fbpx

חברת Robotemi הישראלית זוכה בפרס אדיסון היוקרתי

חברת הרובוטיקה הישראלית Robotemi העוסקת בפיתוח של הרובוט האישי המתקדם temi זכתה בפרס הזהב היוקרתי במסגרת Edison Awards 2019 – אירוע המתקיים מידי שנה במטרה לכבד ולטפוח חדשנות ויזמים כדי ליצור השפעה חיובית בעולם.

Yossi wolf Robotemi temi
יוסי וולף ו-temi. קרדיט: Robotemi

Robotemi זכתה בפרס הזהב, הפרס היוקרתי ביותר בקטגוריית הרובוטים האישיים (Personal Robots). הפיתוח של חברת Robotemi אשר זכה בפרס היוקרתי הוא temi, רובוט אישי המבוסס ועובד בעזרת בינה מלאכותית – AI. הרובוט של החברה כולל בתוכו יכולות רבות שבעזרתן יכול הרובוט (temi) לסייע בצורה חכמה ויעילה לרוכשים שלו, בין אם זה יצירת שיחות, הקלטות וידאו, ועוד.

פרס אדיסון בו זכתה חברת Robotemi נחשב לפרס יוקרתי בתחום החדשנות, הוא נקרא על שם תומס אלווה אדיסון, המדען אשר עומד מאחורי הנורה ושלל של מוצרים רבים. Edison Awards מתקיים מדי חודש אפריל ומטרתו לטפח חדשנות בכל רחבי העולם. במהלך הטקס מוענקים פרסי זהב, כסף וברונזה ב-16 קטגוריות שונות.

temi זכה במקום הראשון בקטגוריית הרובוט האישי על ידי חבר שופטים המורכב מלמעלה מ-3,000 מנהלי עסקים בענפים הרלוונטים. חבר השופטים בוחן המצאות, שיטות חדשות של פיתוחי מוצרים והישגים חדשניים המשנים את העולם ובוחר את הזוכים. אחוז מסוים מהכנסות הטקס נתרם לתוכניות מלגות שונות המופעלות על ידי גופים ללא מטרות רווח.

נכון לרגע כתיבת הכתבה, temi נמכר ב-15 נקודות מכירה ברחבי ארה"ב בנוסף למכירה ישירה באתר החברה כאן. בעוד ש-temi כבר עומד למכריה, לאחרונה הכריזה החברה על התחייבותה לשלב את Alexa ולייצר חווית Echo Show-like ברובוט האישי. ההטמעה של Alexa תרחיב בצורה משמעותית את יכולות הרובוט ותהפוך אותו לחלוץ בעידן החדש של רובוטים עוזרים ועל תחילת הפצת הרובוט באירופה באמצעות הסכם הפצה בלעדי שחתמה עם חברת Zorabots למכירת 10,000 רובוטים.

הניידות של temi, התנועות האוטונומיות שלו ומאפייני האינטראקציה האנושית-רובוטית מאפשרים יישומים מרתקים רבים. בעזרת אפליקציית temi יכולים המשתמשים להניע את הרובוט מכל מקום בעולם ברחבי הבית ועל ידי כך לנהל שיחות וידאו ללא שימוש בידיים, לעזור במה שצריך בבית, להעביר שיעורים פרטיים מרחוק, להשגיח על הילדים כשההורים לא נמצאים, לעשות קניות דרך האינטרנט, לסייע לרופא לבקר חולים שנמצאים בביתם וגם פשוט לראות מה שלום כולם.

מנכ"ל Robotemi, יוסי וולף: "temi משלב טכנולוגיה שאין שניה לה במחיר נגיש, מה שהופך אותו לדרך האולטימטיבית עבור אנשים לתקשר בעידן האינטרנט במהירות של 5G. דבר שישנה באופן דרמטי את הדרכים בהן נעשה עסקים ונתקשר עם אהובנו מרחוק"

המטה העולמי של temi ממוקם בארצות הברית, בניו יורק כאשר לחברה ישנם גם משרדים בסין בה מיוצרים הרובוטים ובסינגפור. לחברה קיימת מעבדת מחקר ופיתוח בישראל, בתל-אביב. כפי שציינו, לצד הזכייה בפרס היוקרתי החברה תחל למכור גם ברחבי אירופה, זאת יחד עם חברת Zorabots שקיבלה בלעדיות על הפצת המוצרים של Robotemi.

זה נראה כי בשקט בשקט Robotemi הופכת את המדע הבדיוני למציאות. אם עד היום ראינו רובוטים המסייעים לבני האדם רק בסרטים ותכניות בטלוויזיה, temi הוא צעד משמעותי להפיכת הרעיון הדמיוני למציאות. נכון, מדובר במוצר לא ממש זול, תג מחירו עומד על כ-2,000 דולרים אך יש לזכור כי אנחנו רק בהתחלה ובסופו של יום temi ורובטים נוספים יהיו נגישים למרבית האוכלוסיה העולמית ומי יודע, אולי החיים שלנו ישתנו מקצה לקצה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן