fbpx

כך תשפר Fiverr את חווית השימוש והמסחר מקצה לקצה

Fiverr הינה זירת המסחר המובילה בעולם לשירותים דיגיטליים וקריאטיביים. באחרונה, קיימה החברה דאטהתון ייחודי בהשתתפות 40 מעובדי החברה שהתארחו במשרדי אמזון (Amazon) בתל אביב כאשר לצד המיקום סיפקה אמזון ליווי מקצועי של ארכיטקטים ואנשי מקצוע שסייעו בעלויות הפיתוח וההתנסות בכלים החדשים.

Fiverr datathon
משתתפי האירוע. קרדיט: Fiverr

הדאטהתון הוא אירוע מיוחד הכולל מטרת-על מאוד ברורה: פיתוח כלים מתקדמים לאנליזות חדשניות, מודלים חדשים, ופיתוח כלים חדשים עבור זירת המסחר והמשתמשים. במהלך האירוע התחלקו המשתתפים לשמונה קבוצות מעורבבות שכללו אנשים מתחומים שונים, החל מאנליסטים, דרך מתכנתים ועד לאנשי מחקר ומפתחי בינה מלאכותית (AI). בכל אחת מן הקבוצות הועלו רעיונות שונים ומגוונים כאשר לכל קבוצה היו יומיים בלבד להפיכת הרעיון אותו בחרו למוצר ראשוני.

בתור אחד שעוסק בזמנו הפנוי בכתיבת קוד ופיתוח, יומיים הם אתגר לא פשוט כלל, לעיתים אפיון של מוצר עשוי לקחת הרבה יותר מיומיים בודדים שלא לדבר על יצירת תוצר עובד כלשהו. אחד היתרונות של הדאטהתון הוא גם אחד הדברים היחודיים שלו והוא השילוב של אנשים שונים לגמרי בתוך הקבוצות. בצורה הזו, כל אחד מביא את דעתו, נקודת המבט שלו ואת חלקו בפיתוח בהתאם לתחום בו הוא עוסק. ברגע שהצוות מעורבב כך גם הגישות וכמות הרעיונות, מה שבהחלט תורם לחשיבה ייחודית מחוץ לקופסה שגורמת בין היתר למימוש הרעיונות בדרכים יצירתיות וחדשניות.

לפעמים זה מדהים לראות איך הרבה פעמים הפיתוחים החדשניים והמשפיעים ביותר נוצרים דווקא בתנאים לא שגרתיים, בעבודה אם אנשים שלא בהכרח הכירו אחד את השני ועבודה תחת הגבלת זמן משמעותית במיוחד. תסכימו איתי שבדרך כלל מחקר ופיתוח עשויים לקחת חודשים ואפילו שנים של עבודה קשה ומאומצת על מנת לגבש רעיון ומוצר ראשוני המהווה הוכחת רעיון – Proof of concept.

כמה מהפיתוחים שהוצגו באירוע

בין התוצרים הטכנולוגיים שפותחו במסגרת האירוע ניתן למצוא את:

  • כלי אנליזה ומודל AI ייחודי המסייע למוכרים בבחירת התמונות שהם בוחרים כתיאור נלווה לשירות אותו הם מציעים בפלפורמת המסחר של Fiverr. זאת במטרה לבחור את התמונות אשר יציגו את השירות בצורה הטובה ביותר וישפרו ככל הניתן את אחוזי המכירות. כלי ייחודי זה מתבסס על מנוע בינה מלאכותית – AI שפותח במיוחד במסגרת האירוע ובחלקו נשען על כלי של AWS שנקרא Rekognition ומסוגל לנתח תמונות וקטעי וידאו ולאתר אובייקטים וסצנות כגון אנשים, טקסט ועצמים. דוגמה אפשרית לשימוש היא האם רצוי ששירות תרגום יציג תמונה של מחשב באוירה משרדית או תמונה של פרילנסר (freelancer) עובד מבית קפה.
  • מנגנון המתבסס על Lex – המנוע מאחורי אלקסה של אמזון (Amazon), שעל גביו פותח בוט (Bot) ייחודי שנקרא Moses. הבוט שפותח יודע לענות על שאלות שונות ומגוונות בשפה חופשית הרצות על מערכות הדאטה, ומחזיר תשובה למשתמש. במהלך היומיים הצליחו להשיג אינטגרציה מלאה בין מערכות הדאטה הפנימיות לLex  עם יכולת לענות על 25 שאלות שונות ולבסוף הטמעה במערכת ה-Slack של הארגון. כעת פועלים על מנת להרחיבו כדי שיוכל לענות על מאות שאלות נוספות כדי שיוכלו להנגיש דאטה בצורה טבעית יותר למנהלים בארגון.
  • כלי חדשני וייחודי מבוסס בינה מלאכותית – AI היודע לפלח ו-"למיין" מוכרים ולקוחות בזירת המסחר של Fiverr לפי מאפיינים כדוגמת התנהגות באתר, השוואת פרופילים למשתמשים וותיקים ועוד. בסופו של יום, המטרה של הכלי הזה הינה ליצור מנוע אשר יוכל להציע את השירותים המתאימים ביותר ללקוחות ובכך לעזור לשני הצדדים, ללקוחות ולמוכרים/סוחרים. כאשר אחד היתרונות שלו הוא שהוא ממקד את הלקוחות, הוא לא מראה להם שירותים שהם כלל לא זקוקים להם.

סיכום

בכתבה הזו הצגנו שלושה מתוך שמונת הפיתוחים שעלו במהלך הדאטהתון של חברת Fiverr שאגב נוהל והונחה על ידי ערן אביכזר-אגם, סמנכ"ל Data ב-Fiverr. לדעתי האישית מדובר באירוע מוצלח במיוחד, הגישה היחודית שבה נקטה Fiverr אפשרה לעובדיה להמציא את הגלגל מחדש ולהציג מספר פיתוחים חדשים בעלי פוטנציאל לשינוי ואף עיצוב מחדש של חווית השימוש בזירת המסחר המתקדמת של Fiverr.

Fiverr שמה לעצמה מטרה לשנות את הדרך בה העולם עובד יחד. הפלטפורמה של Fiverr עוזרת לחבר בין עסקים לבין פרילנסרים המציעים שירותים דיגיטליים וקריאטיביים ביניהם עיצוב גרפי, קופירייטינג, הקלטות קוליות, מוזיקה, עריכת סרטים ועוד. מאז הקמתה, Fiverr התרחבה משמעותית וכיום היא פועלת ביותר מ- 200 קטגוריות שירות שונות ב-160 מדינות. ההצלחה של Fiverr נובעת בעיקר מן הגישה הייחודית שלה ובעזרת אירועים כמו הדאטהתון.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן