fbpx

סיקור אזניות: Galaxy Buds

את ה-Galaxy Buds שלי רכשתי בסמוך להשקת האזניות בישראל, החלטתי לרכוש אותן לאחר שהתרשמתי מהן בעמדת התצוגה בהשקה שלהן בארץ. האם עשיתי בחירה חכמה? האם האזניות הללו טובות?

אריזה

Samsung galaxy buds box
צילום: טוני מלינקוביץ'

כמו כל סיקור, נתחיל מן האריזה וממה שכלול בחבילה. ה-Galaxy Buds מגיעות בתוך קופסה קטנה שבתוכה ניתן למצוא את האזניות עצמן, את ה-Case שלהן, כבל שמצידו האחד קיים חיבור USB Type C ומצידו השני USB Type A בעבור טעינה. בנוסף, הגיעו כמובן כל חוברות ההוראות, האחריות, מידע בנושא בטיחות והניירת הרגילה שמגיעה עם מוצרים חדשים. לצערי, התאכזבתי לגלות שהאזניות מגיעות ללא שנאי בעבור הטעינה, בעיקר לאור תג המחיר שעומד על כ-700 ש"ח אצל המשווקים המורשים בארץ.

עיצוב ונוחות שימוש

האזניות עצמן קטנות, כמעט ולא בולטות ואני חייב לציין שהן נוחות מאוד. ה-Galaxy Buds יושבות לי בצורה מעולה באוזן ולא נופלות בקלות, גם במהלך פעילות ספורטיבית או בטיול בחוץ עם רוח חזקה. מחלקת העיצוב של סמסונג עשתה עבודה טובה. ה-Case של האוזניות קיבל שיפור משמעותי ביחס ל-Gear IconX, הדור הקודם של האזניות האלחוטיות של סמסונג. ה-Case שמגיע עם ה-Galaxy Buds קטן במיוחד, קל ונכנס לכל כיס ואפילו לא תמיד מורגש, גם אם האזניות בתוכו.

ה-Case של האוזניות נסגר באמצעות מגנט חזק במיוחד שלצערי, לא ניתן לפתוח עם יד אחת אך יחד עם זאת, המגנט החזק מונע פתיחה ונפילה של אזניות במקרה של נפילה מהכיס, מהשולחן או מכל מקום אחר. בחלקו האחורי של ה-Case ניתן למצוא כמובן את חיבור ה-USB Type C המשמש בעבור טעינה.

נקודה נוספת שכדאי לציין היא שה-Case משמש גם כמטען ויחד איתו ועם הסוללה שנמצאת על האזניות, אני מצליח לבלות כ-6 שעות של צפייה בסרטים ושמיעת שירים. לצערנו, בעוד שלא ניתן לדעת כמה סוללה בדיוק נשארה ל-Case, הנורה שנמצאת בחלקו הקדמי נותנת הערכת מצב אודות הסוללה שלו.

איכות שמע

צילום: טוני מלינקוביץ'

בסופו של יום, אחד הדברים החשובים ביותר באזניות הוא איכות הסאונד, במיוחד כשמדובר בתגי מחיר יחסית גבוהים. כדי לקבל את איכות הסאונד הטובה ביותר שה-Galaxy Buds מציעות, אני ממליץ בחום רב להוריד את אפליקציית Galaxy Buds של סמסונג מחנות האפליקציות ולהדליק את ה-Equalizer על מצב 'Dynamic' או כל מצב אחר שהוא לא כבוי, אחרת – איכות הסאונד בינונית ולא יותר.

את האוזניות שלי הגדרתי למצב 'Dynamic' ואני בהחלט מרוצה, הודות לשיתוף הפעולה של סמסונג עם AKG, הבס (Bass) של האזניות, חזק, עוצמתי ומעולה. בהחלט התרשמתי לטובה מיכולות הבס של האוזניות הקטנות הללו. באשר לסאונד הגבוה, הטרבל (Treble) הוא בסדר גמור אך לסמסונג יש עוד קצת מקום לשיפור. את חוסר הדיוק שבסאונד הגבוה ירגישו בעיקר האודיופילים שבינינו.

בסך הכל, חווית השמע באזניות האלו מעולה ולצד סינון הרעשים המדהים, אני בהחלט נהנה להשתמש באזניות האלו בין אם זה בטיול ברחוב, ברכבת, במטוס או בכל מקום אחר, גם בגשם הודות לעמידות למים בתקן IPX2.

ה-Galaxy Buds אמנם לא מגיעות לאיכות שמע של אזניות "רגילות" בתג מחיר דומה כמו ה-M50x של חברת Audio Technica אך יש לזכור כי בסופו של דבר מדובר בשתי קטגוריות אחרות של אזניות כאשר אחד ההבדלים המהותיים ביניהם הוא הגודל של האזניות שפעמים רבות עשוי להשפיע או להעיד על איכות האזניות. יחסית לגודלן של ה-Galaxy Buds, הסאונד שלהן די מדויק ועוצמתי. כל עוד אתם לא מחפשים דיוק של אזניות אולפן איכותיות ויוקרתיות במיוחד, אתם בהחלט תיהנו מן ה-Galaxy Buds.

מיקרופון

במיקרופון של ה-Galaxy Buds לא יצא לי להשתמש הרבה אך בפעמים בהן כן השתמשתי, התחושה שקיבלתי מהצד השני היא שהמיקרופון של ה-Galaxy Buds די סביר, לעיתים שמעו אותי חלש ולעיתים שמעו חזק וברור. המיקרופון הוא דווקא אחת הנקודות היותר חלשות של האזניות הללו. עבור חלק מהאנשים, כמוני למשל, לא מדובר בחיסרון של ממש כי לא יוצא לי להשתמש במיקרופון של ה-Galaxy Buds יותר מידי אך למי שמתכנן שימוש רב באזניות ובמיקרופון שלהן לשיחות חשובות כדאי לנסות ולשמוע הקלטות שלו לפני הרכישה.

ממשק מגע, חיבוריות ואפליקציה

על האזניות עצמן ישנם משטחי מגע קטנים שניתן להתאים אותם אישית בעזרת האפליקציה של סמסונג. אני אישית בחרתי להגדיר לחיצה קצרה להשהייה, שתי לחיצות למעבר לשיר הבא ושלוש לחיצות למעבר לשיר הקודם כאשר לחיצות ממושכות נועדו, במקרה שלי, בעבור שליטה על הווליום.

הממשק הזה בהחלט נחמד ומונע פתיחה של הטלפון לפעולות בסיסיות אך מידי פעם הוא לא מזהה בצורה מדוייקת את הבקשה. ברוב הפעמים, משטח המגע שעל האזניות קולט בצורה מדוייקת ונכונה את הלחיצות שלי אך לעיתים נדירות ישנם מקרים בהם הזיהוי שגוי, לא משהו שקורה באופן תדיר ומוריד מהרצון להשתמש בממשק של סמסונג אך עדיין ראוי לציון בסיקור.

צילום: טוני מלינקוביץ'

ברמת החיבוריות, החיבור של האזניות לטלפון פשוט, קליל ומהיר. כל מה שצריך לעשות הוא לשים את האזניות, להדליק את ה-Bluetooth במכשיר הטלפון או במחשב ולבצע התאמה (Pair) בין האזניות למכשיר, התהליך לוקח שניות בודדות ובפעמים שלאחר ההגדרה הראשונית הזיהוי והחיבור יבוצעו בצורה אוטומטית.

אם כבר חיבוריות, ישנם אנשים שהתלוננו על ניתוקים במהלך השימוש ומהחוויה שלי ומהמידע שיש לי, מדובר במשהו די אישי ותלוי במכשיר הטלפון, בסביבה בה נמצאים וכו'. במקרה שלי, במשך מספר חודשים של שימוש חוויתי ניתוק בודד אחד שנמשך כ-2 או 3 שניות בלבד.

האפליקציה של סמסונג נחמדה, היא מציעה את ה-Equalizer שחשוב מאוד להפעיל, היא כוללת אפשרות לעדכוני תוכנה לאזניות שמשפרים בין היתר, את החיבוריות והכי חשוב, האפליקציה מראה כמה סוללה נשארה בכל אוזניה. בעתיד, אשמח לראות גם אפשרות לבדיקת אחוזי הסוללה ב-Charging Case.

סיכום

[review]

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן