fbpx

רגע לפני ההשקה: הנה מה שאנחנו יודעים על ההכרזות של AMD ב-Computex 2019

לקראת כנס computex השנתי, שייערך בעוד 5 ימים (28.5.19) גל הדלפות מגיע לרשת, בעיקר לגבי המעבדים החדשים של AMD וגם טעימות מכרטיסי המסך של החברה, להם השוק צמא כבר לא מעט זמן, הלא הם כרטיסי ה-Navi.

קיבלנו הצצה ראשונה למעבדים בכנס CES האחרון, בו מנכ"לית AMD, ליסה סו החזיקה מעבד חדש, שהוצג בתור מעבד מבוסס ארכיטקטורת Zen2, וציינה שהסדרה פותחה בארכיטקטורה של 7nm. מעבדי ה-Zen2 מביאים איתם ערכת שבבים עוצמתית וחדשה בשם X570, עם תמיכה אחורית במעבדים מדור 1 ודור 2, בנוסף מאפשרת תמיכה בתקן PCIe 4.0 לראשונה לשוק המיינסטרים, חיבורי אחסון מרובים החל מ-Usb 2.0 דרך Usb 3.1 Gen2 ועד תמיכה בm.2 בטכנולוגיית NVMe במהירות עד 32Gbps.

עקב חיבוריות גבוהה מאוד, הוחלט לקרר את בקר הPCH באמצעות מאוורר ייעודי.  לפי ההדלפות האחרונות, בעיקר מאתר VideoCardz נראה כי במעבד שופר ה-IPC וישנה עלייה ניכרת בתדר הבסיס  וגם בתדר העבודה המירבי (Boost) של המעבד שניתן להשיג בצורה פשוטה עם טכנולוגיית ה-XFR2 של החברה, שמעלה תדרים בהתאם לשימוש של המעבד ובהתאם לגבולות של החומרה שמוצמדת לו, ללא מגע אדם.

מבנה ערכת השבבים והקשר שלה עם המעבד

דבר נוסף שנכלל בהדלפה הוא שיפור משמעותי בבקר הזיכרון (IMC) של המעבדים החדשים, ונראה כי המעבדים יתמכו בתדרים מאוד גבוהים שנכון לעכשיו ניתנים להשגה רק עם מעבדי אינטל. צויין בהדלפה שסדרת המעבדים שמכונה Matisse תתמוך בתדר גבוה מ-4,400Mhz.

דבר שבנוסף לשיפור קלוקים של המעבד, מראה כי כנראה שקיימת כוונה מ-AMD להוכיח לעולם שגם הם יכולים להיכנס לעולם האוברקלוק אקסטרים. האם נראה תקופת זהב ל-AMD כמו בתקופת ה-FX-8150 שעד היום אף מעבד לא שבר את שיא התדר שלו העומד על 8.429Ghz? רק הזמן ייתן לנו תשובה.

ההדלפה מעמוד הטוויטר של VideoCardz

בנוסף להדלפות בנושא המעבדים, חברת MSI הציגה בערוץ שלה – MSI Insider שני לוחות אם עם ערכת השבבים החדשה X570, הראשון שהוצג היה מסדרת Gaming Plus שמיועדת לגיימרים שמסתפקים במה שהם קונים ולא מתכוונים לבצע איזושהי מניפולציה על החומרה בצורה משמעותית כמו אוברקלוק ידני.

לוח אם השני שהוצג הוא MEPG Ace Version, שמיועד לגיימרים ברמה גבוהה, כאלו הרוצים לסחוט את הביצועים מהחומרה שלהם ע"י ביצוע אוברקלוק ידני למעבד והזכרונות ובכך לקבל ביצועים גבוהים יותר על חשבון התחממות הרכיבים, כל זאת עם קירור מתאים כמובן.

הMEPG מגיע עם חיבוריות מהגבוהה שיש בשוק נכון להיום, ומזכירה מבחינת הפיצ'רים את לוח האם GodLike שמיועד לפלטפורת הZ390.  ממספר חברות נוספות הודלף מידע שמספר הדגמים לפלטפורמה החדשה יהיה גדול מאוד, כך שיתאים גם לשוק הממוצע וגם לשוק הגבוה.

לוח אם חדש של MSI מסדרת Gaming plus כפי שנחשף בMSI Insider

לנושא כרטיסי המסך של החברה, קיימת ההנחה שלהכרזה תצטרף גם סדרת כרטיסי המסך החדשה Navi. ממקורות נמסר כי צפוי לצאת כרטיס עם 8gb Vram אך לא צויין אם יהיה מסוג HBM2, כמו ששולב בכרטיס הtop tier של הסדרה הנוכחית, ה-Radeon VII. מבחינת המחיר, נאמר בהדלפות שהכרטיס היקר שיצא מהסדרה החדשה כנראה יעמוד 500 דולר.

השנה AMD לא תשיק מעבדי TR לשוק העסקי, ולפי הערכות יושקו כמו בכל שנה בחודש אוגוסט. קיים צפי למעבדי TR חדשים בעלי ליבות מרובות יותר משקיים היום, מהסיבה שקיימת הדלפה שהמעבד הכי חזק מסדרת Zen2 שתושק, יגיע עם 16 ליבות, 32 תרדים, ותדר מקסימלי של 5.1Ghz.

מחובתנו לציין כי קיימים הרבה פייק ניוז ברשת וממצאים לא מבוססים, כך ששימו לב למה שאתה קוראים ותעשו את ההבחנה בין תקין והגיוני לבין משהו שתלוש מהמציאות.

Benny Hai
בן 22, במהלך שירות צבאי ביחידת ממר"ם, מאזן את הזמן כדי לכתוב פה וגם לתרום כמה שאפשר למערכת הצבאית. איש תקשורת ומעורב בתחום המחשבים והחומרה. נכנסתי לא מזמן לתחום האוברקלוק אקסטרים בHWBOT. חולה טכנולוגיה.
דילוג לתוכן