fbpx

חברת Redis משיקה שני מודלים חדשים לאחסון ועיבוד נתונים

בעולם של היום, כמויות עצומות של מידע מועלות מידי יום לשרתים ומסדי הנתונים גדלים בצורה משמעותית, גדילה כה מהירה ורחבה שלעיתים הטכנולוגיות הקיימות כיום אינן מספיקות על מנת לאחסן ולעבד את כל המידע בצורה יעילה וטובה.

Redis Day 2019
מתוך האירוע של Redis. קרדיט: יח"צ

חברות רבות נמצאות כיום במרוץ, המרוץ אחר טכנולוגיות אחסון ועיבוד מידע חדשות ומודרניות, כאלו שיוכלו לעמוד בדרישות של היום אך יהיו מוכנות גם לדרישות ולהיקפי המידע של המחר. אחת המובילות בתחום, רדיס לבס (Redis Labs) המספקת בסיסי נתונים לאפליקציות מודרניות הודיעה השבוע בכנס רדיס החמישי – Redisconf19 על פריצת דרך בתעשיית בסיסי הנתונים בהשקת שני מודלי נתונים חדשים ופלטפורמה חדשנית לארגון המידע המאפשרת תפעול מרובה מודלים.

לדברי עופר בנגל, מנכ"ל רדיס: "רדיס הוא בסיס הנתונים מרובה המודלים היחיד שמציע אפשרות אינסופית לתכנות בתוך בסיס הנתונים. החידושים החדשים יאפשרו למשתמשי רדיס לעבד בקשות ממספר רב של מודלי נתונים באופן א-סינכרוני או סינכרוני, עם זמני תגובה נמוכים מאלפית השנייה תחת כל עומס"

מודלי נתונים חדשים: RedisTimeSeries ו-RedisAI

RedisTimeSeries – מודל הנועד לאסוף ולאחסן מליארדי נתוני time series במהירות גבוהה, לזקק בקלות את הנתונים באמצעות יכולות מובנות של downsampling, צבירה ודחיסה. בדרך זאת, ארגונים יכולים ליצור שאילתות, ולחלץ נתונים בזמן אמת ולהשיג אנליטיקה מהירה.

RedisAI – מודל המאפשר להגיש לאפליקציה באופן מהיר מודלים של למידה עמוקה (Deep Learning) שנלמדו בפלטפורמות רבות כגון TensorFlow, PyTorch ו-TorchScript ועל ידי כך לקצר באופן דרמטי ומשמעותי את משך הזמן עד להפקת התובנות וקבלת התשובה הנכונה והרלוונטית מן הבינה המלאכותית ומודל הלמידה העמוקה.

שיתוף הפעולה עם אינטל

במהלך האירוע, הודיעה רדיס לאבס (Redis Labs) למגוון לקוחותיה ברחבי העולם, כי כעת באפשרותם להרחיב את בסיסי הנתונים שלהם להיקפים של פטהבייטים (Peta Byte = 1,000TB) רבים, באופן חסכוני וללא פגיעה במהירות התגובה של השרתים והשאילתות. כאן גם נכנסת לתמונה אינטל (Intel) המספקת את הזיכרון הבלתי נדיף Optane™ DC Persistent Memory שבעצם מהווה את הפתרון של אינטל לאחסון בנפחים גדולים תוך שמירה על מחיר יחסית נמוך וביצועים גבוהים.

לדברי בנגל, מנכ"ל Redis Labs: "הודות לשיתוף הפעולה הקרוב שלנו עם אינטל, לקוחות רדיס אנטרפרייז אינם צריכים להתפשר על ביצועים, היקף המידע או עלויות בעיבוד מערכי נתונים בנפחים עצומים".

במהלך ההדגמות, הציגו עובדי Redis Labs כיצד שרת עם נפח אחסון בקנה מידה של TBים רבים מסוגל לתמוך ולבצע יותר ממיליון פעולות לשנייה בזמני תגובה נמוכים מאלפית השנייה ולשרת כ-80 אחוזים מהבקשות מהזיכרון הבלתי נדיף. בנוסף, בהשוואה לקונפיגורציות זיכרון מסורתיות המבוססות על DRAM בלבד, השילוב של רדיס אנטרפרייז על גבי Intel Optane מציע חיסכון של יותר מ-40 אחוזים בעלויות לעומת המצב כיום.

מנכ"ל הענן של גוגל (Google Cloud Platform) מר תומאס קוריאן (Thomas Kurian) הצטרף למנכ"ל רדיס לאבס (Redis Labs) עופר בנגל על הבמה בכנס, עבור מענה על שאלות ואמר כי כבר מהפעם הראשונה שהוא ראה את Redis, אי שם בשנת 2014 הוא התרשם רבות לטובה מזמני התגובה הנמוכים במיוחד.

על מי המודלים החדשים של Redis ישפיעו ואיך זה רלוונטי אליכם

ההכרזה של Redis Labs היא בשורה של ממש, לא סתם מר קוריאן התרשם מיכולות החברה כבר בשנת 2014, חמש שנים לפני כתיבת הכתבה וההכרזה הנוכחית של החברה. שני המודלים החדשים של Redis מהווים למעשה את פריצת הגבול והדור הבא של האחסון שעובר מקנה מידה של TeraBytes ל-PetaBytes עם גדילה של עשרות אחוזים במידע המאוחסן והמועבד בשרתים מידי יום.

הבשורה כאן היא הדדית, מצד אחד חברות רבות יוכלו סוף סוף לאחסן מידע רב בצורה משמעותית עבור המחקרים שלהן, למשל מחקרים בתחום הבינה המלאכותית – AI הדורשים מאגרי נתונים בנפחים עצומים ומהצד השני גם הלקוחות והמשתמשים ייזכו לקבל מוצרים משודרגים, מודלי בינה מלאכותית יהיו מאומנים ומדוייקים יותר, כל חברה תוכל לאפיין את הלקוח בצורה טובה יותר עם מידע רב יותר וכך לדעת להמליץ בהתאם על המוצרים הרלוונטיים. מדובר כאן רק בשתי דוגמאות אך אני מניח שהן מספיקות על מנת להבין את החשיבות שבהגדלת בסיסי הנתונים ושיפור יכולות העיבוד.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן