fbpx

אנבידיה ומיקרוסופט משתפות פעולה בתחום מחשוב הקצה החכם

NVIDIA ו-Microsoft הכריזו אמש בוועידת המובייל העולמית בלוס אנג'לס, על שיתוף פעולה טכנולוגי שיתמקד במחשוב קצה חכם במטרה לסייע לתעשיות שונות לשפר את הניהול וההפקה של תובנות ממבול הנתונים שמגיע מחנויות קמעוניות, מחסנים, מתקני ייצור, בניינים מחוברים, תשתיות עירוניות וסביבות אחרות.

אינטגרציה הדוקה בין Microsoft Azure  לבין פלטפורמת  NVIDIA EGX מאפשרת לשתי החברות לפעול יחדיו לקידום היכולות החישוביות של בינה מלאכותית מהקצה עד לענן ולהועיל לעסקים ברחבי העולם. מסגרת NVIDIA Metropolis video analytics application framework שרצה על גבי EGX, עברה אופטימיזציה לעבודה עם Microsoft’s Azure IoT Edge,  פתרונות למידת המכונה של Azure ועם התקן Azure Data Box Edge במארז חדש המבוסס על NVIDIA T4 GPUs. בנוסף,  שרתים הנושאים הסמכה של NVIDIA ומוכנים למכירה מן המדף, עברו אופטימיזציה להרצת שירותי Azure IoT Edge ולמידת מכונה, זמינים כעת לרכישה מיותר מתריסר יצרני ציוד מקורי, (OEM) בהם דל, היולט פקארד אנטרפרייז (HPE) ולנובו.

ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה, אמר בועידה: "החל העידן של מחשוב קצה חכם. התעשיות הגדולות בעולם רוצות להריץ מחשוב בינה מלאכותית בקצה, למצות תובנות מזרמי נתונים רציפים ולחוש, להסיק ולפעול בנקודה שבה מתרחשת הפעולה," "עם הזמן, היקף המחשוב הזה יהיה הגדול ביותר שנוצר אי פעם, משום שהוא יחבר טריליונים של חיישנים חכמים. הפלטפורמות של NVIDIA ומייקרוסופט משתלבות ומשלימות זו את זו בכדי להציע ללקוחות פתרון מקיף מהקצה עד לענן."

"בעולם שבו מחשוב מוטמע בכל מקום ובכל דבר, ארגונים זקוקים למארג מחשוב מבוזר המשתרע מהענן עד לקצה," אמר סאטיה נאדלה, מנכ"ל מייקרוסופט. "יחד עם אנבידיה, אנו מביאים את העוצמה של Azure ו-Azure AI להתקני הקצה ומאפשרים ללקוחותינו חוויות פורצות דרך." 

nvidia microsoft edge computing world mobile congress
קרדיט: Nvidia

כיום חברות רבות מבצעות מעבר לענן שכן יש לו יתרונות רבים, למעשה, על פי התחזיות בעתיד ייתכן וכל כוח המחשוב יימצא על גבי הענן בעוד שהמחשבים האישיים המצויים בבתים כיום ישמשו אך ורק למען חיבור לענן שנמצא במדינה אחרת או אפילו יבשת אחרת. במגזר העסקי עיבוד נתונים בענן הופך עם השנים לנפוץ במיוחד שכן הוא מציע יכולות מחשוב מעולות מבלי הצורך לבצע תחזוקה שוטפת.

איסוף המידע וניתוחו הם תהליכים לא פשוטים כלל והם בעלי מורכבות גדולה, החל מאיסוף ושמירת המידע, דרך ניתוחו ועד להפקת מסקנות עסקיות רלוונטיות. עוד ניכר לראות כי עסקים רבים משלבים יותר ויותר חיישנים ומכשירים חכמים לעסקים שלהם, החל מטאבלט כתפריט ואמצעי להזמנה במסעדה עד לחיישנים חכמים ממגוון של סוגים בשלל תעשיות שונות. לרכז ולעבד מידע כה רב זו משימה לא פשוטה, גם אם מדובר בענן שכן ספקית שירותי הענן זקוקה להתאים את החומרה והתוכנה שלה למשימות אינטנסיביות במיוחד.

שיתוף הפעולה שבין Microsoft ל-Nvidia יאפשר ל-Microsoft להציע פתרונות יעלים ומתקדמים במיוחד בעבור ניתוחי מידע ושלל יישומי AI, זאת תוך שיפור משמעותי בכל הקשור לאופטימיזציה של השרתים של Nvidia ל- Azure IoT Edge. בשורה התחתונה, הודות לשיתוף הפעולה שבין שתי החברות בעלי עסקים ומפתחים ייזכו לפלטפורמות מתקדמות, עתירות ביצועים ויעילות במיוחד שיוכלו לשפר תהליכים רבים בתוך תעשיות ועסקים.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן