fbpx

ההאקתון של Mellanox: האתגרים, הפתרונות והחברות הזוכות

חברת מלאנוקס (Mellanox) טכנולוגיות אירחה בשבוע שעבר (פברואר 2019) האקתון תוכנה מקצועי לשנת 2019 בשם End to End.

קרדיט: יח"צ


מלאנוקס (Mellanox) נחשבת כיום לאחת מן הספקיות המובילות בתחום פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה ופתרונות תקשורת עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון. הפתרונות של החברה נמכרים בכל רכבי העולם והם מאפשרים ניצול מירבי של יכולות השרתים ומרכזי הנתונים (Data Centers).

ההאקתון End to End התקיים במשרדי החברה ביוקנעם, End to End הינו למעשה ההאקתון ה-14 במספר שחברת מלאנוקס מארחת במשרדיה בשש השנים האחרונות. במסגרת End to End לקחו חלק אנשים רבים מישראל, נציגים מחברת ASAL ואפילו נציגים מאוקראינה. משתתפי ההאקתון עוסקים בתחומים רבים ביניהם תוכנה, קושחה, ארכיטקטורה, מכירות, תמיכה טכנית ועוד.

שלל המשתתפים והנציגים של החברות השונות קיבלו הזדמנות לפתח, ליישם ולהציג רעיונות חדשניים תוך התגברות על אתגרים רבים לאורך הדרך. ההאקתון End to End לא היה סגור וממוקד סביב נושא אחד ואפילו לא סביב כמה נושאים. End to End היה פתוח לכל נושא והביא לפיתוח רעיונות מדהימים בתחומי הבינה המלאכותית (AI), ניהול, ביצועים (Performance), האצת יישומים בכל המוצרים של מלאנוקס ובעוד תחומים חשובים נוספים.

במסגרת ההאקתון מהנדסים מוכשרים רבים נפגשו לאירוע אינטנסיבי אשר נמשך כ-48 שעות, המהנדסים באים עם רעיון ומקודדים אותו לכדי אבטיפוס עובד. לבסוף מציגים אותו בפני צוות השופטים הבנוי מההנהלה הבכירה של מלאנוקס.

הזוכים בהאקתון

במקום הראשון, זכתה חברת Ximulator בראשם של: סתיו סיתניקוב, מאור עידן, איגור מירושניקנטו. החברה פיתחה והציגה פלטפורמת ענן להדגמת מוצרים באמצעות סימולטור תוכנה.

במקום השני, זכתה חברת PTPX בראשם של: אילן סמית, אלקס ויינמן, רפי ויינמר. PTPX פיתחה את אפליקצית BlueField לסינכרון שעונים והאצת פלטפורמת Rivermax של מלאנוקס.

במקום השלישי, זכתה חברת The Slot Machine בראשם של: יובל אטיאס, איתן זהבי, נתן מנביץ'. הפיתוח של החברה מאפשר האצת מיתוג אופטי באמצעות ConnectX.

במקום הרביעי, זכתה חברת XPocket בראשם של: ענאן אל-אגהבר, הית'ם ג'ונדי, ניזאר האוורח. XPocket פיתחה פלטפורמת מובייל להצגת כל המידע על הרשת.

סיכום האירוע

דרור גולדנברג, סמנכ"ל ארכיטקטורת תכנה, מלאנוקס אמר:

"זהו הישג מדהים לקיים במהלך 6 שנים האקתונים במלאנוקס. אנו ממנפים את הפלטפורמה בכדי לייצר סביבה עסקית למוצרים שלנו. לפני כשבועיים אירחנו את האקתון BlueField במשרדי החברה בתל אביב, האקתון חיצוני לשותפים וללקוחות שלנו, שהיה הצלחה גדולה. האקתונים פנים ארגוניים הפכו זה מספר שנים לדרך חיים במלאנוקס והם מאפשרים לעובדי החברה המוכשרים ליזום רעיונות, לפתח אבי טיפוס לטכנולוגיות חדישות, ולאחר מכן אף להוביל את הפיתוחים. האקתוני התוכנה של מלאנוקס הניבו פריסה של 45 פרויקטים, 15 המצאות פטנטים ו-10 מיזמים משותפים עם השותפים והלקוחות שלנו. אנחנו גם רואים שמגמת ההאקתונים מתרחבת למחלקות החברה השונות ומפיצה את רוח החדשנות. אנו מצפים להאקתון המוצלח הבא שנארח".

בעבור מלאנוקס, ההאקתונים הם הרבה מעבר לאירועים נדירים, יש כאלה אשר יגידו כי מדובר ב-"דלק" של החברה. לדברי דרור גולדנברג ההאקתונים בעבור מלאנוקס הפכו לדרך חיים של ממש שכן באמצעותם עובדי החברה מצליחים ליזום כמות מכובדת של רעיונות מעולים ונהדרים.

בששת השנים האחרונות הישגי החברה מן ההאקתון מדהימים, מדובר ב-45 פרוייקטים, 15 המצאות פטנטים ו-10 מיזמים שצמחו מתוך אותם ימי האקתון מרוכזים. הרעיונות הבלתי נגמרים והיזמות של עובדי החברה הם אלו שמניעים ומפתחים את הטכנולוגיות המדהימות שמלאנוקס מייצרת.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן