fbpx

לכבוד רכישת Mellanox: חברת Nvidia קיימה אירוע מיוחד בישראל

לכבוד הרכישה של חברת מלאנוקס (Mellanox) לאנבידיה (Nvidia), האקזיט השני בגודלו בישראל, הגיעו לישראל מספר בכירים בהנהלת אנבידיה (Nvidia) כאשר בראשם מנכ"ל ומייסד החברה Jensen Huang.

speakers at nvidia special event 2019
דוברי האירוע, צילום: טוני מלינקוביץ'

במהלך ביקורם בישראל ולרגל הרכישה החגיגית של מלאנוקס (Mellanox), החליטה אנבידיה (Nvidia) לארח אירוע מיוחד בישראל, בתל אביב. האירוע החגיגי התנהל בהנחייתו של Jeff Herbst, סגן נשיא החברה אותו ראיינו לפני מספר חודשים בכתבה כאן ובגרסה המתורגמת לאנגלית כאן. בתחילת האירוע עלה לבמה מנכ"ל ומייסד אנבידיה (Nvidia) יJensen Huang כאשר הצטרף לצידו מנכ"ל ומייסד מלאנוקס (Mellanox) – איל וולדמן (Eyal waldman).

מנכ"ל ומייסד אנבידיה (Nvidia) היה נרגש במיוחד לאורך כל האירוע, בתחילת הרצאתו הוא אמר: "אני ישראלי בליבי, בקרוב נהיה חברה גדולה בישראל". נראה כי Jensen Huang מעריץ את התעשייה הישראלית והמוחות הישראליים. כבר ב-GTC 2017, כנס ה-GTC הראשון שנערך בישראל ניתן היה לראות את הערכתו לישראל ואתמול (27.03.19) ראינו אותה יותר מתמיד. אחד הדברים ששמחתי לשמוע הוא הכוונה להמשיך ולהגדיל את משרדי החברה בארץ.

איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס (Mellanox), הגיב לדבריו של Jensen Huang ואמר: "אנחנו מאוד נרגשים, כי כמו שג'נסן אמר, הרכישה הזו היא מאוד הגיונית. אנו נרגשים מאוד להיות חלק ממשפחת NVIDIA ואנו מקווים להתפתח ולגדול עוד יותר כחלק מ-NVIDIA. אנו רואים את NVIDIA כמו המוח ואת מלאנוקס כמו מערכת העצבים המביאה את הנתונים למוח. אנחנו רוצים להיות חברה שתיצור את אבני הבניין הטובות ביותר עבור כל מה שאתם רוצים לעשות, בין אם במרכזי הנתונים, בענן, או במכוניות אוטונומיות".

בשנים האחרונות ראינו את אנבידיה (Nvidia) גודלת בארץ, הם התחילו מכמות מצומצמת של עובדים אי שם בשנת 2016 שהלכה והתרחבה עם הזמן כאשר בשנת 2018 הוכרזו באופן רשמי מעבדות מחקר חדשות של החברה תחת ניהולו של פורפסור גל צ'צ'יק (Gal Chechik). רכישתה של מלאנוקס (Mellanox) הופכת למעשה את אנבידיה (Nvidia) לחברה די גדולה בישראל עם כמה אלפי עובדים, אותם עובדים שהצעידו את מלאנוקס (Mellanox) קדימה למקום בו היא נמצאת היום.

לאחר שהמנכ"לים של שתי החברות נשאו את דבריהם והציגו את תכניותיהם להמשך מימוש הליך המכירה והדגישו את הפוטנציאל העצום בסינרגיה שבין שתי החברות עלו לבמה 5 חברות סטארט-אפ ישראליות פורצות דרך, כל אחת בתחומה כאשר כל אחת מהן הציגה את פיתוחיהן ואת הקשר שלהן ל-Nvidia ו-Mellanox. החברות אשר הציגו הן:

  • Nucleai
  • Deep Instinct
  • Cognata
  • AnyVision
  • Excelero

בכתבה שלנו אנחנו בחרנו להתמקד ב-Deep Instinct, ב-Cognata וב-Nucleai. שלוש חברות סטארטאפ ישראליות שמצד אחד הן כולן עוסקות בבינה מלאכותית – AI אך מצד שני כל אחת ניגשת לבינה המלאכותית בתחום ובדרך אחרת. האחת עוסקת ברפואה, חברה אחרת בסימולציות נהיגה ובטיחות ואילו השלישית עוסקת בכלל באבטחת מידע וזיהוי תוכנות זדוניות. חשוב לציין כי בחרנו להתמקד בשלושת החברות הללו אך בסופו של יום כל אחת מהחברות שלקחה חלק באירוע היא עולם ומלואו עם פוטנציאל עצום להצליח.

Deep Instinct

Deep Instinct at Nvidia special event 2019
מתוך הרצאתו של אלי דויד, Deep Instinct. צילום: טוני מלינקוביץ'

חברת Deep Instinct עוסקת באבטחת מידע תוך שימוש בלמידה עמוקה – Deep Learning. את החברה הציג אלי דוד, סמנכ"ל הטכנולוגיות של Deep Instinct. הפתרון של החברה לוקח את כל נושא אבטחת המידע צעד אחד קדימה. תוכנות האנטי-וירוס הקיימות כיום סורקות ומחפשות תבניות מסויימות בקבצים במטרה לבדוק האם מדובר בקבצים נגועים בוירוסים מכל סוג שהוא. מדובר בבדיקה שאמנם נחמדה אך יש לזכור כי האקרים משנים מידי יום את תבניות הנוזקות והוירוסים שלהם, דבר המקשה על תוכנות האנטי-וירוס במחשבים.

הפלטפורמה של Deep Instinct פועלת בצורה חכמה, היא מתחילה לפעול רק כאשר נכנסים קבצים חדשים למחשב לטלפון, לטאבלט או לכל מכשיר אחר המחובר לרשת ובעזרת רשת בינה מלאכותית מתקדמת הפלטפורמה של החברה מסוגלת לסרוק ולזהות במהירות שיא האם קיימים בקבצים או במערכת וירוסים או לחילופין התקפות מכל סוג שהוא. אחד היתרונות הבולטים של הפלטפורמה הוא שהיא פועלת ברקע, אין הודעות מעצבנות, אין חלונות popup ואין בקשות חוזרות ונשנות לעדכוני תוכנה.

Nucleai

Nucleai at nvidia special event 2019
מתוך המצגת של חברת Nucleai. צילום: טוני מלינקוביץ'

חברת Nucleai עוסקת ברפואה, אם לדייק החברה עוסקת בגילוי מחלת הסרטן. תחום חשוב במיוחד שבו תלויים חיים של אנשים רבים מכל רחבי העולם. את החברה הציג המנכ"ל שלה, אבי ויידמן שהתחיל דווקא מסיפור אישי – סיפור שהוביל להקמה של Nucleai. הוא סיפר על אופן ביצוע הבדיקה, ניתוח המידע והזמן הארוך שלוקח לנתח את הבדיקה ולהכין את תוצאותיה. במקרה של אביו של אבי ויידמן, מדובר בתהליך אשר לקח חודש שלם, חודש של המתנה וחוסר וודאות, האם האדם לוקה בסרטן או לא.

הפתרון של Nucleai מאפשר חיסכון משמעותי בזמן וקושי העבודה של הפתולוגים. הפתרון של Nucleai מסייע באבחנה וזיהוי של סרטן הערמונית וסרטן השד, זאת באמצעות מערכת מבוססת בינה מלאכותית מתחום ראיית מכונה. מדובר פתרון בעל פוטנציאל עצום שביכולתו צמצום טעויות אנוש קריטיות תוך הפחתת העומס הרב שעל הפתולוגים.

Cognata

Cognata at nvidia special event
מתוך הרצאתו של דני עצמון, Cognata. צילום: טוני מלינקוביץ'

על חברת Cognata אני סבור שהקוראים הקבועים שלנו שמעו בכתבות קודמות, מדובר בחברה שהתחילה את דרכה ממש לפני מספר שנים בודדות והיא הצליחה לזכות במספר פרסים של חברת Nvidia ואף מימון לא קטן. Cognata עוסקת בתחום הרכבים האוטונומיים ובמקום מסויים הפתרון שלה מציל חיים רק בדרך אחרת מזו של Nucleai. את Cognata הציג דני עצמון, מנכ"ל ומייסד החברה.

הפתרון של Cognata הוא למעשה סימולטור מציאותי במיוחד אשר בונה ערים, כבישים ותשתיות על בסיס ערים קיימות. לצד בניית המודלים של הערים, Cognata לוקחת ולומדת דפוסי נהיגה של הנהגים ברחבי הערים ובכך מצליחה ליצור סביבת פיתוח ובדיקה מציאותית במיוחד למערכות אשר ישמשו בעוד מספר שנים בודדות רכבים אוטונומיים. הסימולטור של Cognata יוצר סביבת בדיקה מציאותית ובטוחה בה יצרניות הרכבים מסוגלות לבדוק בזמן אמת את מערכותיהן מבלי לסכן חיי אדם כלל.

סיכום

אסכם את הכתבה עם כמה מילים על השילוב המיוחד שבין Nvidia ל-Mellanox. כשהחלו לצוץ השמועות וההכרזות על הרכישה ב-6.9 מיליארד דולרים רבים החלו לשאול מדוע Nvidia בחרה לרכוש את Mellanox. התשובה הפורמלית והרשמית הייתה הקשר החשוב שבין העשייה של השתיים. כמו שאמר איל וולדמן מנכ"ל Mellanox "אנו רואים את NVIDIA כמו המוח ואת מלאנוקס כמו מערכת העצבים המביאה את הנתונים למוח". המוצרים של Nvidia מעבדים את המידע ואילו מוצריה של Mellanox דואגים להעברת המידע בצורה הטובה והיעילה ביותר.

לדעתי האישית מדובר בשתי חברות דגל שכל אחת מובילה את השוק בתחומה כאשר שתיהן שיתפו פעולה לא מעט במשך השנים. חשוב לציין כי בלא מעט ממחשבי העל המובילים בעולם סביר להניח שנמצא מוצרים וטכנולוגיות של שתי החברות. הרכישה והאיחוד שבין השתיים יוצר בעצם את שיתוף הפעולה העמוק ביותר שניתן להשיג שבסופו של יום יצעיד את העולם כמה צעדים קדימה.

האירוע שהתרחש אתמול (26.03.19) הוא אחד מתוך כמה שמציינים במרכזם את הסינרגיה בין Nvidia ל-Mellanox אך יותר מזה הם מציינים את תחילתה של תקופה חדשה בעולם הבינה המלאכותית – AI ובעולם הטכנולוגיה והמחשבים בכלל. אני שמח ונרגש שיצא לי לקחת חלק באירוע של Nvidia ולהיחשף למספר חברות פורצות דרך עם רעיונות ועשייה מדהימים שבחיים לא חלמתי שאראה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן