fbpx

סיכום אירוע – Travel Tech Israel 2019

אחד העולמות בהם מעולם לא יצא לנו לגעת באתר הזה הוא ה-Travel Tech – טכנולוגיה בתיירות, בתי מלון וכל מה שקשור לחופשות ואפילו מסעדות.

כנס Travel Tech מתקיים השנה זו השנה הרביעית שלו בישראלית כאשר בראשו עומדת חברת InnoVel המחברת חברות גדולות מעולם האירוח והתיירות ל-Eco System הישראלי של התחום. בתחילת הכנס, הציגה בפנינו Maggie Rauch, אנליסטית בכירה ב-Phocuswright כמה נתונים מספריים על עולם ה-Travel Tech שמסתמן כהרבה יותר מעניין וגדול ממה שחשבנו.

Phocuswright Travel Tech
מתוך המצגת של Phocuswright. צילום: טוני מלינקוביץ'

תעשיית ה-Travel Tech גודלת משנה לשנה בקצב גבוה שרק הולך ועולה אך בעוד שכמות ואחוזי ההשקעות גדלים, ניכר הצורך ביותר יזמים וסטארט-אפים שיורידו את הכפפה ויקחו חלק בתחום הזה. ה-Eco System של Travel Tech מגלגל מידי שנה מאות מיליארדים של דולרים וזה רק מסוכני נסיעות הנמצאים באינטרנט בלבד (OTAs).

אם מסתכלים על היקפי ההשקעות בסטארט-אפים מתחום התיירות ניתן לגלות כי בשנים האחרונות הושקעו כ-19.9 מיליארד דולרים כאשר נכון לרבעון הראשון של 2019 קיימים בתחום 2,143 סטארט-אפים בלבד. מתחת לאף מסתתרת הזדמנות של ממש. עולם שלם של טכנולוגיה שרק מחכה שיותר ויותר יזמים ייפנו לכיוון שלו.

ל-Travel Tech Israel הגיעו השנה משתתפים מכל רחבי העולם ובמהלך הפאנלים הוזמנו לבמה נציגים ממגוון של מדינות כאשר בקרב כולם חזרה השאלה של איך ה-Travel Tech במדינה שלהם בהשוואה לישראל ובכלל. התשובות בחלקן מפתיעות וחלקן צפויות אך הגורם המשותף לכל מדינה ומדינה הוא שתחום ה-Travel Tech מלא בהזדמנויות עם המון פוטנציאל שרק מחכה להתגלות.

אחד הדברים היפים ב-Travel Tech הוא כמות הנושאים שהוא עוטף בתוכו, לא מדובר רק בהשוואות מחירים בין בתי מלונות כפי שמציגות הפרסומות בטלוויזיה אלא מדובר במגוון עצום של תחומים. למשל, בעוד שחלק מן הסטארט-אפים עוסקים בכל הקשור לביטוחים ויצירת הצעות משתלמות אחרים עוסקים בנושא החזרה המס ("Tax free") וייעול של התהליך.

Tabit – Dine Smart

מתוך הדוכן של Tabit. צילום: בני חי דדון

חברת Tabit היא חברת סטארט-אפ העוסקת במסעדות אך יחד עם זאת קשורה לתחום התיירות. הפיתוח של החברה הוא פלטפורמה המאפשר שיפור וייעול של חווית הלקוח ועבודת המלצרים. הפלטפורמה של החברה מאפשרת למלצרים לבצע הזמנה מטאבלט שהם נושאים ללא צורך ללכת לקופה כאשר התוכנה יודעת לבצע המלצות, להתריע מפני חומרים מסוכנים לבעלי אלרגיות ועוד. מעל התוכנה של המלצרים קיימת תוכנת ניהול המפיקה סטטיסטיקות חשובות ונרחבות לבעלי המסעדות.

הפלטפורמה של החברה לא נגמרת כאן והיא יכולה לבצע קישור בין התיירים למלון בו הם נמצאים. במילים אחרות, התיירים יוכלו להזמין מנה במסעדה כלשהי בעיר והחיוב יוכל לעבור לחשבון שלהם בבית המלון מבלי הצורך לסחוב מזומן או אשראי לכל מסעדה אליה הם הולכים.

בסופו של יום, הפלטפורמה של Tabit מתקשרת עם שירותי מסעדנות בערים השונות בעולם ומשפרת את החוויה ולא רק בשיטת התשלום. הפלטפורמה של החברה תדע עם הזמן גם להמליץ על מאכלים אותם הלקוחות יאהבו ולהציע כמובן גם הזמנת משלוחים ממסעדות נבחרות.

סיכום

כנס Travel Tech Israel חשף בפנינו Eco System שלם של טכנולוגיה בתיירות המוערך בשווי גבוה במיוחד בהיקף של מאות מיליארדי דולרים. חברות סטארט-אפ כמו Tabit ורבות נוספות בעולם מצליחות לעצב ולשפר את עולם התיירות אך הדרך עדיין ארוכה. עולם ה-Travel Tech בהחלט מעניין ומדהים איך הוא לא זוכה ליותר מידי יחס ופרסום למרות חשיבותו.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן