fbpx

בינה מלאכותית וספורט: חווית הצפייה של הדור הבא

איגוד שחקני היורוליג הודיע באופן חגיגי כי הוא מאשר שימוש בגופיות ייחודיות המצוידות בחיישנים ביומטריים כדי להגביר את מעורבות האוהדים במשחק. מדובר בטכנולוגיה אשר פותחה עבור חברת HEED הישראלית-אמריקנית השייכת ליזם מתי כוכבי.

HEED Israel team
קרדיט: יח"צ

מדובר במהלך אשר מחזק את הקשר שבין  עולם הטכנולוגיה ועולם הספורט. הגופיות המיוחדות פותחו עבור חברת HEED של היזם מתי כוכבי. בגופיות הללו מוטמעים חיישנים ביומטריים האוספים שורה של נתונים על השחקנים בזמן אמת. בשילוב עם בינה מלאכותית המפיקה מהמידע תובנות כגון "מה הסיכוי לקליעה?" או "כמה השחקן לחוץ?" ניתן להפיק קטעי וידאו, הילוכים חוזרים, תמונות ואפקטים שונים ומגוונים המשודרים בזמן אמת לאפליקציה ייעודית, במטרה לתת לאוהדים חוויה חדשה אודות הנעשה במגרש. מדובר במידע שנכון להיום אף פרשן או כתב לא יכול באמת לתת.

"אלה הן חדשות מדהימות עבור אוהדי הספורט, משום שהן מאותתות שבינה מלאכותית וטכנולוגיות IoT הולכות ונטמעות לתוך חוויית הספורט המודרני", אמרה מנכ"ל HEED דנה רבין. "שחקני היורוליגי מבינים כי זהו העתיד, ואנו נרגשים שהם עומדים לצידנו בעוד אנו ממשיכים לשנות את האופן בו אוהדים נהנים מהספורט האהוב עליהם".

ההחלטה של שילוב הגופיות המיוחדות הייתה בין הראשונות שקיבל איגוד שחקני היורוליג אשר הוקם לפני כחצי שנה בלבד על מנת לייצג את זכויות השחקנים ולהשמיע את קולם באשר לעתידה של הליגה. האגודה מסמנת את התמיכה הנרחבת בקרב השחקנים להרחבת השימוש בטכנולוגיות מתקדמות כדי לשפר את מעורבות האוהדים במשחק. רוב השחקנים ביורוליג, מקרב כל קבוצות הליגה, כבר החלו ללבוש את הגופיות הייחודיות מתחת למדי הקבוצות הרגילים שלהם.

euro league
קרדיט: יח"צ

למי שלא מכיר, HEED היא פלטפורמה דיגיטלית המשלבת בינה מלאכותית וה-"אינטרנט של הדברים" שנקרא גם IOT. בעצם, HEED משנה את האופן שבו אוהדים חווים אירועי ספורט חיים. בזכות השילוב של נתונים ביומטריים שנשלחים מהגופיות ומידע סטטיסטי מצליחה המערכת שפיתחה לזהות עבור האוהדים פרטים ומידע שנסתרו עד היום מעיני קהל האוהדים.  נכון להיום ל-HEED שיתופי פעולה עם ענפי ספורט נוספים ביניהם ה-UFC.

חברת HEED נוסדה על ידי AGT International שהיא חברה בינלאומית המתמחה באנליטיקה של IOT, וחברת הבידור Endeavor. מטה החברה ממוקמם אי שם בניו יורק כאשר לחברה קיימים גם משרדים בלונדון ומרכז פיתוח בהרצליה. במרכז זה מועסקים כיום כ-50 מפתחים, מומחי בינה מלאכותית, אנשי תוכן, מעצבים ועורכי וידאו, שמטרתם היא הפיכת הנתונים הביומטריים הנלקחים מן השחקים והפיכתם לתוכן ויזואלי חדש עבור האוהדים השונים.

שיתוף הפעולה בין HEED לאיגוד שחקני היורוליג מהווה צעד משמעותי וחשוב בשילוב שבין עולם הסופרט לטכנולוגיה שעד לא מזמן כמעט ולא היו קשורים אחד לשני. הודות לחיישנים הביומטריים החדשים קהל האוהדים יזכה לקבל חווית צפייה חדשה ושונה, משחקי היורוליג יהיו הרבה יותר מעניינים ולפעמים גם הרבה יותר מותחים וזאת כמובן הודות לבינה המלאכותית שתצליח להעביר לנו את תחושותיהם של השחקנים בזמן אמת.

בסופו של יום מדובר כאן בהוכחה חשובה ובולטת כי אנחנו נכנסים לעידן בו הבינה המלאכותית נמצאת במרכז עולם המחשבים והיא באה למטרה אחת בלבד, לשפר את חיי היום היום שלנו ולפי איך שזה נראה היא בהחלט עושה את זה, בין אם מדובר במשחקי ספורט, נהיגה, חיפושים באינטרנט ועוד.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן