fbpx

חברת Nvidia משתפת פעולה עם יצרניות המחשבים ליצירת תחנות עבודה מקצועיות

נתונים הם חלק בלתי נפרד מכל עסק שהוא, בין אם מדובר בחנות קטנה או בתאגיד בין לאומי גדול ומפורסם. בעוד שבעבר המידע נאסף בצורה ידנית ונרשם על גבי דפים וספרים כיום המידע דיגיטלי ויושב אי שם בענן או על המחשב בעסק.

אותם הנתונים מכילים גם את המפתח להצלחת העסק, הרבה פעמים הנתונים יכולים להראות מגמות שינויים בקרב קהל הלקוחות, רווחים, הכנסות, הוצאות וסקרי שביעות רצון מן המוצרים אותם עסק כזה או אחר מוכר/משווק. בעידן של היום, עסקים רבים החלו להבין את חשיבות הנתונים ועיבודם וכך לאט לאט צמח תחום ה-Data Science (מדע נתונים).

עסקים ותאגידים רבים מאמצים כיום את תחום ה-Data Science ומעסיקים מדענים רבים לניתוח נכון ויעיל של המידע הקיים וזמין לרשותם במטרה לזהות בעיות, הזדמנויות, לקבל תמונת מצב כללית של החברה ועוד. הצורך במדענים שיפיקו את אותן התובנות מן הנתונים הולך וגדל, עם השנים אנחנו רואים יותר ויותר ביקוש למדענים בתחום ה-Data Science.

Nvidia work stations
קרדיט: Nvidia

לצד המדענים, ניכר הצורך גם במערכות מחשוב מתקדמות וחזקות דיין להתמודדות עם כמות גדולה של נתונים ולהפיק תובנות עסקיות נכונות ומדויקות ככל האפשר בזמן הקצר ביותר האפשרי. מערכות מחשוב כאלו מבוססות בדרך כלל על חומרה מתקדמת מהשורה הראשונה עם חומרת Server Grade של יצרניות המעבדים השונות ולעיתים גם חומרה מתקדמת של יצרניות ה-GPUs שכן כרטיסי המסך מעולים לעבודות חישוב מסוג זה.

בנוסף לחומרה מגיעה גם התוכנה, במקרים רבים גם בינה מלאכותית – AI המנתחת בצורה מתקדמת את המידע שנאסף על ידי העסק. התפקיד של התוכנה הוא כמובן חשוב והתפקיד שלה בכל הקשור ליעילות ניתוח המידע הוא עצום שכן תוכנה ללא אופטימיזציה טובה לחומרה לא תוכל לנצל בצורה מיטבית את החומרה עליה היא נשענת ועל כן לבזבז זמן רב יותר לעסק.

חברת Nvidia שפעילה בשוק המקצועי מזה שנים רבות חברה לכמה מיצרניות המחשבים המובילות בעולם: Dell, HP, Lenovo and BOXX (מידע נוסף כאן) במטרה לייצר מערכות מחשוב חזקות ברמת החומרה אך גם ברמת התוכנה בעבור תחומי ה-AI וה-Data Science. אותן מערכות מחשוב עוברות שורה ארוכה של בדיקות אינטנסיביות על ידי Nvidia על מנת לוודא כי הן אמינות וחזקות מספיק בעבור הדרישות ההולכות וגוברות של הארגונים השונים.

מערכות המחשוב החדשות מבוססות על ארכיטקטורות חומרה ותוכנה מתקדמות על מנת לאפשר ביצועים מירביים במגוון רחב של יישומים, ספריות ותוכנות כגון RAPIDS, TensorFlow, PyTorch ו- Caffe. מדובר בפלטפורמות, ספריות ויישומים הנמצאים בשימוש רחב במיוחד בעולם שהופך ליותר ויותר קריטי לתפקוד העסקים השונים עם הזמן.

"אנחנו צריכים לסווג כמויות אדירות של נתונים דרך מערכות העיבוד שלנו, דבר אשר היה עולה לנו זמן יקר ומשאבים. באמצעות תחנת העבודה HP Z8 Data Science של NVIDIA, מדעני הנתונים שלנו מסוגלים לטעון אפילו Data sets גדולים מאוד על גבי ה-GPUs, תוך שיפור משמעותי ביעילות, כך שנוכל לבלות יותר זמן בפתרון בעיות ופחות זמן בניקוי ובניהול נתונים". – מייק קואלמאי , מדען נתונים ראשי ב לוקהיד מרטין רוטרי & מיסיון מערכות.

שיתוף הפעולה של Nvidia עם יצרניות המחשבים מאפשר יצירת מערכות מחשוב עוצמתיות מתמיד המסוגלות לספק מענה לדרישות ההולכות וגוברות בעולם ה-Data Science הכוללות מגוון רחב של משימות החל מהכנת המידע, דרך עיבודו ועד להשגת התובנות העסקיות.

הודות למערכות המחשוב החדשות תהליכים עסקיים רבים כמו אלו של לוקהיד מרטין הופכים להרבה יותר יעילים ומהירים וכתוצאה מכך הארגונים השונים יכולים להתרכז בשיפור המוצרים ותהליכים עסקיים נוספים מאשר להשקיע משאבים וזמן רב בעיבוד המידע שכעת נעשה בצורה די מהירה ואוטומטית.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן