fbpx

פרוייקט הדגל החדש של משטרת ישראל ובינת תקשורת מחשבים

העולם של היום הוא עולם דיגיטלי, עולם בו הכל מתועד, מוקלט ושמור על מכשירים סלולאריים, מחשבים ועננים. סרטונים ותיעודים של פעולות שוטרים, כוחות הביטחון ועוד עולים לרשת בכמויות רבות, בעיקר בתקופה האחרונה. במשטרת ישראל, החליטו לתעד גם מהצד השני, מנקודת מבטם של השוטרים.

הפרוייקט של בינת ומשטרת ישראל
קרדיט: יח"צ

פרויקט מצלמות הגוף של משטרת ישראל יצא לדרך, כעת יוצמדו לאלפי שוטרים מצלמות אישיות אשר יתעדו אירועים ברחבי הארץ באופן שוטף, חברת בינת תקשורת מחשבים שזכתה במכרז של משטרת ישראל, סיפקה והטמיעה הפרויקט במערכות המשטרה, אותו יזמו לפני כשנתיים השר לביטחון פנים, גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה היוצא, רוני אלשיך.

הדרישות הרבות של מערך המצלמות הפיקו אתגר לא פשוט במהלכו משטרת ישראל נדרשה לעבור בין כמה וכמה יצרנים ונותני שירות שונים עד למציאת הפתרון המתאים ביותר למשטרת ישראל, חברת בינת הפועלת לצד משטרת ישראל בחנה כ-4 יצרנים שונים עד שהגיעו לחברת GETAC אשר בתהליך משולב וארוך תמכה בכלל הדרישות הייחודיות במכרז לשביעות רצונה של משטרת ישראל.

לחברת בינת תקשורת ניסיון רב במתן פתרונות אינטגרטיביים בכלל תחומי ה-ICT והיא נחשבת לאחת מן החברות הטובות והמובילות בשוק הישראלי מזה שנים רבות.  במהלך המחקר וחיפוש הפתרון בוצע אפיון מקיף של הדרישות והצורך של משטרת ישראל, זאת לצד למידה מגופי אכיפה רבים נוספים ברחבי העולם. בין הדרישות המרכזיות ניתן היה למצוא את הצורך בשמירה על רמת אבטחת מידע גבוהה ללא יכולת עריכה או מחיקה של המידע המוקלט.

הודות לרמת אבטחת המידע הגבוהה במיוחד של הפרוייקט הזה שאינה מאפשרת עריכה או מחיקה של מידע על ידי השוטרים הציבור יכול לסמוך על התוכן המצולם והנבדק במהלך האירועים, מדובר בעצם במאפיין הקשור ומדגיש את הגדרת העל של הפרויקט – העלאת אמון הציבור במשטרה.

מערכת מצלמות הגוף תאפשר לגופי האכיפה במדינת ישראל לשמור על הסדר ודיוק הדיווחים מהשטח, לצמצם באופן משמעותי את מפלס האלימות, להעלות את מהימנות ההרשעה (במקרים בהם יש מחלוקת) ולאפשר שיח שונה לגמרי בין גופי האכיפה לבין כל מפגש עם אדם כזה או אחר.

יכולות עתידיות של העברת ווידאו מהשטח, ממצלמות השוטרים וממצלמות הרכב אל המוקד, ושיתוף הווידאו בין הכוחות בשטח מהווים מרכיב הכרחי, מרכזי וחשוב לשיפור אחוזי ההצלחה בזמן טיפול באירוע. חשוב לזכור גם כי זמינות המידע וקבלתו בזמן אמת מן המבצעים בשטח מהווה יתרון ברור וחשוב עבור מקבלי ההחלטות, שכן בשיטה הזו הם יכולים לקבל תמונת מצב מלאה ומדוייקת יותר מן השטח.

לדברי דרור מרום, מנהל תחום Mobile & IOT בבינת תקשורת מחשבים:

"חברת בינת תקשורת מובילה ופעילה היום בתהליכים רבים בשוק הישראלי בנוגע למצלמות הגוף בגופי אכיפה, בטחון והצלה, גופי פיקוח ואבטחה ועוד רבים. חברת בינת רואה חשיבות אדירה בשימוש באמצעים לבישים ומערכי IOT המאפשרים אכיפה טובה ומדויקת יותר, ניהול המידע שמצטבר בשילוב יכולות שליפת נתונים מהירה, אינדוקס, אנליטיקה, ארכוב ואחסון המידע הרב שנצבר לאורך שנים רבות. פתרון מצלמות גוף מוכיח באופן חד משמעי כי שימוש באמצעים טכנולוגיים מניעים שינוי וחינוך הציבור \ מתפרעים \ כוחות אכיפה. אנחנו מאמינים כי יכולות הייעוץ, האינטגרציה והטמעה ותמיכה שנרכשו בפרויקט מצלמה לכל שוטר יאפשרו לבינת תקשורת לתת מענה איכותי ונכון יותר לגופי האכיפה, הביטחון והבקרה במדינת ישראל"

פרויקט זה נחשב לפורץ דרך בחיבור חומרי התיעוד למערכות המחשוב המשטרתיות ומדובר בפרויקט בקנה מידה עולמי. פריסת המערך הינה חסר תקדים, מאחר שברוב המדינות שבהם מוטמע הפתרון הוא מוטמע ברמת עיר \ מחוז, אשר הינו בעל התקציב ומדיניות האכיפה המקומית. הטמעת המערכת במשטרת ישראל מתוכננת לכלל כוח השיטור של מדינת ישראל הפזור ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן