fbpx

עכשיו זה רשמי: חברת Nvidia רוכשת את Mellanox ב-6.9 מיליארד דולרים

ענקיות המחשוב אנבידיה (Nvidia) וחברת מלאנוקס (Mellanox) הודיעו היום (11.03.19) באופן רשמי כי אנבידיה (Nvidia) תרכוש את החברה הישראלית, מלאנוקס (Mellaonx).

איל וולדמן, מנכ"ל ומייסד מלאנוקס טכנולוגיות. קרדיט: מלאנוקס טכנולוגיות

על פי ההסכם, אנבידיה (Nvidia) תרכוש את כלל המניות הרגילות המונפקות והנפרעות של מלאנוקס (Mellanox), בעבור מחיר של 125 דולרים למניה במזומן, מחיר המייצג שווי פעילות כולל של החברה (Enterprise Value) של כ-6.9 מיליארד דולרים. העסקה, צפויה לתרום באופן ישיר ואף כמעט מיידי לתזרים המזומנים החופשי של אנבידיה.

זה לא סוד שעד היום היה שיתוף פעולה רב בין שתי החברות. נכון להיום, רבות ממערכות ה-HPC או בשמן המלא High Performance Computing מונעות על ידי שבבי העיבוד של אנבידיה (Nvidia) ורכיבי התקשורת המתקדמים של מלאנוקס (Mellanox). אם לדבר במספרים, טכנולוגיות המחשוב של אנבידיה והקישוריות של מלאנוקס מניעות למעלה מ-250 מחשבי-על מרשימת ה-Top 500 וזאת בנוסף לעובדה כי הטכנולוגיות של שתי החברות משרתות את כל ספקיות שירותי הענן הגדולות ויצרניות מחשבים מרכזיות.

אחד ההישגים החשובים ואולי המשמעותיים ביותר מן העסקה עבור חברות העוסקות בבינה מלאכותית – AI ולמידה עמוקה – Deep Learning הוא היכולת לנהל את המידע ולייעל את עומסי העבודה של מרכזי הנתונים בכל מערכות המחשוב, הרשתות והאחסון. זאת כמובן, להשגת ביצועים גבוהים יותר, ניצול גדול יותר ועלויות תפעול נמוכות יותר עבור הלקוחות והמשתמשים. מדובר כאן בנקודה חשובה במיוחד עבור הארגונים הגדולים שכן חיסכון עלויות במקביל לשיפור הביצועים מהווה עליה משמעותית ביעילות החברה ומשאבי המחשוב שלה.

במהלך מסיבת העיתונאים, אשר התרחשה מספר שעות לאחר ההכרזה החגיגית, איל וולדמן, מנכ"ל Mellanox חזר ואמר כי הוא וכל עובדי ומנהלי Mellanox יעשו ככל שביכולתם על מנת לבצע רכישה מוצלחת שתביא לשגשוג כלכלי בעבור שני הצדדים. בשלב זה, חברת אנבידיה ובראשה מנכ"ל החברה ג'נסן הואנג (Jen Sen Huang) עדיין לא החליטה בוודאות האם Mellanox תוכל להמשיך לעבוד תקופה ארוכה כגוף חצי עצמאי או שמא מלאנוקס (Mellanox) תהפוך לחטיבה בתוך אנבידיה (Nvidia).

כך או כך, לדבריו של וולדמן, אין בכוונתם לסגור את המפעל של מלאנוקס (Mellanox) ביקנעם או חלילה לפטר את עובדי החברה שכאמור גם הם מרוויחים בעסקה, הרי גם הם מחזיקים בחלק מן מניותיה. מאוחר יותר, דיבר וולדמן על האפשרות של פיתוח מוצר משותף לשתי החברות אך כרגע מדובר בעיקר בדיבורים ושום דבר עדיין לא סגור ולכן לצערנו, לא זכינו לקבל יותר מידי פרטים בנושא. בהחלט יהיה מעניין לראות האם תכנית כזו תצא לפועל ואכן נראה מוצר חדש ויחיד במינו שנוצר הודות לרכישת מלאנוקס (Mellanox).

בהמשך מסיבת העיתונאים, נשאל אייל וולדמן מדוע בחר דווקא באנבידיה (Nvidia), הרי על פי השמועות גם אינטל (Intel) אשר במובן מסויים גם מתחרה קצת במלאנקוס (Mellanox) הייתה מעוניינת לבצע את הרכישה. כאשר הגיב לשאלה, סירב וולדמן להתייחס לנושא של אינטל (Intel) ולא נתן שום מידע המאשר כי אינטל (Intel) הייתה אי פעם גורם מעורב ברכישה הזו. וולדמן כן אמר כי הוא מאוד אוהב את חברת Nvidia ואף מאמין מאוד במוצריה. לטענתו, מדובר בחברה בעלת טכנולוגיה מתקדמת שהצליחה לקחת נתח שוק רב מפני שהינה בעלת ייתרון טכנולוגי על פני מתחרותיה בשוק.

בנוסף, אמר אייל:

"אנו נרגשים לאחד את פלטפורמת המחשוב המואצת של אנבידיה עם פלטפורמת הרשת המואצת בעלת השם העולמי של מלאנוקס תחת קורת גג אחת, כדי ליצור את הדור הבא של פתרונות המחשוב בקנה מידה גדול. אני נרגש במיוחד לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם המנהיגים בעלי החזון של מלאנוקס ועם האנשים המדהימים שלהם בהמצאת המחשבים של המחר אנחנו חולקים את אותו חזון למחשוב מואץ כמו אנבידיה", אמר איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס.

"שילוב שתי החברות שלנו מגיע כהרחבה טבעית של השותפות ארוכת השנים שלנו והוא מתאים מאוד בהתחשב לתרבות המונעת ביצועים המשותפת שלנו. שילוב זה יטפח יצירת טכנולוגיה רבת עוצמה והזדמנויות מצוינות עבור האנשים שלנו"

מנכ"ל חברת אנבידיה (Nvidia) ג'נסן הואנג, התייחס גם הוא לרכישה ואף הגיב באופן רשמי בנושא. הנה כמה מדבריו מתורגמים לעברית:

"הופעת ה- AI ומדעי הנתונים, כמו גם מיליארדי משתמשי מחשב בו-זמנית, מתדלקת את הדרישות מרקיעות השחקים של מרכזי הנתונים בעולם" אמר ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה. "התמודדות עם דרישות אלו מחייבת ארכיטקטורות הוליסטיות המחברות מספר עצום של צמתי מחשוב מהיר על גבי רשתות חכמות כדי ליצור מנוע בקנה מידה של מרכז נתונים ענק”.

עם השלמת האיחוד, חברת אנבידיה (Nvidia) מתכוונת להמשיך ולהשקיע בחברות סטארט-אפ ישראליות חדשניות ומצליחות, בדיוק כפי שעשתה עד היום, למשל בהשקעה שלה בחברת Cognata. חשוב לציין כי שירותי המכירות והתמיכה ללקוח לא ישתנו כתוצאה מעסקה זו. אם כי, נמסר לנו כי ייתכן ובעתיד נראה יותר מוצרים של אנבידיה (Nvidia) מגיעים לישראל.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן