fbpx

מלאנוקס מציגה פתרונות מהפכניים המאפשרים יצירת תשתית ענן מאובטחת, חזקה ומהירה

סאניוול קליפורניה ויקנעם ישראל, 28 באוגוסט 2019 – מלאנוקס טכנולוגיות, הנחשבת למובילה עולמית באספקת פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, הציגה היום את הConnectX-6 Dx, כרטיס רשת חכם (SmartNIC), ואת ה-BlueField-2, מעבד משובץ לתשתיות תקשורת.

שני הפתרונות החדשים מייצגים את הדור הבא של פתרונות הענן ומספקים אבטחת סייבר, ביצועים ויעילות חסרי תקדים למרכזי נתונים במדרגיות עצומה, לכל רמות עומסי העבודה. ConnectX-6 Dx ו-BlueField-2 ממשיכים את חדשנותה של מלאנוקס (Mellanox) ברשתות לענן בעלי ביצועים גבוהים והופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי, על ידי הצגת מנועי האצת חומרה מתקדמים ומתכנתים הטובים ביותר בקטגוריה, המאפשרים להמריץ יישומים בעלי חשיבות קריטית למשימות.

הפיתוחים החדשים מספקים רמות חדשות של אבטחת סייבר ויעילות עם ההחזר הגבוה ביותר על ההשקעה (ROI) למרכזי נתונים של מסחר אלקטרוני, שרותי ענן, ספקי תשתיות תקשורת, בנקאות, ביטחון , אקדמיה ועוד. ConnectX-6 Dx SmartNICs מספקים עד שתי יציאות של 10, 25, 50, 40, או 100 גיגהביט לשנייה, או יציאה אחת של עד 200 גיגהביט לשנייה, קישוריות אית'רנט (Ethernet) המופעלת על ידי טכנולוגיית PAM4 SerDes של 50 גיגהביט לשנייה וקישוריות PCIe 4.0. מנועי האצת החומרה החדשניים של ConnectX-6 Dx כוללים לראשונה בעולם האצות חומרה לפרוטוקולי אבטחה IPsec ו- TLS במסלול הטיפול בחבילות ובמינימום זמן אחזור, בנוסף להאצות לווירטואליזציה RDMA over Converged Ethernet (יRoCE) ו-NVMe over Fabrics (יNVMe-oF) המאיצים פתרונות אחסון.

Mellanox_ConnectX6Dx_BlueField2
הפתרונות החדשים של מלאנוקס. קרדיט: יח"צ

ה-IPU BlueField-2 משלב את כל היכולות המתקדמות של ConnectX-6 Dx עם מערך ליבות ARM חזקות, ממשקי זיכרון בעלי ביצועים גבוהים ויכולות עיבוד גמישות במערכת-על-שבב (SoC) אחת, התומכת בקישוריות אית'רנט ואינפיניבנד עד 200 גיגהביט לשנייה. כרטיסי ניהול מבוססי BlueField-2 הם פתרון אידיאלי לבניית פלטפורמות אחסון מהירות מבוססות פלאש, לאבטחה, אינטרנט של הדברים (IoT) ומערכות מחשוב קצה (edge).

כרטיסי רשת חכמים ומתכנתים SmartNICs BlueField-2 יכולים לפעול כמעבד נוסף ה-"מציב מחשב לפני המחשב" ומחולל מהפכה בסביבות Bare Metal Cloud ובסביבות וירטואליות באמצעות רשתות המוגדרות על ידי תוכנה (Software Defined Networking), הפרדה של אחסון באמצעות NVMe SNAP ויכולות אבטחת סייבר משופרות. יתר על כן, BlueField-2 מספק ביצועים ויעילות ללא תחרות לעומסי עבודה של אינטליגנציה מלאכותית בענן או במערכות מחשוב קצה (edge).

"אנחנו נרגשים להציג את ארכיטקטורות ConnectX-6 Dx ו- BlueField-2, המספקות מנועי האצה פורצי דרך, לדור הבא של מרכזי נתונים בענן", אומרת יעל שנהב, סמנכ"לית Ethernet NIC ו- SoC במלאנוקס"ConnectX-6 Dx ו- BlueField-2 נשענים על הצלחת משפחת מוצרי ConnectX ו- BlueField עטורת הפרסים וקובעים שיאים חדשים של ביצועים גבוהים ברשת, תוך שהם מאפשרים ללקוחותינו ולשותפינו לבנות תשתיות אחסון מאובטחות ויעילות במיוחד, במטרה להגביר את הפרודוקטיביות ולהפחית את עלות הבעלות הכוללת".

"כאשר מחשוב ענן הופך לנורמה, יותר ויותר חברות מסתמכות על התשתיות הבסיסיות של מרכז הנתונים לפריסת עומסי העבודה בין הציבורי, לפרטי ולמחשוב הקצה", אומר ברון פאנג, מנהל בקבוצת Dell'Oro. "לפיכך, ישנו צורך הולך וגדל ל- SmartNICs מאובטחים ובעלי יכולות גבוהות. זו אחת מהסיבות שהובילו אותנו לחזות קצב צמיחה שנתי מורכב של 40% בשוק ה- SmartNIC, אשר צפוי לעבור את ה- 500 מיליון דולר עד שנת 2023".

ענן ואחסון נתונים מאובטחים

ConnectX-6 Dx ו- BlueField-2 מוכנים להתמודד באופן ייחודי עם אתגרי האבטחה העצומים בענן, על ידי מתן הגנה בכל שרת במרכז הנתונים, באחסון ובמחשוב הקצה (edge). ה-ConnectX-6 Dx מספק מגוון רחב של חידושים המתמקדים באבטחה, בהם IPsec, TLS ו- AES-XTS, המספקים האצות קריפטוגרפיות מובנות, האצת הגנות חומת אש והגנת פלטפורמה חומרתית מסוג Root of Trust Hardware. בנוסף ליכולות הללו, BlueField-2 מוסיף האצות לניהול מפתחות אבטחה, זיהוי יישומי ענן ודפוסים של פריצות אבטחה ועוד.

סביבות ענן Bare Metal וענן וירטואלי יעילות 

ConnectX-6 Dx ו- BlueField-2 מספקים את פתרונות הדור המתקדם ביותר של ASAP2 – Accelerated Switch and Packet Processing® עם האצות למתגים וירטואלים כגון Open vSwitch (יOVS) בין אם על ידי שימוש ב-SR-IOV או על ידי האצת ממשק ה-VirtIO. השניים מציגים יכולות offload ברשתות וירטואליות, מתכנתות משופרת במרכזי נתונים בכל גודל. ConnectX-6 Dx ו-BlueField-2 מאפשרים יעילות גבוהה ביותר של סביבת ענן Hyperscale ומרכזי נתונים בטכנולוגיות SDN / NFV, עם מעבר חלק מדורות ConnectX ו- BlueField קודמים.

האצת אחסון, Big Data ו-אינטליגנציה מלאכותית באמצאות טכנולוגיית ה-RDMA הטובה ביותר בקטגוריה

ConnectX-6 Dx ו-BlueField-2 מספקים ביצועי RDMA שאין שני להם, הן באית'רנט והן באינפיניבנד, באמצעות תכנותיות משופרת ויכולת עמידות גבוהה. להאצת עומסי העבודה התובעניים ביותר למרכזי נתונים הגדולים ביותר. חידושים בניהול עומסי רשת מאפשרים לתקשורת להתנהל בצורה חלקה מה שהופך את RoCE לטכנולוגיית תעבורת הרשת הקלה לשימוש והנבחרת לארגונים קטנים כגדולים.

סיכום

הטכנולוגיות החדשות של Mellanox מספקות למעשה פתרונות מתקדמים ביותר עם תפיסה חדשנית לאבטחת מידע, שכן כעת כרטיס הרשת יכול לבצע בעצמו את הסריקות לצד מגוון רחב של הצפנות. מדובר ביכולות שעד היום רק המעבדים של השרתים יכלו לעשות, שיטה בה כוח העיבוד מנוצל לאבטחה והצפנה במקום מענה לבקשות הלקוחות.

הרבה פעמים אבטחת מידע הגיעה על חשבון של ביצועים, גמישות או מדרוג בענן אך הפלטפורמות של Mellanox מראות כי אפשר לשלב גם וגם, זאת הודות לכרטיסי רשת מתקדמים במיוחד בעלי רוחב פס עצום לצד מעבדי ARM עוצמתיים במיוחד. אין ספק כי הפתרונות החדשים של Mellanox הולכים לשפר משמעותית את כל תחום הענן, זאת גם לנוכח ההצלחה של המוצרים הקיימים של החברה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן