fbpx

חברת Qlik (קליק) משיקה בישראל את המערכת המייעלת את תהליכי האנליטיקה בארגונים

חברת Qlik (קליק), משיקה בישראל את פתרון ה- "Qlik Data Catalist", פיתרון המפשט ומייעל את תהליך האנליטיקה בארגונים, עבור מגוון רחב של מידע ארגוני.

המערכת "Qlik Data Catalist" מהווה פתרון ארגוני מרכזי לטיוב נתונים, קיטלוג, ניהול והכנה של המידע הארגוני ובכך, מועברים הנתונים העסקיים הזמינים לפלטפורמה האנליטית של "Qlik Sense", באופן פשוט, נגיש, מהיר ומאובטח.

 לירון ברעם, מנהל אנליטיקה עסקית ב- Qlik Israel, אמר "בעבר נתקלו ארגונים רבים בבעיה לזהות, להכין ולהעביר ל- Qlik Sense מידע המיועד לניתוח אנליטי באמצעות הכלים המסורתיים שנחשבים לאיטיים ולא גמישים וזאת עקב העובדה שהמשתמשים העסקיים של הארגון נרתעו מלגשת לטכנולוגיה מתקדמת, עם מקורות מידע לא סטנדרטיים כמו מחשב מרכזי מדור קודם, בסיסי נתונים NoSQL וקבצי XML. כל זה השתנה בעזרת Qlik Data Catalist"

"Qlik Data Catalist הופכת את המשימה של חיפוש המידע על ידי כל המשתמשים בארגון לקלה. הם יכולים מעתה למצוא את המידע הדרוש להם בחנות מידע, המספקת חווית איתור מידע זהה לחנויות מקוונות בתחומים אחרים."

"בכך שהיא מאפשרת להמיר בקלות מידע גולמי  למידע מעובד ממקורות מידע שונים , Qlik Data Catalist 'מפרקת' מחסומי מידע ומצמצמת את המורכבות הטמונה בסביבות של נתונים ארגוניים מדור קודם. הרווח לארגון  הוא בכך שהמשתמשים משקיעים יותר זמן בניתוח המידע ובגילוי תובנות חדשות, מאשר בחיפוש והכנה של המידע המיועד לכך".

החזון של Qlik הוא עולם של אוריינות נתונים (Data-Literate World), שבו כל אחד יכול להשתמש במידע לשיפור קבלת החלטות ולפתרון רוב הבעיות והאתגרים. Qlik היא היחידה המציעה אינטגרציית נתונים בזמן אמת מקצה לקצה ופתרונות אנליטיקה שעוזרים לארגונים להפוך את כל הדאטה שלהם לערך.Qlik עוזרת לחברות להפוך למובילות בעזרת הדאטה, להכיר לעומק את התנהגות לקוחותיהם, להמציא מחדש תהליכים עסקיים, לגלות נתיבי רווח חדשים ואיזון בין הסיכונים לתגמול.Qlik, חברה המובילה בתחום ה- BI והאנליטיקה, עושה עסקים ביותר מ- 100 מדינות ומשרתת מעל 50,000 לקוחות בעולם.

לירון ברעם מנהל אנליטיקה עסקית בקליק ישראל.  צילום: רן ברגמן
לירון ברעם מנהל אנליטיקה עסקית בקליק ישראל. צילום: רן ברגמן

היכולות של "Qlik Data Catalist" הופכות את שרשרת אספקת המידע ל- marketplace לשירות עצמי, על פי דרישה ובמועד הרצוי. הפתרון הופך את המידע העסקי לזמין, דרך קטלוג המידע החכם שלה. משתמשי חנות המידע יכולים להיות מדוייקים ויותר אפקטיביים בבחירת המידע הנכון לפרוייקטי האנליטיקה שלהם, מכיוון ש- "Qlik Data Catalist" משמרת את כל התובנות של כל חלקי המידע, כולל ההקשר הנכון, הפורמט והאיכות. המשתמשים יכולים לשתף את המידע בדשבורדים של אפליקציות אנליטיקה וכיום אף יכולים לעשות שימוש חוזר ולשתף נתונים בקטלוג המידע החכם.

על ידי פישוט התהליכים, "Qlik Data Catalist" מזרזת את המרת חומר הגלם של הנתונים לאינפורמציה שמוכנה לניתוח. תהליך שבעבר לקח חודשים, לוקח עכשיו רק כמה שעות בודדות.

התהליך כולל ניקוי, סינון, שיפור, קיטלוג וסידור מערכים רבים של מידע, עבור משתמשים שונים בעלי דרישות שונות. QDC משפר את הנתונים, עם Metadata עסקי, תגיות והערות כמו גם מיקסום ערך המידע שלהם בכך שהם יכולים לראות את השושלת (המקורות וחישובי הערך) שלה וכן היכן המידע היה בשימוש בעבר.

התאמתו לסטנדרטים והפרוטוקולים המקובלים בתעשייה, תורמת לכך שהוא משתלב בקלות בכלי ניהול מידע אחרים. בעזרת הפתרון, ארגונים יכולים באופן אוטומטי לזהות ולנהל מידע רגיש, כמו למשל מידע המאפשר זיהוי אישי.

ברעם בדברי סיכום, "המסע ממידע גולמי לייצור תובנות עסקיות, לא צריך לגזול זמן רב, להיות מורכב או בעל מיקוד מצומצם. השילוב בין "Qlik Sense" ו- "Qlik Data Catalist" מאפשר לארגון באופן ייחודי להפוך באופן אוטומטי מידע גולמי למקור אינפורמציה נשלטת, עם זיקה לאנליטיקה, ולהעביר את הממצאים לכל סוגי המשתמשים בארגון. בכך הוא מעלה את הערך העסקי של המידע הארגוני ומעלה את היתרון היחסי שלו לעומת המתחרים".

דילוג לתוכן