fbpx

כנס Axis Tel Aviv: המפגש המושלם בין חדשנות ישראלית לתעשייה העולמית

כשמדברים על ישראל אי אפשר שלא לחשוב על חדשנות, קדמה וטכנולוגיה. מידי יום תעשיית ההיי-טק בישראל הולכת וגדולה, חברות נפתחות, סטארט-אפים קמים ותאגידי ענק משקיעים יותר ויותר משאבים במרכזי הפיתוח בישראל.

Ed Frank. CEO at Axis Innovation
אד פרנק, מנכ"ל Axis Innovation. קרדיט: Photo Touch

אני לא חושב שצריך להרחיב במילים על חשיבותה של ישראל כמעצמת טכנולוגיה ועל היותה "Startup Nation", אין אדם אחד היום שלא שמע מעולם את צירוף המילים "Startup Nation" בהקשר של מדינת ישראל. הדבר היותר מעניין הוא השאלה "מה שווה מעצמת טכנולוגיה ללא מימון מתאים והשפעה על המדינות השונות ברחבי העולם?" התשובה לשאלה הזו היא לא יותר מידי. אם נחשוב על זה לרגע, חברה ללא מימון וללא מספיק לקוחות לא תוכל להתקיים.

ללא לקוחות, התעניינות והשפעה בקנה מידה בינלאומי למדינת ישראל היה מאוד קשה עד לכמעט בלתי אפשרי לקבל את התואר מעצמת הייטק. ככל שהזמן עובר, יותר ויותר יזמים מקימים חברות סטארט-אפ (startup) ואין חברה אחת שלא הזדקקה למימון כלשהו בשלב כזה או אחר ואין שום חברה שלא עסקה רבות בשיווק ובמכירות על מנת להשיג תודעה בקרב הציבור ולהשיג כמה שיותר לקוחות. החשיפה לתעשייה העולמית, ללקוחות פוטנציאליים ומשקיעים בחו"ל היא משימה לא פשוטה בכלל עבור יזמים וסטארט-אפים.

חברת Axis Innovation מקיימת את כנס Axis Tel Aviv זו השנה השישית ברציפות בדיוק למען המטרה הזו – יצירת הקשר הכל-כך החשוב שבין משקיעים ולקוחות פוטנציאליים מכל רחבי העולם לבין חברות סטארט-אפ ישראליות. מדובר באירוע יוקרתי ויחיד במינו שנערך במרכז פרס לשלום בתל אביב ב-14.02.19. השנה, נכחו ב-Axis Tel Aviv נציגים ונציגות מלא פחות מ-18 מדינות הכוללות את גרמניה, בריטניה, רוסיה, מצרים, ברזיל, שוודיה, ארצות הברית, קנדה ורבות נוספות.

למי שלא מכיר, Axis Innovation הינה חברה אשר פועלת בקנה מידה עולמי והיא זו שמקשרת בין חברות סטארט-אפ ישראליות למשקיעים ולחברות ענק, הפקת כנסי בוטיק אקסקלוסיביים ועוד. Axis Tel Aviv הוא אחד מהאירועים המרכזיים והחשובים ביותר של Axis Innovation. כנס Axis Tel Aviv מהווה נקודת מפגש מאוד מיוחדת בין משקיעים לחברות סטארט-אפ ישראליות. בנוסף ל-Axis Tel Aviv, החברה מקיימת פרוייקטים ואירועים רבים ברחבי העולם עליהם דיבר מנכ"ל חברת Axis Innovation, אד פרנק (Ed Frank).

משקיעים – Investors

Ed frank and dixon doll. Axis tel aviv. Axis Innovation
אד פרנק לצד Dixon Doll. קרדיט: Photo Touch

מבין המשתתפים באירוע ניתן היה למצוא חברות  סטארט-אפ (Startup) ישראליות ומשקיעים בולטים רבים מכל רחבי העולם. ממש לפני תחילת ההרצאות, ניהלתי שיחה מאוד מעניינת עם Clemens Henle, מנכ"ל חברת ההשקעות Magmatic Ventures הגרמנית. Clemens Henle הגיע לארץ במיוחד עבור Axis Tel Aviv. נכון להיום Clemens משקיע בחברות רבות בכל רחבי העולם אבל הרצון הכי גדול שלו הוא להשקיע בחברה ישראלית. ככשאלתי מדוע דווקא חברה ישראלית הוא ענה ללא היסוס כי הוא מאמין שהמוחות הכי גדולים והרעיונות הטובים נמצאים בישראל. לפני תחילת האירוע Clemenes השקיע רק בחברה ישראלית אחת ולאחר האירוע כנראה שבחר להשקיע בעוד.

מבין משתתפי האירוע נכח לא אחר מאשר Dixon Doll, שותף בחברת ההשקעות Impact VC האמריקאית. Dixon Doll מגיע כבר כמה שנים ברצף ל-Axis Tel Aviv ובכל פעם הוא יותר ויותר מתרגש ומופתע מחדש. Dixon Doll הוא מהמשקיעים הגדולים והמפורסמים בעולם. Dixon Doll אמר כי הוא נרגש להשתתף באירוע הזה מידי שנה ואף להיות חלק חשוב ממנו. הוא הוסיף ואמר כי חדשנות היא חלק מהתרבות הישראלית.

משקיע מפורסם נוסף אשר נכח ב-Axis Tel Aviv היה Gerald Ostrov אשר היה בעבר מנכ"ל חברת Bausch & Lomb ועבד גם כיושב ראש (Chairman) בחברת הענק האמריקאית johnson & johnson. בדומה ל-Dixon Doll ולמשקיעים רבים נוספים, הגיע Gerald לישראל במיוחד ל-Axis Tel Aviv. לאחר ניסיון עתיר שנים בניהול חברות ענק בארצות הברית כיום Gerald Ostrov בעיקר משקיע בחברות כאשר ההעדפה שלו היא חברות סטארט-טפ תוצרת כחול-לבן.

בנוסף להיותו משקיע, Gerald Ostrov מנהל קמפיינים בעולם לשיפור תדמיתה של מדינת ישראל. Gerald Ostrov מאמין כי הצורך לשפר את תדמיתה של מדינת ישראל בעולם הינה משימה בעלת חשיבות עליונה. המטרה העיקרית שלו היא לחשוף את עיני העולם בפני היכולות הטכנולוגיות המופלאות של ישראל ותעשיית ההיי-טק העצומה שלה תוך הדגשת נקודות חיוביות. Gerald Ostrov אמר כי יש לתקן את הרושם הרע אותו מדינת ישראל קיבלה בגלל התקשורת העולמית שמציגה את ישראל בעיקר כמדינה עוינת ורעה. מדובר בקמפיין חסר תקדים ומאוד משמח. טוב לדעת שיש גם אנשים שמבינים ומכירים את הנקודות הטובות של ישראל.

סטארט-אפים – Startups

במהלך האירוע שמעתי הרצאות רבות של חברות סטארט-אפ מתחומי החקלאות, חווית ושירות לקוחות, רפואה, טכנולוגיה וכלכלה ועוד. בקרב הסטארט-אפים השונים שמעתי על המון רעיונות מדהימים וחדשניים, חלקם אפילו נשמעו ממש בגדר חלום או המוצר המושלם. מה שאפיין את כל החברות הישראליות היה המטרה והרצון לפרוץ את המחסומים ולהשפיע על מדינות רבות בעולם עם הטכנולוגיות שלהן. אין חברה שלא דיברה על גיוסי כספים למען כניסה לארצות הברית או כל מדינה מתקדמת אחרת ברחבי העולם.

ההתלהבות של חברות הסטארט-אפ לגדול ולהתפתח כמה שיותר היא זו שמניעה את תעשיית ההיי-טק הישראלית ואני שמח לראות את Axis Innovation מקיימת אירועים ועושה מאמצים ופרוייקטים רבים על מנת לקדם סטארטאפים ישראליים ברחבי העולם. אין חברה שיותר מתאימה מ-Axis Innovation להקמת והפקת אירוע כמו Axis Tel Aviv שהוכיח את עצמו פעמים רבות והצליח להביא לישראל שורה של חברות השקעה ומשקיעים רבים מכל רחבי העולם.

Twik

twik.io logo
אחת החברות המעניינות ביותר ב-Axis Tel Aviv הייתה Twik, שהציגה פתרון חדשני ומהפכני עבור התאמה אישית ואוטומטית של אתרי אינטרנט בעבור הלקוחות. המערכת החכמה של Twik יודעת לזהות את תחומי ההתעניינות של הגולשים והמבקרים באתרי האינטרנט השונים ובהתאם לכך להציג את המוצרים הרלוונטיים ביותר והקטגוריות הרלוונטיות ביותר עבור הלקוחות. במילים אחרות, המערכת של Twik מתאימה את האתר לפי ההתענינות של הלקוחות ובכך העסקים השונים יכולים למקסם את אחוזי המכירות שלהם.

החלק המדהים ביותר הוא שכל המערכת הזו היא אוטונומית, מעבר להתקנה הראשונית וההטמעה, המערכת פועלת לגמרי לבדה ומבצעת את ההתאמה האישית עבור כל לקוח בזמן אמת. כשדיברתי מקודם על רעיונות גאוניים והמוצרים הכמעט דמיוניים זה בדיוק סוג המוצרים אליהם התכוונתי. הפלטפורמה של Twik מצליחה אפילו לעבוד על האלגוריתמים החכמים של גוגל (Google) כי עם המערכת הזאת אין יותר קטגוריות מוגדרות מראש ואין יותר רשימה קבועה של מוצרים אשר מוצגים בעמוד הראשי של האתר. ללא ספק מדובר בפתרון מהפכני. כעת, עומדת Twik בתהליך גיוס ציבורי ומכירת מניות לפרטים בנושא ולהשקעה ניתן ללחוץ כאן. לפרטים נוספים באתר החברה לחצו כאן.

alterDomus

alterDomus logo
חברת נוספת איתה דיברתי היא alterDomus, לא מדובר כאן בסטארט-אפ ישראלי אלא בחברת השקעות בקנה מידה עולמי הפועלת בלא פחות מ-29 מדינות שונות ברחבי העולם כאשר פעילות החברה בישראל נכון להיום די מצומצמת. החברה עוסקת במימון ומתן שירותים עסקיים נוספים בעבור סטארט-אפים, למשל שילוב עורכי דין בחתימת חוזי ענק. בדוכן של alterDomus דיברתי עם Georgios Michael, העובד כ-Senior Manager ב-AlterDomus. כששאלתי אותו על היחסים של alterDomus וישראל הוא אמר לי את המשפט הבא:

"alterDomus is operating for 16 years and Israel has always been a hotspot for us"
-Georgios Michael, Senior Manager at AlterDomus

הוא המשיך וסיפר לי שלמרות שלחברה אין יותר מידי נציגות בישראל, הם תמיד מחפשים חברות ישראליות נוספות לעבוד איתן. את היחסים עם ישראל, מנהל בעיקר משרד החברה הקרוב ביותר לישראל אשר ממוקם במצרים, כ-15 דקות טיסה, לא הרבה בכלל. כמו משקיעים רבים נוספים, alterDomus הגיעה נלהבת במיוחדת לאירוע והיא אף לקחה חלק במימון שלו ונרשמה בין הספונסרים והממנים שלו. לאתר החברה לחצו כאן.

Scanovate

scanovate logoחברה מעניינת נוספת אשר נחכה באירוע הייתה Scanovate שמגיעה מתחום ה-Fintech (טכנולוגיה פיננסית). הפתרון של Scanvoate מבצע אוטומציה לחלק מן התהליכים העסקיים ואף מקל ומייעל את השילוב של טכנולוגיה בעסקים. הפלטפורמה של Scanovate נעזרת במכשירים הפופולאריים ביותר כיום, הסמארטפונים עבור העברת מסמכים ואימותם אל מול מסדי הנתונים. בקצרה, במקום להעביר מסמכים בדואר/פקס/פיזית במשרדי החברות, בעזרת הפתרון של Scanovate כל מה שצריך לעשות זה לצלם את המסמכים ואמצעי הזיהוי הרלוונטיים (למשל: תעודת זהות) והמידע יעבור אימות ומעבר על היעד בצורה מאובטחת.

את תמונת המצב המלאה של העסק ניתן יהיה לראות בממשק הניהול המיוחד של החברה (Dashboard) אשר מגיע עם ממשק נוח וקל לשימוש אך יחד עם זאת גם עוצמתי ויעיל. אם הדבר נשמע לכם מוכר אתם לא לבד, למעשה גם בנקים משתמשים בפתרונות של Scanovate להפקדת צ'קים דרך האפליקציות השונות. ללא ספק מדובר בפתרון חדשני ומתקדם שלוקח את ניהול העסק לשלב הבא ומשפר בו בזמן גם את חווית הלקוחות. לאתר החברה לחצו כאן.

סיכום

Axis Tel Aviv הוא ללא ספק אחד מהכנסים היותר מעניינים שיצא לי להיות בהם, שמחתי להשתתף באירוע ואף לקחת בו חלק. ללא ספק Axis Innovation הצליחו להרים אירוע מכובד מאוד וברמה גבוהה, כמו שרק הם יודעים לעשות.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן