fbpx

חברת Sisense הישראלית רוכשת את Periscope Data האמריקנית

חברת הטכנולוגיה הישראלית סייסנס (Sisense), שפיתחה טכנולוגיית בינה עסקית (BI) מתקדמת לניתוח אנליטי של נתונים עסקיים מורכבים, מודיעה היום על עסקת רכישה של חברת האנליטיקה האמריקנית Periscope Data הממוקמת בעמק הסיליקון. כתוצאה מהעסקה ההכנסה השנתית של סייסנס חצתה את רף ה-100 מיליון דולר ARR.

מנכ"ל מנכל סייסנס אמיר אורעד והארי גלזר, מנכל ומייסד שותף בחברה הנרכשת Periscope Data. צילום: Sisense

הפלטפורמה שפיתחה סייסנס מאפשרת לכל ארגון או חברה, לתרגם מידע מורכב, גדול ומבוזר לאפליקציות אנליטיות חכמות וויזואליות ולהציג תובנות משמעותיות לכל עובדי הארגון ולקוחותיו בזמן אמת. ייחוד המערכת של סייסנס הוא בגמישות ובמהירות שבה ניתן לנתח את הנתונים והעובדה שהן משתמשים מתקדמים והן משתמשים חסרי ידע באנליטיקה יכולים ליהנות מיכולותיה.

לסייסנס לקוחות בכל הגדלים, החל מסטרטאפים בתחילת דרכם ועד ארגוני ענק כדוגמת General Electric, Nasdaq, Wix, Philips ואחרים. חברת Periscope Data האמריקנית פיתחה פתרון לניתוח אנליטי בעבור משתמשים מתקדמים ממחלקות הדאטה בארגונים. החברה מספקת שירותים לטינדר (Tinder), פלקס- פורט (Flexport). לחברה כ-150 עובדים היושבים כולם בסן פרנסיסקו.

שילוב הכוחות בין החברות יעבה את יכולתה הטכנולוגית של סייסנס, ויאפשר לה לספק למשתמשים את פלטפורמת האנליטיקה הטובה ביותר מסוגה עם יכולות חדשות וממוקדות לצוותי נתונים מתקדמים ולצוותי data science שעובדים ישירות בענן. עם הרכישה יתווספו לסייסנס מאות רבות של לקוחות ברמה הגלובאלית, מה שמוביל לחציית רף 2,000 הלקוחות, ביניהם חברות וארגונים מהגדולים ומהמובילים בעולם כגון ספוטיפיי, פיליפס, ניו רליק, ג׳נרל אלקטריק ונאסד״ק.

"כבר עכשיו חברות בכל העולם הופכות למונחות נתונים וכל מוצר בשוק עובר להיות מבוסס על אנליטיקות מתקדמות", מציין מנכ"ל סייסנס אמיר אורעד, "טכנולוגיות ענן, פתרונות ביג דאטה ו-AI, מאיצים את הפיכתו של העולם העסקי למונחה דאטה". מוסיף, "אנו מאמינים שהגורמים שעוסקים בניתוח דאטה יחד עם הצוותים האנליטיים שבכל ארגון או עסק, משפיעים רבות על העולם ועל התוצר הסופי שצרכנים נעזרים בו בכל תחום. המהלך האסטרטגי שסייסנס הובילה ברכישת Periscope Data יאפשר לנו להמשיך לפתח את הפלטפורמה הטובה ביותר מסוגה שתספק יכולת ניתוח עילאית. כזו שתוכל לייצא תובנות במהירות לכל חברה ועסק".

סייסנס רוכשת את כל הנכסים והאופרציה העסקית של פריסקופ דאטה (Periscope Data). כל עובד החברה מצטרפים לעובדיה הגלובליים של סייסנס, מה שמביא את סייסנס לחציית רף 700 העובדים ואף לפתוח מאות משרות חדשות בתל אביב, ניו יורק ובסן פרנסיסקו. החברה הנרכשת, פריסקופ דאטה, נוסדה על ידי הארי גלזר וטום אוניל. עם הרכישה השניים ישולבו בתפקידי מפתח בסייסנס.

"שתי החברות משלימות האחת את השנייה והחבירה ביניהן היא אירוע משמעותי לתעשיית נתוני העתק (ביג דאטה). סייסנס ופריסקופ דאטה חולקות את אותם ערכים ואת אותה שאיפה למצוינות טכנולוגית", מציין הארי גלזר, מנכ"ל ומייסד שותף בחברה הנרכשת Periscope Data. "המגעים שלי עם מנכ"ל סייסנס, אמיר, נמשכים כבר מעל לשנה, וכבר מתחילת השיחות ביננו הבנו שהחיבור ייצור חברה מובילה בתחום הבינה העסקית. שתי החברות הגיעו להישגים משמעותיים בתחומן ודורגו במקומות גבוהים בדו"חות של פורבס וגרטנר לדוגמה – יתר על כן, שתי החברות חולקות DNA ארגוני זהה מה שמאפשר חיבור טבעי ומוצלח".

״בחברות תעופה יש מקורות מידע רבים הדורשים מעקב תמידי, בייחוד בהתחשב במורכבות הניכרת של פעילות מנועי הסילון שלנו. אנו מנתחים באופן מתמיד את המידע הרב הזה על מנת לזהות תובנות קריטיות לבטיחות טיסות״, הוסיף יינס נימאן, מנהל מוצר לפתרונות בטיחות במעבדות R2 בחברת רולס-רויס. ״סייסנס מפשטת את פאזל המידע המורכב, ומאפשרת לנו לספק תובנות מהותיות ללקוחותינו במאמצנו המתמיד לשיפור הבטיחות. אנו נלהבים ביותר עקב הרכישה הזו אשר תספק לנו כלים מתקדמים לניתוח בעיות המידע הסבוכות ביותר בנמצא״.

״פלטפורמת האנליטיקה של סייסנס מאפשרת לוורייזון לבנות מערכות בקרות איכות אוטומטיות, באמצעות יכולות הבינה המלאכותית המוטמעות בה אשר מתריעות מראש על כשלים אפשריים ברשת העצומה שלנו״, הסביר ג׳ון מוסה, דירקטור להנדסה בחברת Verizon Wireless. ״אנו מצויים בחיפוש מתמיד אחר פלטפורמות אשר תדענה להתמודד עם האתגרים המסובכים ביותר ואשר תוכלנה לשרת את מומחי המידע בוורייזון. לפיכך אנו מצפים בעניין רב לחידושים הבאים שסייסנס תשחרר לשוק בעקבות ההכרזה האחרונה״.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן