בחר צוות המאיץ בעשר חברות סטארט-אפ (Startup) מתחומים כגון בריאות דיגיטלית, סייבר ובינה מלאכותית. חברות אלו יצטרפו כעת לתוכנית מנטורינג מקצועית בת 24 שבועות.

כמו במחזורים הקודמים, IBM בוחרת לתכנית ההאצה Alpha Zone חברות עם פתרון טכנולוגי למגזר הארגוני שעברו את שלב השקעת הסיד, ומסייעת להן בפיתוח והצמחת המוצרים והשירותים שלהן, וביצירת קשרים אסטרטגיים על בסיס הידע הטכנולוגי הרחב של IBM, הניסיון המחקרי והעסקי ורשת הקשרים הענפה שלה בעולם.

כחלק מאירוע ההשקה של מחזור 10 קיימו החברות הבוגרות של מחזור 9 את ה-Demo Day בו הציגו את הפתרונות פורצי הדרך שלהן. כך למשל חברת Leo הציגה צ'אטבוט מבוסס בינה מלאכותית עבור תעשיית הביטוח; חברת ContextualWeb הציגה מנוע חיפוש בהשראת מערכת הזיכרון של המוח האנושי; וחברת Cyberpion הציגה את HackerPOV – פתרון ניטור מקיף של נכסים דיגיטליים והגנה מפני איומים.

התכניות כוללת ליווי טכנולוגי ועסקי לכל חברה, שימוש חופשי במוצרי התוכנה וכלי הפיתוח של IBM בענן בשווי של עד 120 אלף דולרים, וכן גישה לשירותי ייעוץ המתבססים על הידע והניסיון של מאות אנשי טכנולוגיה, חוקרים, מפתחים ומומחי תעשייה המועסקים על ידי IBM בישראל ובעולם. במסגרת התכניות מציגה IBM את החברות בפני משקיעי הון סיכון, מסייעת בהגשת תכניות לרשות החדשנות ומחברת את החברות למנטורים ואנשי תעשייה מובילים בארץ ובחו"ל.

התכנית למעשה תפרוס בפני עשרת הסטארט-אפים הנבחרים משאבים איכותיים רבים שיקדמו את החברות במישור הטכנולוגי ויחד עם זאת במישור העסקי שחשוב מאוד לצורך התפתחות אמיתית של חברות הסטארט-אפ. ארגון גדול כמו IBM בוודאי יכול לפתוח דלתות לאותם הסטארט-אפים ולפתוח בפניהם שווקים נוספים מעבר לים.

אורי חייק, סמנכ"ל הטכנולוגיות ב-IBM ישראל אמר שהמאיץ הוא נקודת מפגש מרתקת בין סטרטאפים, ארגונים עסקיים, אקדמיה וטכנולוגיה עילית: "אנו גאים לסכם חמש שנים מוצלחות מאוד של IBM Alpha Zone בישראל – תוכנית מאיץ שהפכה לראש גשר להנגשת החדשנות והיזמות הישראלית לשווקים גלובליים. יחד עם השותפים הרבים שלנו הפכנו את התוכנית שלנו למודל לחיקוי עבור מדינות וגופים אחרים, שרואים במפגש הזה ערך עסקי חדש, מצוינות טכנולוגית וארכיטקטורה ותוצרים פורצי דרך לכל השחקנים – ובראשם הסטרטאפים".

מתוך האירוע. קרדיט: יח"צ

חלק מהחברות בוגרות המחזורים הקודמים של התוכנית רשמו הצלחות מרשימות. כך למשל חברת Nutrino בוגרת מחזור 2 נמכרה ב-2008 ל-Medtronic בעסקה המוערכת בכ-100 מיליון דולר; חברת IQP בוגרת מחזור 2 נמכרה בשנת 2017 לתאגיד GE בסכום שנאמד על פי הדיווחים בכ-40 מיליון דולר; חברת DayTwo בוגרת מחזור 8 הכריזה ביוני אשתקד על גיוס של 40.5 מיליון דולר; וחברת DiA בוגרת מחזור 4 נכללה לאחרונה בין חמש החברות הראשונות שעלו ל-IBM Watson Health Imaging-Marketplace כדי לאפשר לרופאים ברחבי העולם ניתוח של דימויי אולטרסאונד מבוסס בינה מלאכותית.

מודל מאיץ הסטרטאפים של IBM קצר שבחים רבים בישראל ובחו"ל. על בסיסו קמו מאיצים בבית החולים הדסה בירושלים, בניו יורק – בשיתוף עם אוניברסיטת קולומביה, וברוד איילנד – בשיתוף עם אוניברסיטת בראון, אוניברסיטת רוד איילנד ו-MassChallenge. המחזור הנוכחי יהיה הראשון שייהנה משיתוף הפעולה עם E.ON – חברת אנרגיה גרמנית מהמובילות בעולם שפנתה ל- IBM Alpha Zone במטרה לחבר חדשנות ישראלית לשוק האנרגיה הגלובלי. שלושה סטרטאפים בנבחרת הנוכחית יזכו בנוסף לתמיכה מIBM- גם לליווי וסיוע מ-E.ON.

כידוע, חברת IBM היא מהמובילות והוותיקות בתחום הבינה המלאכותית ובתחומים רבים נוסף ועל כן מסוגלת IBM להעניק ערך מוסף רב לסטארט-אפים השונים הלוקחים חלק במאיץ של החברה. בין החברות שהתקבלו למחזור העשירי הן Intelligent Traffic ControlSternum וגם Medical Electronic Systems (בקצרה: MES). כאמור, כל אחת מן החברות הללו תזכה לגישה למנטורים, חוקרים ואנשי עסקים רבים בעלי ידע נרחב במגוון תחומים. יחד עם זאת, הן יזכו גם בגישה לכלים הטכנולוגיים המתקדמים של IBM המסוגלים לקחת את החברות הללו כמה צעדים קדימה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן