fbpx

חברת Google מרחיבה את שיתוף הפעולה עם Redis Labs

חברת רדיס לאבס (Redis Labs), מודיעה במסגרת כנס Google Next השנתי על הרחבת שיתוף הפעולה האסטרטגי עם חברת Google, אם לדייק שיתוף פעולה על הענן של Google.

Redis Enterprise
תרשים המחשה ל-Redis Enterprise. מקור: אתר Redis Labs

במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה יוצע ללקוחות של Google שירות ה-Redis Enterprise שיהווה למעשה חלק מפלטפורמת הענן – Google Cloud כשירות מנוהל בחוויית ענן טבעית. השירות יוטמע ויעבוד בדיוק כמו שירותים רבים אחרים המוצעים על ידי Google. מהלך זה, של הרחבת שיתוף הפעולה מעיד על המחויבות של שתי החברות לפיתוחה וחיזוקה של קהילת המפתחים בקוד פתוח – אחת הקהילות הגדולות והחשובות בעולם התוכנה.

"קהילת הקוד הפתוח מובילה חידושים בתעשיית התוכנה, והשותפות הזו ממחישה את היתרונות של גישה מבוססת קוד פתוח" אומר עופר בנגל, מנכ"ל ומייסד Redis Labs. "באמצעות שותפות זו, Redis Labs ו- Google Cloud מביאות את היכולות החדשניות ביותר ללקוחות ארגוניים, תוך מתן אפשרות לבחור היכן וכיצד לנהל את עומסי העבודה שלהם בענן. ללקוחות יש כעת את הגמישות לפתח יישומים עם Redis Enterprise על GCP, עם אותה חווית משתמש שיש להם בעבודה עם מוצרי Google".

רדיס אנטרפרייז (Redis Enterprise), המוצר המסחרי של החברה, נשען על גבי טכנולוגיות האחסון והזיכרון המהירות ביותר שקיימות כיום, ביניהן NVMe ו-Persistent Memory. זאת על מנת להציע אחסון נתונים יעיל ומהיר במיוחד על גבי עננים ציבוריים ומרכזי נתונים (Data centers) פרטיים. בנוסף לשיטות האחסון המתקדמות, Redis Enterprise מציעה מגוון רחב של שיטות למידול הנתונים כדוגמת Streams, Graph, Time-series, Document, כמו גם יכולות בינה מלאכותית – Artificial Intelligence ומנוע חיפוש נתונים הפועל בזמן אמת בקצב מהיר במיוחד.

השירות המנוהל החדש יאפשר ליצור בקלות יישומים מבוססי Redis בפלטפורמת הענן של גוגל – GCP וליהנות מזמינות של 99.99% של בסיסי הנתונים ומיכולת הגידול הלינארית של Redis Enterprise. השילוב בין יכולת active-active geo distribution של Redis Enterprise עם הרשת הגלובלית המהירה של GCP יאפשר לארגונים לפרוס את היישומים שלהם באופן מלא, מבוזר וגלובלי, תוך שמירה על זמן תגובה של מסד הנתונים (DataBase) של פחות מאלפית השנייה, גם תחת עומס גבוה.

"אנו חולקים את החזון של Redis Labs והמחויבות לחדשנות המבוססת על קוד פתוח ואנו שמחים להעמיק את השותפות שלנו בשם הלקוחות" אמר קווין איצ'פוראני, סגן נשיא ל- Global Ecosystem ופיתוח עסקי ב-Google Cloud. הבאתה של Redis Enterprise ל-GPC מועילה ללקוחות שמחפשים שירות ענן שמנוהל באופן מלא וללא תלות, שעליו הם יכולים לסמוך בעת ניהול עומסי העבודה הקריטיים שלהם".

השילוב של Redis Enterprise של חברת Redis Labs על גבי הענן של Google מהווה יתרון משמעותי עבור משתמשים רבים, בין היתר עבור מחקרים מתחום הבינה המלאכותית – AI שבמקרים מסוימים דורשים בסיסי נתונים עצומים של מידע על מנת ללמד את רשת הבינה המלאכותית – DNN להגיע לדיוק מיטבי ומירבי, בין אם זה בזיהוי פנים, מצלמות אבטחה או כל נושא אחר הקשור לבינה מלאכותית ותאמינו לי, יש המון כאלה.

נכון להיום, הענן של Google הוא מהמתקדמים והגדולים שיש. Google מחזיקה בחוות שרתים גדולות ורבות ברחבי העולם הכוללות ציוד מתקדם ביותר המאפשר ביצועים ורוחב פס גבוהים לצד זמן תגובה נמוך במיוחד, לפעמים מדובר באלפית השנייה בלבד(!). שיתוף הפעולה שבין Google ל-Redis Labs, שהולך ומתרחב עם הזמן מאפשר ל-Google ומשתמשיה להרחיב את בסיסי הנתונים שלהם עד לקנה מידה של Peta Bytes מבלי לפגום כלל בזמן התגובה.

כאמור, בסיסי הנתונים הם אחד האתגרים הגדולים ביותר הקיימים כיום בעולם המחשבים, בין אם זה לאחסן את המידע, לעבד אותו, או בכלל לאסוף אותו. גם תאגידי ענק משקיעים משאבים רבים בחיפוש פתרונות יעיליים ואיכותיים לכל הקשור לבסיסי נתונים וניהולים. Redis Enterprise הוא אחד הפתרונות הטובים ביותר שנתקלתי בהם שכן הוא מצליח לספק זמני תגובה מהירים במיוחד גם במרכזי נתונים עצומים בקנה מידה של PetaBytes.

יתרון בולט וחשוב של Redis Enterprise הוא שמדובר בקוד פתוח – Open Source, כלומר כל משתמשי השירות יכולים לראות בכל רגע נתון כיצד Redis Enterprise עובד ובמידת הצורך אפילו לבצע שינויים באלגוריתמים שלו כך שיתאימו בצורה המיטבית ללקוחות. בנוסף, היותו קוד פתוח, ניתן תמיד לדעת אילו תהליכים של Redis Labs פועלים ברקע והאם מתקיים איסוף מידע כזה או אחר על הלקוחות. דבר שלא מתאפשר בפלטפורמות רבות מתחומים שונים.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן