fbpx

בתחרות הבדיקות הישראלית, ה- ISTC, הוכרזו אלופי הבדיקות של ישראל

הגמר התקיים במסגרת כנס הבדיקות השנתי "QA GeekWeek 2019" שנערך על ידי ג'ון ברייס הדרכה.

הזוכים. קרדיט: יח"צ

בגמר תחרות הבדיקות הישראלית – "ISTC" השתתפו 8 מתחרים, בהם הבודקים הטובים ביותר, אשר הגיעו למקומות הראשונים במוקדמות. הגמר נערך בפעם השלישית על ידי "ITCB" (העמותה הישראלית להסמכת בודקים) בשיתוף עם ג'ון ברייס הדרכה – זרוע ההדרכה של חברת מטריקס, מטריקס בדיקות ואוטומציה ובחסות נוספת של "Testing Days Agile" ו- "Inflectra". שלב המוקדמות התחיל בחודש אפריל עם 17 קבוצות.

התחרות מיועדת לבודקים מנוסים וגם לאלו החדשים בתחום, המשוגעים לדבר, אוהבים אתגרים וגם נהנים לבצע בדיקות. במסגרת התחרות התבקשו המתמודדים בין היתר לבדוק מוצרים של חברות Gamitee ו-HomeDiet בתנאים קיצוניים ובזמן מוגבל, לזהות באגים, וגם לדווח עליהם באופן ברור המאפשר תיקון, לערוך בדיקות לא פונקציונליות לפי הצורך ולסיום גם להגיש דו"ח סיכום מצב המוצר אשר יהווה ערך נוסף לחברת המוצר מבחינת שחרור הגרסה. כשצוות השופטים הורכב ממנהלי בדיקות בכירים המייצגים את חברות ה-IT וההייטק המובילות בישראל.

הזוכים במקומות הראשונים הם:

במקום ראשון: קובי צם מחברת תן ביס וסיגל שעשוע מחברת חשבונית ירוקה.

במקום השני: מיכל ראמי וניצן שוקר מחברת "Mmuze".

במקום השלישי: סופי דנילוב ואיתמר משה מחברת Puzzle Projects.

מוטי חדד, מנהל ג'ון ברייס הדרכה אמר, "שמחנו להוביל יחד עם עמותת "ITCB" את תחרות הבדיקות הישראלית זו השנה השלישית ברציפות. התחרות מהווה את אתגר הבדיקות האולטימטיבי, המעודד מצוינות, התמדה ודבקות במטרה. הצוותים מצאו סך הכל כ-340 תקלות בסבב המוקדמות וכ-70 תקלות בסבב הגמר. חברות "Gamitee" ו- "HomeDiet" שאת מוצריהן בדקו המתמודדים, הביעו שביעות רצון רבה מהרמה המקצועית של הבודקים ומהערך שקיבלו מהתחרות. אני בטוח שהתחרות היתה חווייתית עבור המשתתפים, מאחר וזוהי הזדמנות יחידה מסוגה עבורם לבחון את כישורי הבדיקה שלהם בתנאים קיצוניים ומאתגרים במיוחד".

ירון צוברי, דירקטור ויועץ בכיר לאיכות ובדיקות בסימנס ונשיא "ITCB" אמר, "תחרות הבדיקות היא יוזמה שצמחה מתוך הקהילה ולטובת עידוד, הנעה והנאה של הקהילה. זו השנה השלישית ברציפות שהתחרות מתקיימת ונראה כי היא הופכת למסורת. אני מקווה לראות נרשמים נוספים בשנים הקרובות, ובאותה הנשימה אני מודה לאלו שנרשמו, לאלו שהשתתפו ולזוכים – על התעוזה והנחישות להתחרות. אני מודה למנהלת התחרות הגב' אנה לוקובסקי על הנחישות ולקיחת האחריות בניהול התחרות באופן מקצועי ויוצא מן הכלל! וכמובן לשותפינו הנאמנים לדרך ולחברות שהעמידו את מוצריהן לבדיקה במסגרת התחרות. כחבר בצוות השופטים ניתן לראות את הפוטנציאל שקיים ואת החשיבות שבחשיפת הדור הצעיר לידע וכלים היכולים למנף את פוטנציאל הקיים".

פרסים יקרי ערך הוענקו לזוכים: הפרס הראשון בחסות "ITCB" כולל טיסה, מלון והשתתפות בכנס "ATD 2019" אשר יתקיים בפוטסדאם, גרמניה בנובמבר השנה. שמות הזוכים יפורסמו במגזין 'עולם הבדיקות', באתר "ITCB" וברשתות החברתיות. הפרס השני יקנה לזוכים קורס מקצועי של עד 40 שעות בג'ון ברייס הדרכה + טאבלט מתנה והפרס השלישי יביא קורס מקצועי של עד 40 שעות בג'ון ברייס הדרכה לזוכים.

טל גורן
שם: טל גורן כינוי: Macho משחק מועדף: THE WITCHER 3 ז'אנר במוזיקה מועדף: הכל מתי נכנס לתחום המחשבים: לפני חמש שנים
דילוג לתוכן