fbpx

חברת WekaIO מגייסת 31.7 מיליון דולר

חברת WekaIO הישראלית, מובילה עולמית באחסון לאפליקציות עתירות ביצועים, הודיעה היום (14.05.19) על גיוס של 31.7 מיליון דולר בסבב C, משורת משקיעים מובילים בתעשיית אחסון הנתונים.

מיסדי החברה. קרדיט: WekaIO

בין המשקיעים האסטרטגיים החדשים שנכנסו בגיוס האחרון, ניתן למצוא את ענקית הבינה המלאכותית והמעבדים הגראפיים NVIDIA וכן את Hewlett Packard Enterprise, Seagate ו-Western Digital Corp. לצד המשקיעים החדשים, השתתפו בסבב הנוכחי גם המשקיעים האסטרטגיים הקודמים בחברה, בהם Qualcomm Ventures. בכך מגיע סכום ההשקעה ב-WekaIO מאז הקמתה ל- 66.7 מיליון דולר.

הסכום שגויס כעת יתמוך בצמיחה המואצת של החברה, במאמצי השיווק הגלובאליים שלה וכן ישמש להרחבת מרכז הפיתוח בתל אביב, אליו מתכוונת WekaIO לגייס כ-50 אנשי פיתוח נוספים בשנה הקרובה, למגוון תפקידים.

WekaIO הוקמה בשנת 2013 על ידי היזמים עומרי פלמון, מאור בן דיין ולירן צביבל. כיום מחזיקה החברה במרכז פיתוח בתל אביב, מטה בסן חוזה, וכמו כן משרדי מכירות ברחבי ארה״ב ואירופה. החברה מעסיקה כ-100 עובדים, מחציתם במרכז הפיתוח בארץ.

מוצר החברה, Matrix File System, הנו מערכת האחסון המהירה ביותר בעולם לאפליקציות בינה מלאכותית, Machine Learning, Life Sciences, אנליזה פיננסית, ו-EDA. חברת WekaIO מספקת את פתרונות התוכנה שלה על גבי פלטפורמות של HPE, SuperMicro, WDC או כל פלטפורמת שרתים סטנדרטית, כמו גם ב-AWS. ביצועי המערכת WekaIO הם המהירים בעולם כפי שנמדדו עצמאית על ידי SPEC SFS 2014 ו- VI4IO’s 10 Node Challenge list.

ביצועי האחסון מהווים פרמטר חשוב במיוחד בכל הנוגע לבינה מלאכותית ובכלל בעולם המחשוב כיום. חוקרים וחברות רבות משקיעים כספים ומשאבים רבים בפיתוח פתרונות טכנולוגיים תכונתיים וחומרתיים אשר יוכלו לספק מידע בצורה מהירה ככל הניתן.

עם השנים אנו רואים אגירה של יותר ויותר מידע בענן ובמחשבים בכלל, ככל שכמות המידע גודלת כך גם האתגר בניהולו ואספקתו המהירה. אחסון מידע מהיר ויעיל למעשה מייעל את זמני המחקר והפיתוח של בינה מלאכותית, מערכות BI ומוצרים נוספים המושפעים באופן ישיר ממארגי נתונים.

לירן צביבל, מנכ"ל וממייסדי חברת WekaIO, אמר היום: "סבב הגיוס האחרון מניח עבורנו את הבסיס לצמיחה משמעותית ומאפשר לנו להמשיך במשימתנו לספק פתרון אחסון מבוסס ענן לחברות וארגונים. עומסי העבודה המודרניים מחייבים מערכת אחסון קבצים מתקדמת ופתרונות מהדור הישן לא עומדים בקצב. בתוך פחות משנתיים מיום השקת המוצר, ביססנו את מעמדנו כחברה בעלת מובילות טכנולוגית וקיבלנו אישור לאיכות וחיוניות הפתרון שלנו הן מחברות וארגונים שמשתמשים במוצר והן כאשר שברנו שיאים חיוביים במבחני ביצועים מובילים בתעשייה. ההון שגוייס יאפשר לנו להגדיל את מערך השיווק הגלובאלי שלנו, וכן להשקיע באופן מאסיבי בפיתוח כדי שתמיד נקדים פתרונות לצרכים המשתנים של לקוחותינו".

WekaIO זכתה עד כה להכרה בינלאומית נרחבת במובילות הטכנולוגית וחדשנות הפתרון שהיא מציעה ללקוחותיה. בין היתר, נבחרה החברה ל-Cool Vendor של חברת Gartner ולאחת מעשרת הסטארט-אפים הצומחים ביותר בעולמות האחסון ברשימת ה- Silicon Review. בנוסף, החברה זכתה בפרסים של Artificial intelligence Excellence Awards ו- AICoins Award.

סגן נשיא NVIDIA העולמית, ג'ף הרבסט, התייחס להחלטת החברה להשקיע בסטארט-אפ הישראלי ואמר: "NVIDIA הנה מובילה עולמית בתחום העיבוד המקבילי על גבי מעבדים גראפיים והבינה המלאכותית. WekaIO בנתה מערכת פורצת דרך וסקיילבילית לאחסון נתונים שמספקת ביצועים גבוהים, לשרתים מבוססי GPU הנדרשים על מנת להאיץ פעולות של אפליקציות עתירות מידע בתחומי הבינה המלאכותית והלמידה העמוקה".

פול גלייזר, ראש תכנית Pathfinder ב- Hewlett Packard Enterprise אמר: "השילוב בין ארכיטקטורת השרתים המובילה של HPE לבין תוכנת האחסון עתירת הביצועים של WekaIO מאפשרים לנו להציע ללקוחותינו את הפתרון הטוב ביותר בחבילת אחת".

סבב הגיוס של החברה בו תשיג החברה סכום של 31.7 מיליון דולרים ממשקיעים רבים כדוגמת Nvidia, HPE, Seagate ו-WDC יהווה צעד משמעותי וחשוב בגדילת והתפתחות החברה שאחת מן המטרות שלה הינה לגייס כ-50 עובדים חדשים למגוון רחב של תפקידים במרכז המחקר והפיתוח של החברה בתל אביב. זאת כאמור, בנוסף לכוונת החברה לשפר את שיווקה ברחבי העולם והגדלת מרכז המחקר והפיתוח.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן