fbpx

מלאנוקס Cyber Meetup: רשתות ואבטחה נפגשים

חברת Mellanox נחשבת ליצרנית מובילה בתחום הרשתות והתקשורת, היא אף מספקת פתרונות מתקדמים בכל העולם ולכל סוגי הגופים, מתאגידים קטנים ועד לגופים כמו ה-NSA.

אי אפשר לדבר על רשתות מבלי לדבר על אבטחת מידע, מדובר בשני תחומים הקשורים אחד לשני בצורה ישירה ומובהקת. כחלק משבוע הסייבר, קיימה חברת Mellanox אירוע בשם Cyber Meetup במטרה לחשוף עוד יותר את פעילות הסייבר של החברה ובכלל את פעילות הסייבר של ישראל.

במהלך האירוע אייל וולדמן, נשיא ומנכ"ל חברת Mellanox אמר כי כיום הם שמים דגש ומיקוד רב בפיתוח והפיכת פתרונות קיימים ללא רק מהירים אלא גם מאובטחים. Mellanox מפתחת פתרון חדשני לאבטחת מידע – Bluefield.

Eyal waldman cyber meetup mellanox
מתוך הרצאתו של איל וולדמן. צילום: טוני מלינקוביץ'

עד היום לבדיקות אבטחת מידע נדרשו השרתים להכניס לתוכם את המידע, לנצל כוח עיבוד של המעבד במערכת – CPU וגם את זיכרון ה-RAM. נכון, התהליך הזה עושה את הבדיקות הרלוונטיות אך הוא כולל שני חסרונות.

ראשית, מדובר בניצול משאבים שנועדו לשימוש לקוחות הקצה, בין אם זה המשתמש הביתי שמנסה להוריד/להעלות מידע לשרת, מפתח מכל סוג שהוא, עובד בחברה וכו'. הבעיה השנייה היא שבבדיקה כזאת, במידה ואכן מגיע ניסיון פריצה או הטמעת וירוס מכל סוג שהוא בשרתים, הוא כבר נכנס אליהם ונמצא בתוכם בזמן הבדיקות.

בעזרת פלטפורמת Bluefield וכרטיסי הרשת המתקדמים של Mellanox הכוללים עליהם שבב עיבוד, הם מסוגלים לעבד כבר ב-Gateway את המידע ולבצע את בדיקות האבטחה הרלוונטיות על המידע הנכנס. בכך, לא מבוזבזים משאבי RAM ומעבד על אבטחת מידע ובנוסף, מידע הכולל וירוסים נעצר כבר ב-Gateway ולא נכנס לתוך השרתים.

בהמשך הרצאתו אמר וולדמן כי בעתיד יגיעו גם Bluefield 2, Bluefield 3 וכן האלה. גרסאות אלו יכללו שיפורי ביצועים תוך הוספת פיצ'רים נוספים ברמת אבטחת המידע.

בנוסף, הרצה באירוע גם יגאל אונא ראש מערך הסייבר הלאומי של ישראל שהציג את אחת הנקודות החשובות ביותר – אמון הציבור. בעבר, היה קשה מאוד להפיץ Fake News, היה צורך לשחד מספר כתבי עיתונים וזו לא הייתה משימה פשוטה בכלל. בעידן של היום, כל אחד יכול לפרסם מה שהוא רוצה ברשתות החברתיות, בלי יותר מידי בקרה ובכך ליצור בהלה ולשנות את הדעות של הציבור, במערכות בחירות למשל.

מתוך הרצאתו של יגאל אונרא. קרדיט: יח"צ

ניתור המידע וניתוחו ברשתות החברתיות זו משימה לא פשוטה בכלל, יש היום מיליוני חשבונות ברחבי הרשתות החברתיות ולעקוב אחרי כולם זה קשה ומצריך כוח אדם רב או לחילופין פיתוח של יישומים מורכבים במיוחד לניטור ועוד יותר קשה להסיר Fake news ולהסביר כי מדובר היה ב-Fake news.

בנוסף, ישראל מאויימת במתקפות סייבר 24/7, בעיקר בזמנים של אירועים גדולים כמו הבחירות המתקרבות והאירווזיון. אם כבר מדברים על האירווזיון, ישראל נערכה רבות מאחורי הקלעים ברמת הסייבר, העבודות החלו כבר שבועיים לאחר הזכייה של נטע ואנשי הצוות עמלו קשה עד לסגירת האולמות לאחר הגמר ואכן היו איומים רבים ולצערנו גם מספר בודד של הצלחות וגרימת נזק מסויים.

יחד עם זאת, אחד היתרונות של ישראל הוא המודעות. ישראל משקיעה והשקיעה רבות בהעלאת המודעות לתקיפות סייבר והסיכונים ברשת. מידי שנה ישנם קמפיינים רבים, החל מבתי הספר וגני הילדים ועד לפרסומות גדולות בטלוויזיה.

אחת ההצלחות הגדולות הייתה במתקפת OPIsrael האחרונה, בה הנזק שנגרם היה פחות מ-50 אחוזים ביחס לשנת 2018, זאת הודות למודעות שתרמה לזיהוי ואיתור מוקדם של פרצות אבטחה ואסטרטגיות של האקרים – כל הניתורים והבדיקות התרחשו כמובן במערך הסייבר של ישראל ולמעשה, מדובר בניתורים ובדיקות שנעשים במשך כל השנה.

בעזרת הפתרונות של Mellanox יחד עם הערנות והעבודה של מערך הסייבר הלאומי, ישראל די מוגנת, זאת למרות מתקפות הסייבר הרבות המתרחשות מידי יום.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן