fbpx

חברת IBM מנגישה את פלטפורמת Watson לכלל העסקים

במהלך כנס Think שנערך אי שם בסן פרנסיסקו (San Francisco), הודיעה חברת IBM כי כעת, פלטפורמת Watson של החברה הופכת לנגישה בעבור עסקים וארגונים בכל סביבות הענן השונות הקיימות כיום.

גיא ריצ'קר, מנהל חטיבת תוכנה, ענן ופתרונות קוגניטיביים ב-IBM ישראל. קרדיט: IBM


ההחלטה של IBM תאפשר לעסקים להריץ את Watson בכל סביבה שהיא, בין אם זה אצל הלקוחות או בענן מכל סוג שהוא, בין אם הוא פרטי, ציבורי או מולטי-קלאוד היברידי. בעזרת Watson עסקים רבים יוכלו להשתמש בבינה מלאכותית (AI) ללא תלות בשירות הענן בו הם משתמשים.

מדובר במהלך אשר פותר ומסיר את אחד המכשולים הגדולים ביותר בכל הקשור להתרחבות הבינה המלאכותית (AI), כעת עסקים יוכלו להשאיר את הנתונים בסביבות מאובטחות ולהביא את Watson ולא את הנתונים את Watson מה שמשפר את אבטחת המידע של העסקים. אני חושב שהיום כבר מיותר לציין את כוחה של הבינה המלאכותית, מדובר בפריצת דרך בתחום המחשבים שתאפשר לבצע תהליכים רבים שעד היום חלקם נחשבו לכמעט ובלתי אפשריים.

גיא ריצ'קר, מנהל חטיבת תוכנה, ענן ופתרונות קוגניטיביים ב- IBM ישראל אמר: "אחד החסמים להטמעת בינה מלאכותית בארגון הוא סביבות ענן מרובות – דבר הגורם לפיצול וחלוקה של המידע בארגון. כדי להתמודד עם אתגר ביזור המידע בסביבות שונות, ארגונים צריכים את חופש הבחירה ליישם בינה מלאכותית למידע – לא משנה היכן הוא מאוחסן. באמצעות פתיחת ווטסון לעבודה בסביבות ענן שונות, אנחנו מאפשרים לעסקים להתגבר על האתגר ולהאיץ את הטרנספורמציה לשימוש בבינה מלאכותית. ווטסון נועד לסייע לארגונים לנצל את יתרונות הבינה המלאכותית על מנת לשפר את הביצועים העסקיים. עם מערך ברור של יישומים, כלי פיתוח, מודלים ללמידת מכונה ושירותי ניהול, ווטסון מסייע לארגונים ברחבי העולם לכרות נתונים, לחזות תוצאות ולמכן תהליכים בהם ישנה חשיבות משמעותית לזמן ומשאבים".

פלטפורמת Watson תספק לעסקים השונים כלים רבים ושימושיים המבוססים ברובם על הבינה המלאכותית. למשל, Watson תאפשר הטמעת בינה מלאכותית על גבי הפלטפורמה שתוכל להתחבר לבסיסי המידע של העסקים ובכך לבצע ניתוח איכותי, יעיל ומדוייק של המידע לצד זיהוי דפוסי התנהגות וביצוע אוטומציה לתהליכים רבים. מדובר בדוגמה אחת מיני רבות, ללא ספק מדובר בכלי עוצמתי וחשוב במיוחד עבור העסקים השונים בכל התחומים השונים.

השירותים החדשים ש-Watson מציעה

גולת הכותרת של ההכרזות שנעשו היא ללא ספק שורה של "תתי שירותים" חדשים הכלולים בתוך Watson שנבנו עבור ICP for Data (פלטפורמה של IBM לניתוח נתונים), המתבססים על קוד פתוח וניתנים להרחבה בקלות בסביבות ענן. הודות לטכנולוגיית Kubernetes בקוד פתוח ניתן להריץ את  השירותים החדשים של Watson על IBM Cloud ובסביבות אחרות של ענן ציבורי, היברידי או מולטי-קלאוד. השירותים החדשים מבוססים על פתרונות התכנה הבאים:

Watson OpenScale: פלטפורמת AI פתוחה של IBM המאפשרת ניהול מקיף של כלי בינה מלאכותית, ללא תלות במקום פיתוחם, לרבות היכולת להסביר כיצד החלטות AI מתקבלות בזמן אמת ובכך לספק יותר שקיפות וציות.

Watson Assistant: כלי AI של IBM לבניית ממשקי דיבור בתוך יישומים והתקנים. ה-Watson Assistant מתקדם יותר מצ'אטבוט מסורתי והוא קובע באופן אינטליגנטי מתי לחפש תוצאה, מתי לבקש הבהרות מהמשתמש ומתי להעביר את המשתמש לסיוע אנושי או אישי. בנוסף, ה-Watson Assistant Discovery Extension מאפשר לארגונים לחשוף תובנות החבויות בנתונים בלתי-מובנים.

IBM Business Automation Intelligence with Watson

בנוסף לשחרור פתרונות אלה, הודיעה IBM על תכנה חדשה המיועדת להשקה, הקרויה IBM Business Automation Intelligence with Watson. תכנה חדשה זאת מאפשרת לעסקים ליישם בינה מלאכותית היישר באפליקציות השונות, ולחזק את העובדים, בין עם מדובר בעובדים פקידותיים או בעובדי ידע, למכן את עבודתם מהמטלות השגרתיות ביותר עד למטלות מורכבות. בנוסף, התכנה תוכל למדוד את רמת ההשפעה והיעילות של הבינה המלאכותית על התוצאות העסקיות. IBM Business Automation Intelligence with Watson צפויה לצאת לשוק בשלב מאוחר יותר השנה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן