fbpx

מתכננים קריירה בהיי-טק? הנה מה שיש לבכירים בתעשייה לומר במסגרת המיטאפ של Urban Place

לפני מספר ימים אירחה רשת חללי העבודה המשותפים Urban Place, במתחם שלה שבמגדל שלום, מיט אפ מסקרן שבו השתתפו מעל ל-120 איש.

במיטאפ התארחו יניב בן ישי, סמנכ"ל השיווק בקבוצת  SQLink הכוללת את חברת Gotfriends המתמחה בהשמת עובדים בהיי טק, יניב קאלו סמנכ"ל טכנולוגיות מחברת פנגו, נטלי שאול מנהלת מערך הגיוס בטלדור מערכות, עידן פינטו COO ומייסד חברת הסטארט אפ Syte ובן דיאמנט מנהל R&D בסטארט אפ PerimeterX.

המיטאפ כלל שני חלקים. הוא נפתח בהרצאתו של יניב בן ישי, סמנכ"ל השיווק בקבוצת SQLink בה תיאר את אתגרי חיפוש העבודה השכיחים ביותר של מועמדים בהייטק, מה חשוב לציין בקורות החיים וכיצד לשלוח אותם בצורה חכמה. בן ישי דיבר על כוחו של הנטוורקינג, והדגיש את החשיבות של פגישות או שיחות חוזרות עם אנשים שפנינו אליהם בעבר, בבקשה לעזרה במציאת העבודה.

עוד הדגיש את היתרון שבפנייה ישירה למפרסמי המשרה דרך הרשתות החברתיות ודרך מכרים. בנוסף, יניב המליץ גם על התייעצות ישירה עם מנהלים או אנשי מפתח, על מנת לקבל מהם עצות ותובנות באשר לחיפוש עבודה ועל ידי כך לייצר הזדמנויות לחיבורים מעניינים. בסופה של ההרצאה נתן טיפים למעמד הריאיון הפרונטאלי: להשתדל להיות אותנטיים, להגיע מוכנים מראש עם מידע על החברה והתפקיד, לא לחשוש לשאול שאלות בצורה הדדית וכמובן לוודא שבחרו נכון. 

מתוך ה-Meetup. צילום: יח"צ

לאחר ההרצאה התכנסו האורחים לפנל שאותו הנחה בן ישי, ובו נשאלו הבכירים שאלות רבות, וביניהן: האם תואר אקדמי הוא חובה מבחינתם? התשובה של כל המשתתפים בפאנל הייתה כי ההשכלה תלויה מאוד בסוג המשרה. עידן פינטו מחברת Syte סיפר כי "למשרות שלCostumer Success  למשל, יעדיף אדם עם ניסיון בשירות ולא ישים דגש דווקא על תואר אקדמי". 

לשאלה: איזה סט כלים מחפשי עבודה חייבים כיום? ענה בן דיאמנט, מנהל R&D בחברת PerimeterX כי "מדובר בשילוב של ידע והשכלה, יחד עם יכולות בינאישיות גבוהות הכוללות יזמות, צניעות וסקרנות. כמו כן הדגיש כי "אם מדובר בראיון ראשון, חשוב שהמועמד יהיה מודע לעצמו וליכולות שלו". 

נטלי שאול, מנהלת הגיוס של טלדור מערכות נשאלה על מה היא הכי מסתכלת בקורות החיים, וענתה כי "היא שמה דגש על הניסיון ופחות על השכלה, היא מסתכלת על הדרך שעשה המועמד ורוצה להבין את הסיפור המלא, מדוע עבר ממקום עבודה אחד לאחר ועוד". 

על השאלה על ההתמודדות לתפקיד עם חוסר ניסיון ענה יניב קאלו, סמנכ"ל הטכנולוגיות של פנגו כי "במקרים כאלו לפעמים עדיף להתחיל בתפקיד התחלתי (ג'וניור)  ואף שונה מאותו תפקיד אליו מתמודדים, ומשם  ניתן להתקדם ולהגיע לתפקיד הנכסף בתוך הארגון ביתר קלות". 

רומן לוי, מנכ"ל רשת מתחמי העבודה המשותפים Urban Place: "כמות הנוכחים הרבה במיטאפ, הראתה את הצורך הרב של אנשים במידע על תהליך הקבלה למשרות בתחומי ההייטק, ואת הרצון להתייעץ ולקבל הכוונה. בין המיטאפים המקצועיים הרבים שאנו מארחים אני רואה חשיבות גדולה גם בתחום זה ואני שמח על האפשרות להביא ערך כה חשוב לחברי הקהילה שלנו ולכלל הציבור".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן