fbpx

כשטכנולוגיה וחקלאות נפגשים: השקת המחזור השני של יכין אימפקט

חממת "יכין אימפקט" השיקה ביום שני (04.02.19) את מחזור שנת 2019 בשיתוף של קבוצת יכין ו-TechForGood באירוע חשיפה מיוחד בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

קרדיט: חנה רוטבנד

כשמדברים על טכנולוגיה ועל תחומים שונים עליהם היא משפיעה בדרך כלל לא חושבים כלל לכיוון של חקלאות – אחד המקצועות העתיקים ביותר בעולם. כשמדברים על טכנולוגיה וסטארט-אפים מדברים בעיקר על תחומי הסייבר, הרשתות, התכנות, הבינה המלאכותית ועוד.

תחום החקלאות לא מקבל יותר מידי פרסום או יחס כלשהו כאשר מדברים על טכנולוגיה וחדשנות אבל למעשה, הקשר שבין החקלאות לטכנולוגיה הוא קשר חשוב מאוד, למעשה, לדברי הילה רום מחברת יכין מדובר בתעשייה אדירה ובשוק ענק של לא פחות מ-2.3 טריליון דולרים.

על מנת להביא אל הבמה את החשיבות של חדשנות בעולם החקלאות, התכנית "יכין אימפקט" קיימת. "יכין אימפקט" החלה לפעול בשנת 2018 בה הושק המחזור הראשון של התכנית. תכנית זו פועלת לקידום ולהאצה של חברות סטארט-אפ הנמצאות בתחילת הדרך בתחום האג-טק. "יכין אימפקט" מתמקדת בעיקר באופטימיזציית יבולים, קטיף אוטומטי, הדברת מזיקים, פוסט הרבסטינג , חקלאות דיגיטלית, השקיה ואיכות מים ומניעת אובדן מזון.

החברות והיזמים אשר יתקבלו למחזור השני של התכנית יזכו לעבוד במתחם עבודה מתקדם ומשותף לצד סיוע וליווי מקצועי של מומחים רבים מתחומי החלקאות, הטכנולוגיה ולא פחות חשוב מזה גם השיווק. בנוסף לכך, משתתפי התכנית ייחשפו למגוון של משקיעים, אדמות ניסוי, מנטורינג, קרנות השקעה וגופים רבים אחרים אשר יוכלו לעזור בקידום ופיתוח המיזמים.

אחת החברות המעניינות שראינו במהלך האירוע הייתה Salicrop. למי שלא מכיר, Salicrop היא חברת סטארט-אפ בתחום החקלאות שהפתרון הטכנולוגי שלה מאפשר גידול זרעים וגידולים חלקאיים שונים באדמות מלוחות ומים מלוחים. חברת Salicrop זכתה גם במקום הראשון בהאקתון SOCH 2019 אותו סיקרנו בכתבה כאן.

הפיתוח של SaliCrop מהווה פתרון לבעיה עולמית, האדמות והמים המלוחים. מדובר באתגר המצמצם בעשרות אחוזים את שטחי החלקאות ואף פוגע בגידולים השונים. בזכות הפיתוח החדשני של החברה, החקלאים השונים יוכלו להגדיל בצורה משמעותית את כמות הייבול ובכך גם לתת מענה הולם יותר לביקוש ההולך וגדל למזון ברחבי העולם.

במהלך ההשקה, הילה רום, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של קבוצת יכין אמרה:

"אנו שמחים להשיק את המחזור השני של חממת "יכין אימפקט" המקדמת מיזמי אגטק פורצי דרך, ומייצרת דיאלוג בלתי אמצעי ורב ערך בין צד הביקוש לבין היזמים. מודל החממה נשען על מודל החדשנות הפתוחה בו נפגשים על אותו המגרש התאגידים הוותיקים – המבקשים לייצר גישה ישירה לחדשנות ולהשפיע על עיצובה, עם היזמים בראשית דרכם – הזקוקים לשיח הישיר עם הלקוחות על מנת לבחון את היתכנות המוצר ולדייק את התאמתו לשוק הבינ"ל. באופן טבעי, מיזמים המתפתחים בסביבת החממה התאגידית זוכים גם למשיכה משמעותית יותר של משקיעים, שכן מעורבות הלקוח בפיתוח המוצר מייצרת עבורם ודאות גבוהה יותר באשר לפוטנציאל הצלחתו. החממה תמשיך להעמיד לרשות המיזמים שייבחרו את מיטב הכלים והיכולות של הקבוצה שיאפשרו להם לבנות חברה גלובלית היכולה לחולל שינוי משמעותי בענף החקלאות העולמי, שמשווע לפתרונות חדשניים ורואה בישראל קרקע פורה לאיתורם".

האו"ם חוקר גם הוא את תחום האג-טק ולהערכתו הפתרונות החדשניים לחקלאות בת קיימא הם משתלמים במיוחד. מדובר בהזדמנות עסקית להיכנס לתחום ששוויו מוערך לכ-2.3 טריליון דולרים בעשור הקרוב. הפיתוחים השונים מתחום יכולים לאפשר עיבוד אדמה מהיר ויעיל יותר לצד טיפול נכון ומדויק יותר בשדות ובגידולים החקלאיים בכלל. הטכנולוגיות השונות יכולות למקסם את היעילות ואת כמות היבולים תוך שימור הקרקע ופגיעה מינימלית בסביבה.

ניתן להגיש מועמדות לתכנית "יכין אימפקט" עד ה-15.03.19 כאשר תוצאות הקבלה יגיעו במהלך חודש אפריל לאחר שלבי מיון. להרשמה והגשת מועמדות לחצו כאן.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן