fbpx

חברת Cisco מציגה כלים ופתרונות חדשים עבור השרתים וה-IoT

בימים אלה, מתקיים אירוע מיוחד של חברת Cisco אי שם בספרד בעיר ברצלונה. באירוע, אשר נקרא Cisco Live החברה התייחסה לעולם ה-IoT ולשרתי ה-Data Center.

מנהלי Cisco דיברו במהלך האירוע על השינויים אותם חווים שני העולמות הללו, הצורך של החברות, הארגונים ושל האנשים בכלל משתנה ובהתאם לכך גם הפתרונות צריכים להשתנות. הדרישות לשרתים כמה שיותר מהירים ובעלי נפח אחסון כמה שיותר גדול הולכת וגדלה, זאת לצד הדרישה המתמשכת לשילוב הטכנולוגיה בכל תחומי החיים והעסקים השונים.

גישה חדשה לשרתי המידע


במהלך Cisco Live, החברה הדגישה ואמרה כי השרתים כבר לא נמצאים במקום אחד, הם נמצאים בכל מקום. אנחנו חיים היום בעידן בו הכל הופך לדיגיטלי בקצב מהיר, אם בעבר בודדים האנשים אשר השתמשו בענן וכמות המידע שהייתה מיוצרת ביום הייתה מועטה, נכון להיום בני האדם מייצרים ומאחסנים מידע בנפחים עצומים כאשר הציפייה היא שהמידע יהיה נגיש וזמין תמיד.

להשגת המטרה הזו, חברת Cisco הציגה שורה של פיתוחים חדשים תחת החזון שלה בנושא: "לקחת את ה-Data centers לכל מקום" שמדבר בעיקר על הנגשת המידע והמניעה מן המגבלות הטכנולוגיות שהרבה פעמים מעכבות תהליכי פיתוח ושחרור של מוצרים, אפליקציות ועוד.

ההכרזה הראשונה של Cisco היא הטמעה מלאה ושילוב של ACI בשרתים של חברת Amazon – AWS וב-Microsoft Azure. למי שלא מכיר, ACI או בשמו המלא Application Centric Infrastructure הוא בעצם, במילים פשוטות תשתית או בשפה המקצועית Infrastructure עבור השרתים המאפשרת ניהול יעיל של משאבי השרת תוך הגברת האבטחה. ACI מאפשר ניתור, אוטומציה וניהול יעיל של האפליקציות והמשימות השונות אותן השרת מבצע, החל מאחסון מידע ועד למשימות חישוביות מתקדמות.

ההכרזה השנייה של החברה בנושא השרתים הינה פריסה נרחבת על גבי שרתים רבים ברחבי העולם של Hyperconverged Infrastructure. ה-Hyperconverged Infrastructure הוא בעצם כלי המאפשר חלוקה של יחסית קלה של השרת לתחומים שונים: אחסון מידע, ביצוע עבודות חישוב, אחסון אתרים ועוד. חלוקת שרת או אפילו חוות שרתים למשימות רבות עשויה להיות קשה ומורכבת, דבר אשר עשוי לעכב פיתוחים רבים ומתנגש עם החזון של Cisco.

ההכרזה השלישית הקשורה לעולם השרתים היא ההשקה החגיגית של ה-CloudCenter Suite.  גם במקרה הזה מדובר בכלי עבור אנשי ה-IT שתפקידו הוא לייעל את כל הקשור בניהול היישומים הרבים על גבי העננים הציבוריים והפרטיים כאחד. ככל שהזמן החברות, לחברות וארגונים נצברים לא מעט משימות ויישומים שונים על גבי הענן הדורשים ניהול, ניטור, הקצאות ותחזוקה. מדובר בתהליכים שבהתחלה עשויים להיות פשוטים אך עם הזמן הם נהיים יותר ויותר מורכבים. ה-CloudCenter Suite מאפשר ניהול יחסית פשוט יחד עם ממשק נוח, אפשרויות לאופטימיזציה ואוטומציה של תהליכים שונים.

הנה כמה מדברי החברה בנושא הגישה החדשה לשרתים ולענן:

“Enterprises should be able to deploy applications based on the needs of their business, not the limitations of their technology,” said Roland Acra, senior vice president and general manager, Data Center Business Group, Cisco. “Customers want to deploy applications and manage data across a range of diverse platforms, from on-premises to cloud-based. That is why we are taking the ‘center’ out of the data center. Today, Cisco is helping our customers expand their reach into every cloud, every data center, and every branch.”

החיבור שבין עסקים ל-IoT

Cisco IOT
בהמשך ההכרזה, החברה דיברה על אחד התחומים הבולטים ביותר כיום, Iot – Internet of Things עם דגש על השילוב של IoT בעסקים השונים. האתגר הגדול ביותר העומד בפני השילוב של שרתים, טכנולגייה ומחשוב בעסקים השונים הוא הציוד ואפיון הצורך והתשתית. לכל עסק וארגון יש דרישות ספציפיות משלו ובהתאם גם הצורך בהנדסת פתרון מקורי, מותאם וכמובן שגם מאובטח, משימות שעשויות להיות מאתגרות מאוד ובדיוק בגלל זה עסקים רבים נכשלים בשילוב של Iot ביום יום שלהם. כמענה לבעיה, Cisco מכריזה על כלים ופתרונות חדשים שיעשו למפתחים ולבעלי העסקים את החיים הרבה יותר קלים.

תחילה, החברה הכריזה על שורה של מוצרים חדשים ובהם נתבים, ראוטרים, מתגים (Switches) ועוד, אשר כוללים את מערכת ההפעלה IOS XE, ניהול על ידי שרתי ה-DNA של Cisco תוך התמקדות וחשיבה בעיקר על הצרכים של IoT והשילוב שלו בארגונים ובעסקים השונים ברחבי העולם. את המוצרים ניתן לראות כאן ו-כאן.

לאחר מכן, החברה דיברה על כלים חדשים עבור המפתחים שבראשם נמצאת תוכנית המפתחים של Cisco הנקראת DevNet. המפתחים אשר ייקחו חלק ב-DevNet יזכו לקבל גישה לפלטפורמות וכלים אשר יעזרו בפיתוח תוכנות שונות ומגוונות עבור הארגונים הגדולים לצד אפשרויות פיתוח ושינויים ככל שיידרש בעתיד. במסגרת DevNet ניתן יהיה למצוא גם חומרי עזר וחומרי לימוד רבים בכל הקשור לעולם הרשתות וה-IoT.

דבר נוסף אותו החברה הציגה הוא ה-IoT Partner Trainings. מדובר בעצם בתכנית הכשרה עבור החברות והאנשים אשר מוכנים ורוצים לעבוד יחד עם סיסקו (Cisco), התכנית הזו תעניק עבור משתתפיה את הידע הדרוש בכל השלבים של יצירת תוכנות ומוצרים בעולם ה-IoT, החל מהגדרת הבעיה ואפיון המוצר ועד להטמעתו אצל הלקוח. לא פחות חשוב מזה, התוכנית תעניק גם ניסיון בתחום, דבר אשר מוערך לא פחות מידע, כמו שאומרים: "אין חכם כבעל ניסיון".

בתגובה להכרזות, מנהלי החברה אמרו:

“In IoT, the conversation is about business outcomes. It starts with secure connectivity as the foundation of every IoT deployment. By providing scale, flexibility and security, we’re turning the network into a secret weapon for our IoT customers,” said Liz Centoni, senior vice president and general manager, IoT at Cisco. “And, with a new DevNet IoT developer center, we’re empowering thousands of partners and developers around the world to build upon our IoT platform.”

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן