fbpx

הטכנולוגיה לא שייכת רק לצעירים: השקת המחזור השני של Aeon

תחום הזקנה מוזכר בחיי היום יום פעמים רבות, אי אפשר להתעלם מאוכלוסיית אנשים רבה אשר הולכת וגדלה מידי יום ואף חלק מכובד ממנה הוא זה שמניע או הניע בעבר את הכלכלה העולמית.

שותפי החממה. קרדיט: חנה רוטבנד

נושא הזקנה אמנם מוזכר רבות אך אחד הדברים החשובים ביותר הקשור לנושא הזקנה לא זוכה לקבל יותר מידי חשיפה או בכלל את הכבוד הראוי לו, זהו לא אחר מאשר החיבור החשוב שבין הזקנה לטכנולוגיה. כפי שציינו, אוכלוסיית האנשים המבוגרים בעולם היא עצומה וגודלת מידי יום ומידי שנה בקצב מהיר ועימה צצות מספר בעיות קריטיות אשר עולות בחדשות מספר רב של פעמים מידי שנה. אין אחד מאיתנו שלא ראה כתבות המציגות קשישים בודדים או דירות מוזנחות.

נכון להיום, אנשים רבים חיים ללא התנאים המתאימים, בין אם זה דירה מוזנחת, חוסר בטיפול רפואי מתאים, בדידות ובעיות רבות נוספות המקשות את חיי היום יום של אנשים רבים אשר חיים סביבנו. חברת Tech For Good, בשיתוף עם עמותת מטב, מותג הענק קימברלי קלארק (kimberly clark) ובנק לאומי התאגדו לפרוייקט מיוחד במינו בשם Aeon שכל מטרתו היא לעודד, להכווין, להשקיע ולעזור ליזמים וסטארט-אפים להיכנס ולעסוק בתחום הזקנה, או יותר נכון, לפתח מוצרים טכנולוגיים חדשניים אשר יסיעו בהתמודדות השוטפת אל מול הבעיות והקשיים אותם ציינתי ואף רבים אחרים.

Tech For Good

כדי להבין לעומק מה זה בדיוק Aeon ומה החשיבות של הפרוייקט הזה, ערכתי ראיון קצר עם ניר שמעוני, מנכ"ל שותף ואחד המייסדים של Tech For Good, אחת החברות המרכזיות שמאחורי Aeon. ניר הציג לי כמה נתונים מספריים, למעשה, ניר הראה לי עד כמה גדול וחשוב כל הנושא של פיתוח טכנולוגיות עבור הזקנה. כמו שציינתי בהתחלה, מדובר באוכלוסיה שהולכת וגדלה מידי שנה ועימה אתגרים רבים שבסופו של דבר ניתן לייעל ואף להוזיל פתרונות קיימים שעולים סכומי כסף רבים.

על מנת לעודד יזמים וחברות סטארט-אפ להיכנס לתחום, קמה Aeon, חממת אייג'ינג אשר מלווה יזמים וסטארטאפים בתהליכי המחקר והפיתוח, גיוס הכספים ובכל מה שיידרש מרעיון על הנייר למוצר של ממש. לחממת Aeon מתקבלים רק הטובים ביותר, במסגרת ההרשמה ישנו סינון ארוך ומתמשך שבמסגרתו Tech For Good בוחרת ומסננת רק את הטובים ביותר והמתאימים ביותר עבור Aeon. מי שייתקבל לחממה, יזכה לקבל תכנית אישית ויעדיים אישיים, כלומר אמנם ב-Aeon ישתתפו מספר חברות אך לכל אחת המסלול קצת שונה והייעדים קצת שונים. ההתאמה האישית היא בעיני לפחות, ייתרון עצום ומשמעותי.

אחד הדברים המדהימים ביותר הוא הגדילה המטורפת של Aeon, מדובר אך ורק במחזור השני של התכנית אבל כבר עכשיו מעורבות בו מספר חברות גדולות ומשפיעות בארץ ובעולם, בנק לאומי, עמותת מטב וחברת קימברלי קלארק (kimberly clark). ההצטרפות הזו של מספר גופים ענקיים כבר למחזור השני של החממה בהחלט מעיד על חשיבותה וגודלה, שכן לא נפוץ לראות גדילה כזו תוך שנה אחת בלבד – מדובר בהצלחה גדולה.

צילום: טוני מלינקוביץ'

עמותת מטב

ממש לפני תחילת ההרצאות וחשיפת המחזור השני של מיזם Aeon, ערכתי שיחה מעניינת עם ליאור שטרסברג, מנכ״ל עמותת מטב. ליאור הציג לי תחילה קצת רקע על עמותת מטב, מדובר בעמותה הוותיקה ביותר בישראל העוסקת בתחום הסיעוד. מטב פועלת כבר למעלה מ-60 שנים ומציעה מגוון רחב של שירותים עבור האוכלוסיה המבוגרת שבקהילה. לאורך השנים, ליאור ושאר חברי העמותה הבינו שהחיבור לטכנולוגיה הוא הכרחי וחשוב, אני הייתי אומר שאפילו בלתי נמנע. דעתי דומה לזו של ליאור, טכנולוגיה יכולה לתת מענה מדהים, קל ופשוט למגוון רחב של בעיות. הדוגמה הקלאסית היא אביזר המשדר את מיקום האדם ואף מתריע במקרה של החלקה או נפילה.

במהלך הרצאתו, ניכר היה לראות את החיפוש של ליאור אחר יזמים וסטארט-אפים פורצי דרך בתחומי הסיעוד השונים ולאו דווקא דברים המתקשרים ישירות אל השירותים אותם החברה מציעה כיום. כמו ליאור, גם מנכ"ל חברת קימברלי קלארק (kimberly clark) ישראל, אורי בן ישי לא "ננעל" על בעיה מסויימת אלא דווקא היה פתוח לרעיונות והצעות, השמים הם הגבול ותאמינו לי הסתובבו בחדר הזה אנשים בעלי רעיונות חדשניים ומדהימים. מי יודע, אולי אחד מהם יעשה את האקזיט הבא בישראל.

iSavta

אחד האורחים והמרצים המעניינים של ההשקה היה אריק כבירי, מייסד ומנכ"ל iSavta. אריק הוא בוגר המחזור הראשון של Aeon (שנת 2018). במהלך הרצאתו דיבר אריק על Aeon, הוא סיפר כיצד בהתחלה הוא לא ידע בדיוק לאן נכנס ולא ממש האמין שייצא מזה משהו, עם הזמן הוא הבין שלא מדובר בעוד אקסלרטור "רגיל" אלא במשהו מיוחד ואכן כך היה. לצד אריק עומדים כיום מספר שותפים עסקיים המביאים עימם ידע רב, עובדים נוספים ואת הניסיון הרב שלהם בעולם הטכנולוגיה ועולם העסקים. כיום, iSavta מציעה פלטפורמה אינטרנטית חדשנית אשר מקשרת בין מטפלות ללקוחות רלוונטיים.

הפלטפורמה של iSavta הינה חינמית, קלה לשימוש ולא מצריכה ידע מיוחד כלשהו בכל הקשור למחשבים ו/או טכנולוגיה. בזכות iSavta ניתן למצוא מטפלות סיעודיות בזמן קצר מאוד, הרבה יותר קצר ממה שהיה עד היום וזאת לצד תהליך הרבה יותר פשוט שלא דורש מאמץ כלל משני הצדדים.

סיכום והרשמה

אם אתם מעוניינים להגיש מומעדות לחממת Aeon לחצו כאן להגשת מועמדות. מועד ההגשה האחרון הוא ה-24.03.19 כאשר לאחריו יתחיל הליך מיון וסינון קפדני במיוחד של החברות שבסופו רק הטובות והמתאימות ביותר ייזכו לקחת חלק ב-Aeon.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן