fbpx

בכירי תעשיית הייטק בהודו מגיעים לסבב השקעות בישראל

בשנים האחרונות, הודו מושכת אליה יותר ויותר חברות סטארט-אפ ותחום ההיי-טק של המדינה צובר תאוצה וגדל בצורה משמעותית. כעת, הגיעה לישראל משלחת של מספר חברות היי-טק מהודו לישראל כאשר בראש המשלחת עומד הארגון Nasscom.

אהרון אהרון, מנכל רשות החדשנות, צילום: רשות החדשנות
אהרון אהרון, מנכל רשות החדשנות, צילום: רשות החדשנות

משלחת עסקית מהכלכלה הצומחת בעולם מגיעה השבוע לישראל (השבוע השני של פברואר 2019). כאשר בשבוע הקרוב בין ה-4 ל-7 במרץ, יתקיים "שבוע הודו בישראל" בהובלתן של רשות החדשנות, שגרירות הודו בישראל ונציגות מנהל סחר חוץ של משרד הכלכלה הישראלי בניו דלהי. לצד ארגון Nasscom, תגיע לישראל משלחת המונה 30 מנכ"לים ויושבי ראש של חברות רבות ומובילות בתעשיית ההייטק והטכנולוגיה ההודית לכנס העוסק בשיתופי פעולה בתחום החדשנות.

לצד חברות ההיי-טק, יגיעו השבוע לישראל גם כמה מבכירי משרד המדע והטכנולוגיה ההודי לכינוס מועצת המנהלים של קרן ישראל-הודו I4F ולהכרזת סבב ההשקעות השני של קרן I4F בשיתופי פעולה טכנולוגיים בין הודו לישראל. בנוסף, המשלחת כוללת מספר אנשים חשובים מתחום ההיי-טק והחדשנות בהודו כאשר בראש אחת המשלחות, תעמוד הגברת Debjani Ghosh, נשיאת ארגון חברות הטכנולוגיה ההודי – NASSCOM, אשר עמדה בעבר בראשות מערך הפעילות הכולל של חברת Intel India.

המשלחות צפויות לבקר השבוע בחברות טכנולוגיה ישראליות תוך קיום בפגישות עסקיות עם מנהלים בכירים במשק הישראלי ובחינת אפשרויות לשיתופי פעולה ייחודיים כאשר הדגש העיקרי הוא על תחומי ה-Fintech, מסחר מקוון, הגנת סייבר, טכנולוגיות בריאות, חקלאות ואנרגיה.

אירוע השיא של שבוע זה מאורגן על ידי רשות החדשנות ב06.03.19, בו ישתתפו מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון, שגריר הודו בישראל, מנכ"ל משרד המדע והטכנולוגיה ההודי, ראש מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, אוהד כהן והנספח המסחרי בניו-דלהי, ברק גרנות. האירוע יכלול פאנל ומסלולי תוכן מקצועיים, חתימה על הסכמים לשיתופי פעולה עם תאגידים וחברות הודיות, עשרות פגישות עסקיות B2B והכרזה על הפרויקטים והחברות שזכו במענקי הקרן.

לדברי אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "הודו רואה בישראל חממת חדשנות פורצת דרך. מבחינתם שיתוף הפעולה עם חברות וארגונים בישראל יכול לסייע לה ביצירת יתרון בזירה התחרותית בעולם. על מנת ליישם את מדיניות הצמיחה שלהם, הודו זקוקה לטכנולוגיות חדשניות בתחומים המהווים אתגר עבור חברות ישראליות. מדובר בהזדמנות מעולה לשיתופי פעולה טכנולוגיים עם חברות הודיות וכלי למינוף הפוטנציאל בשוק ההודי"

חברה מעניינת אשר תיקח חלק באירוע היא חברת EM3 אשר מחפשת להביא טכנולוגיות ישראליות בתחום החקלאות ולהנגיש אותן לחקלאיים שלא יכולים ליהנות כיום מטכנולוגיות מתקדמות. החברה מחוברת היום לכ-200 מרכזי תמיכה בחקלאים עם צפי של כ-700 עד סוף 2019. הסכם פיילוטים עם EM3 מגלם פוטנציאל גדול לגישה וחיבור של חברות ישראליות למרכזי החקלאות ההודיים וליישום טכנולוגיות ישראליות חדשניות מותאמות לשוק זה.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה: "בשנה וחצי האחרונות אנו עדים לשינויים משמעותיים ביחסי הסחר עם הודו. בשנת 2018 ראינו לראשונה מזה שנים צמיחה משמעותית של כ-10% אחוז בהיקף היצוא. צמיחה זו, מחזקת את מעמדה של הודו כאחת מעשרת שותפות הסחר הגדולות והחשובות ביותר לישראל. אנו שמחים וגאים על כך שפעילותנו לחיזוק קשרי הכלכלה, המסחר והחדשנות בין המדינות, הולידו תוצרים מרשימים של שיתוף פעולה כמו תכנית "גשר לחדשנות" שהושקה על ידי שני ראשי הממשלה בביקור ראש ממשלת הודו בישראל ותכנית השת"פ במו"פ- I4F, שהושקה על ידי השניים בביקור ראש ממשלת ישראל בהודו לפני כשנה. גורמי ממשל וגורמים מהמגזר העסקי – משני הצדדים – הבאים במגע שוטף ובוחנים כל העת הזדמנויות להשקעות ושיתוף פעולה, לא רק בתחומי החקלאות, המים והביטחון כבעבר, אלא בתחומים חדשניים יותר כמו פינטק, תחבורה חכמה, בריאות דיגיטאלית, פתרונות לערים חכמות ואמצעי הגנת סייבר. המשלחת הזו של NASSCOM, הכוללת 30 ראשי חברות טכנולוגיה מובילות מכל רחבי הודו וממגוון

סקטורים טכנולוגיים – שבאו לישראל על מנת להיחשף לחידושים ופתרונות טכנולוגיים ולבחון הזדמנויות השקעה ושיתוף פעולה – היא עוד הוכחה להתחממות היחסים המסחריים. מערך הנציגויות של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה בבנגלור, מומבאיי וניו דלהי, ימשיך לפעול כגורם מתכלל, מחבר ומוביל בקרב כלל גורמי הממשלה והמגזר הפרטי בהודו ובישראל, על מנת למקסם ככל הניתן את פוטנציאל שיתוף הפעולה המסחרי והעסקי בין הודו – הכלכלה הצומחת ביותר בעולם, ובין ישראל – המצויה בחוד החנית העולמית בתחומיי החדשנות והמו"פ".

חברי המשלחות השונות עתידים להשתתף, בנוסף, גם בוועידה השנתית של OurCrowed, המתקיימת באותו שבוע וחלקם אף עתידים לקחת חלק במגוון אירועי שבוע ה Braintech ו FinTech הישראלי. ביקורם יכלול מפגשים ב WIX, Pitango, SOSA, צ'קמרקס ואקסלרטורים לסטארט אפים.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן