fbpx

חברת Fujistu משיקה מעבד קוונטי חדש

חברת פטג'יטסו (Fujistu) משיקה באופן רשמי מעבד קוונטי חדש – הדור השני של ה-Fujitsu Digital Annealer אשר מציג פריצת דרך משמעותית בתחום המחקר הקוונטי.

קרדיט: יח"צ

המעבד החדש של חברת פטג'יטסו (Fujistu) מיועד לפתירת בעיות אופטימיזציה מורכבות תוך אפשור פריצת דרך בתחומים כמו אופטימיזציה של תהליכי ייעול והענקת שירותים פיננסיים וניהול תיקי השקעה כנגד סיכונים משתנים. המעבד החדש מונע באמצעות טכנולוגיית קוונטום כאשר הוא מציג ביצועי-על לחישובים כמו קבלת החלטות, מציאת נתיב יעיל בין מספר רב של אפשרויות ומציאת פתרונות חדשים בתחום פריסת רשתות סלולריות של הדור הבא, המצאת תרופות וסימולציות מולקולריות.

רענן ביבר, מנהל פוג'יטסו בישראל מוסר: "חישובי קוואנטום דורשים מעבדים מיוחדים אשר מנצלים תופעת טבע המתרחשת באפס המוחלט של קלווין (מינוס 273 מעלות) ולכן יישומם הוא לא אפשרי. פריצת הדרך שלנו היא בעובדה שהמעבד פועל בטמפרטורת חדר"

יכולות העיבוד והחישוב המקבילי הייחודי למעבדים הקוונטיים מאפשרות ל-Digital Annealer למצוא באופן תמידי את השילוב האופטימלי של משתני נתונים מורכבים מאוד שבעבר לא יכלו להיות מנוהלים בכלל, כלומר, למצוא פתרון לבעיות שעד לא מזמן, המחשבים לא יכלו להתמודד עמן. דוגמה מעולה לכך היא בחירת השילוב המתאים ביותר של 40 מתוך 100 פריטים שיכולים להילקח לטיול. מדובר בבעיה המורכבת במיוחד הכוללת מספר אפשרויות עצום אך בעזרת המעבד הקוונטי, הבעיות הללו יכולות להיפתר בפחות משניה אחת.

אף על פי כן, אפילו לייצוג הזה של בעיות מורכבות קומבינטוריות לא מתקרב לרמת המורכבות של אתגרים הניצבים בפני עסקים שאותן ה-Digital Annealer בנוי לפתור, המרחיק הרבה ממה שמחשוב קונבנציונלי יכול לעשות. דוגמא אחת ליישום עסקי של יכולות המחשוב של המעבד החדש הינה עבור בנקים, לייעל את שליחת הלקוח לכספומט למשוך כסף תוך כדי מתן סדר עדיפויות לכמות. המעבד יכול להצביע על כספומט שהכי כדאי לנהג ספציפי למשוך משם כסף, לחשב את הדרך היעילה ביותר להגיע לשם ובמקביל להציע כמה להפקיד בכל כספומט.

המעבד כבר מספק יתרונות עצומים ללקוחות בתעשיות שונות. בתחום הפיננסים, חברת NatWest Bank משתמשת במחשב הקוונטי על מנת לייעל את המערכות שלה. ה-Digital Anealer מאפשרת לבנק להשלים חישובים מורכבים באופן מהיר בצורה משמעותית ואפילו ביתר דיוק. כתוצאה מכך, NatWest מצליחה לאתר הזדמנויות השקעה חדשות בעודה נצמדת לרגולציה המחמירה בענף ובו זמנית מקטינה את הסיכוי לטעות אנוש.

בתעשיית הרכב, פוג'יטסו עובדת עם מספר חברות בעלות שם עולמי במטרה לשפר את תהליך ייצור הרכבים ומתן פתרונות כמו למשל עיצוב שיוביל להפחתת הרעש בזמן הנהיגה. מדובר במתן פיתרון לבעיה המעסיקה עשרות אם לא מאות או אפילו אלפי מהנדסים ברחבי העולם.

ה-Digital Annealer זמין כשירות על בסיס מנוי, כולל שירותים טכניים וייעוץ. ניתן לפרוס את הטכנולוגיה כשירות על גבי ענן או כשירות שנמצא בארגון עצמו. הדור השני של ה-Fujitsu Digital Annealer זמין ללקוחות כהוכחת הקונספט, כאשר זמינות כללית מתוכננת לאפריל 2019.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן