fbpx

התוצאות הכספיות של קבוצת אמן לשנת 2018 – גידול משמעותי שרחוק מלהיעצר

קבוצת אמן (Aman) נמנית יחד עם כמה מהחברות המובילות בתחום הטכנולוגיה וה-IT יחד עם פעילות ענפה בישראל ומחוץ לה. נכון להיום קבוצת אמן מונה כ-2,500 עובדים ו-7 מרכזי מחקר ופיתוח ברחבי העולם, מאירופה ועד למזרח הרחוק.

Aman Group CEO Ben Pasternak
מנכ"ל קבוצת אמן, בן פסטרנק. קרדיט: יח"צ

החברה, חשפה אמש את תוצאותיה הכספיות לשנת 2018 שממש לא אכזבו. החברה סגרה את שנת 2018 עם מספר הישגים, טכנולוגיים וכלכלים. במישור הכלכלי, החברה רשמה צמיחה של 17% בהכנסות שעמדו על סכום של לא פחות מ-627 מיליון ש"ח. רווחיות החברה גדלה גם היא בשיעור של 7% כאשר הוצאות החברה גדלו בשיעור של 9.5% ביחס לשנת 2017. שיעור הרווח התפעולי של הקבוצה עמד על קרוב ל-9% ממחזור המכירות במהלך 2018, כאשר הרווח הגולמי לשנה הסתכם מעט מעל ל-100 מיליון ש"ח.

ברבעון הראשון של 2019 רושמת הקבוצה מגמת עליה דומה ועל אף שספרי החשבונות של הרבעון עדיין לא נסגרו, מעריכה קבוצת אמן (Aman) כי מדובר ברבעון רווחי במיוחד. הנתונים המספריים עדיין לא פורסמו אך כבר ניתן  להבחין בעוצמת שוק ה-IT בשנים האחרונות, זאת הודות למעבר של עסקים וארגונים רבים לתשתיות ממוחשבות והטמעת פתרונות טכנולוגיים לאתגרים רבים. הדוחות מעידים כמובן גם על פעילותה הענפה של אמן שכאמור ניתן לראות אותה במדינות רבות ברחבי העולם.

מנכ"ל קבוצת אמן, בן פסטרנק: "אני גאה לעמוד בראש הקבוצה, אשר רשמה ביצועי שיא העוקפים את הצמיחה בענף ה-IT ובשוק הישראלי כולו. עקפנו את ביצועי המתחרים בשוק – ובכוונתנו להמשיך בתנופה הזו. נמשיך להשקיע ברכישות ובהשקעות שיאפשרו לקבוצה להמשיך ולגדול, ולהמשיך ולספק את הפתרונות הטובים ביותר לכלל לקוחותינו – ממוסדות פיננסיים ומוסדות ממשלתיים, דרך בתי תוכנה, חברות היי-טק ועולם המסחר, ועד לתחום הבטחוני, התחבורה והתקשורת. רשמנו השנה גידול משמעותי במצבת כוח האדם שלנו, ואנו פועלים במרץ על מנת להמשיך ולהכשיר אנשי מקצוע בתחומים המובילים והמתקדמים בעולם".

קבוצת אמן (Aman Group) בהחלט מצליחה לבלוט בעולם ה-IT שבשנים האחרונות בוער מתמיד. בדבריו ציין פסטרנק כי החברה פועלת במרץ להכשרת אנשי מקצוע בתחומים המובילים וזו בדיוק הדרך לצמוח ולהתפתח בעולם ה-IT והטכנולוגיה בכלל, עולם שמשתנה ומתפתח מידי יום ומובל על ידי כמה חברות גדולות במשק. הרבה פעמים אומרים שהאנשים הם אלו שעושים את החברה וזה נראה כי האנשים מאחורי קבוצת אמן בעלי יכולות גבוהות, הרי לא כל חברה מצליחה לגדול לקנה מידה כזה, לניהול של מספר חברות בת ופעילות ענפה בכמה יבשות.

מיזמים והשקעות

בסוף 2018, הקימה קבוצת אמן מיזם בלוקצ'יין (blockchain) משותף עם ממשלת סין, באמצעות הגוף המסחרי והכלכלי של מחוז יונאן, YIG. המיזם מתבסס על פלטפורמת הבלוקצ'יין המתקדמת שפיתחה אמן על סמך הידע הרב שצברה לאורך השנים, לזירוז היישום של הטכנולוגיה כמענה לצרכים ההולכים וגוברים בסין, לרבות המסחר הימי הכולל ופעילות הייבוא והייצוא של המחוז.

כידוע, סין מהווה מעצמת מסחר. קשה למצוא היום מוצרים שאין בהם לפחות רכיב אחד שחותמה של סין מוטבע על גביו. הפלטפורמות הטכנולוגיות של אמן יעזרו לממשלת סין למנף ככל הניתן את הפוטנציאל המסחרי של המדינה ושל מחוז יונאן בפרט.

בתחילת ינואר 2019 הודיעה קבוצת אמן על השקעה משמעותית בחברת Asperii, חברה המתמחה בניהול ואופטימיזציה של תהליכי עבודה דינאמיים של חטיבות ה-Salesforce. חברת Asperii נחשבת לשחקן משמעותי בעולם בתחום זה. ההשקעה ב-Asperii הייתה כחלק מן אחת המטרות והתכניות של אמן – להרחיב שרותיה בתחומי הענן ולהמשך צמיחתה המואצת מול השווקים בחו"ל.

פעילות אמן בארץ ובעולם במהלך 2018

פרויקט אסטרטגי ברוסיה: הבנק השני בגודלו ברוסיה VTB בחר ב-KMS Lighthouse מקבוצת אמן עבור פרויקט ניהול הידע הגדול ביותר במדינה, שהתבצע באמצעות DIS, פעילותה של הקבוצה ברוסיה מזה למעלה מעשור. פלטפורמת KMS Lighthouse המתקדמת מאפשרת ללקוחות הבנק לקבל מידע בזמן אמת על העומסים בסניפים השונים על גבי מפה אינטראקטיבית – ומידע אישי ומדויק המוצג לכל נציגי הבנק בתוך 3 שניות בלבד.

פרויקטים אסטרטגיים בעולמות הדיגיטל: מערכת המולטימדיה מתקדמת דוברת עברית עבור צ'מפיון מוטורס, בדגמי פולקסווגן, סיאט וסקודה, וכן פרויקטים אסטרטגיים עבור שופרסל, והארנק הדיגיטלי של חנויות הנוחות של פז, Yellow – באמצעות פעילות Aman Digital, המפתחת פתרונות חדשניים בעולמות הדיגיטל, משלב האסטרטגיה דרך האפיון, העיצוב ועד הפיתוח.

פעילות הסמיקונדוקטורים: באמצעות חברת Veriest, המספקת פתרונות וריפיקציה (Verification) ותכנון שבבים ליצרניות הגדולות בעולם. פעילות החברה בתחום הסמיקונדקטורים (Semiconductors) חוותה גידול משמעותי מאוד במהלך 2018, עם הצטרפותם של כמאה איש לפעילות החברה בבלגרד.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן