fbpx

ועידת הכרמל של בינת: האתגרים והפתרונות בעולם הטכנולוגי

כמידי שנה, חברת בינת תקשורת מחשבים בע"מ (Bynet Data Communications LTD) קיימה את אחד האירועים המרכזיים והחשובים ביותר שלה, ועידת יערות הכרמל, בה בנוסף לבינת לקחו חלק מספר חברות ענקיות ומשמעותיות מעולם ההייטק כמו Cisco, מיקרוסופט (Microsoft), דל, Nvidia, בכירי תקשוב בצה"ל וחברות רבות נוספות.

ועידת יערות הכרמל של בינת 2019. מנכ"ל החברה אלון בן צור נואם
קרדיט: יש אווירה

את האירוע פתח יהודה זיסאפל, יו"ר קבוצת רד בינת, עם מסר מאוד ברור. לטענתו, שוק ה-ICT משתנה במהירות רבה כתוצאה מן המעבר לענן, גידול רוחב הפס והאוטומציה שאמנם מחליפה עובדים ונותני שירות בתעשיה אך היא מגדילה את הצורך בעובדים מקצועיים ומוכשרים. ועידת יערות הכרמל השנתית של חברת בינת תקשורת מחשבים התקיימה ב-9-11 בינואר במלון יערות הכרמל, זו השנה שביעית ברציפות.

במהלך האירוע, זיסאפל – יו"ר קבוצת רד בינת (Red Bynet), לצורך הלאומי בהכשרת כוח אדם בהייטק הישראלי. במהלך נאומו הוא אמר:

"על מנת לעמוד בכל השינויים והאתגרים שמהפכת הדיגיטל מציבה בפנינו, התעשייה הטכנולוגית בארץ חייבת להסתמך על כוח אדם מיומן מהארץ. אנחנו בקבוצת בינת משקיעים הרבה מאוד בהכשרת כוח אדם מיומן על מנת לשמור על המובילות שלנו. על מנת למלא את העתודות השקנו לאחרונה את המרכז להכשרת מהנדסים בערד, שהינו פרויקט פיילוט לבא לחולל שינוי במצב הכלכלי והחברתי בערי פריפריה, שלהערכתי בהמשך נוכל להעתיק אותו לערי פריפריה נוספות בישראל, וכך להבטיח לתושביהן הזדמנויות לשדרות תעסוקתי משמעותי".

באירוע נכחו מאות משתתפים אותו הנחה עידו סולומון כתב החדשנות והטכנולוגיה, מבין משתתפי האירוע ניתן היה למצוא בכירי חברות ההייטק, הפיננסים, המסחר, התעשייה, הטלקום, ובכירי המגזר הציבורי ומוניציפאלי, וגם כ-100 ממקבלי ההחלטות הבכירים במשק, וכמובן שגם גורמים בכירים במערכת הביטחון.

כל באי האירוע נחשפו לכל מה שחם היום בעולם התקשורת והטכנולוגיה, למגמות החדשניות והטרנדים המובילים בעולם ה-ICT תוך הצגת מגוון פתרונות וטכנולוגיות חדשות, שחלקן אף הומחשו בחדרי הדגמה (Demo) מיוחדים.

את החידושים, המגמות והנושאים הציגו והעבירו בכירים רבים מחברות שונות ביניהם: יהודה זיסאפל, יו"ר קבוצת רד-בינת, אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים, אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו (Cisco) ישראל, שלי לנצמן, מנכ"לית מיקרוסופט (Microsoft) ישראל, וכן בכירים מטעם היצרנים Dell EMC, Check Point, NVIDIA, ועוד.

בנוסף נכחו והרצו באירוע גם בכירי התקשוב בצבא ההגנה לישראל (צה"ל), שכן ההתקדמות הטכנולוגית לא פסחה גם על המגזר הביטחוני שמידי שנה הופך ליותר ויותר מורכב שנכון להיום מתמודד עם חזית חדשה, חזית הסייבר.

השנה (2019), ועידת יערות הכרמל עסקה במגוון רחב של שאלות, כגון: במה כדאי לארגונים השקיע את המשאבים בזמן הקרוב? מהן הדרכים בהן יכולים ארגונים שונים, החל מחברות פרטיות ועד גופים מוניציפאליים, ממשלתיים וצבאיים, לאמץ את הטכנולוגיות החדשניות ביותר על מנת לייצר ערך לארגון? איך יכולים בוטים ורובוטים להשתלב בתהליכים שמאפשרים לייצר ערך גדול יותר לארגון ולמשתמשי הקצה? ושאלות רבות נוספות.

על כל הנושאים והשאלות הללו נערכו הרצאות, הסברים והדגמות במהלך הוועידה אשר התחלקה לשלושה מסלולי תוכן מרכזיים: אבטחת סייבר, ענן פרטי ואוטומציה מקצה לקצה ב- Data Center; IT as a Service. במסגרת הוועידה, ביום ה', ה-10/1/2019 הודגשו גם אתגרי התקשוב של המגזר הביטחוני אשר מידי שנה הופכים ליותר ויותר מסובכים.

אחד הנושאים המרכזיים אשר הוצגו ביום חמישי היה השילוב על העולם הדיגיטלי בצה"ל. אנחנו נמצאים כיום בתקופה שבה הצבא, כמו כל דבר אחר בעולם עובר סוג של מעבר חד לעולם הדיגיטלי, יותר ויותר מערכות צבאיות חדשות משלבות בתוכן את העולם הדיגיטלי, החל ממצלמות מתקדמות ועד לכלי רכב וטייס אוטונטמיים. כחלק מן השינויים הללו מוסכמות רבות בחברה משתנות והרבה מן הלוחמה עוברת לעולם הדיגיטלי, דבר שמהווה אתגר לא פשוט לגורמי הביטחון במדינת ישראל.

אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים, שנשא את ההרצאה המרכזית במליאת הפתיחה בנושא – הטרנספורמציה שיוצרת את העתיד, אמר:

"כשמסתכלים על העשור האחרון, אין ספק שהשינויים הטכנולוגיים הם שהשפיעו השפעה גדולה על עולמנו והם שהופכים אותנו למפוקחים יותר. ארגונים מסתכלים כיום בפיכחון קדימה ומה שמעניין אותם זה איך לצמוח ולהתייעל. האתגר להצליח בעולם העסקי נגזר כיום מהיכולת לעשות טרנספורמציה, שינוי מהותי שחוצה את הארגון על כל רבדיו. השינויים הטכנולוגיים יוצרים הרבה מאוד הזדמנויות בפני הארגונים ובעידן הטרנספורמציה מנכ"לים שימשיכו לנהל בסגנון 'הפרד ומשול' – זה פשוט לא ילך להם, זה לא מתאים למציאות האינטגרטיבית הנדרשת לשם הצלחה היום".

בסוף ההרצאה המרכזית, אלון בן צור התייחס לגורמים המשפיעים על הצלחתם של ארגונים והציג סקר שעל פיו נובע כי הצלחה של חברות וארגונים נובעים ממספר גורמים מרכזיים: 42% מושפע מתזמון, 32% מעבודת צוות וביצועים, 28% מרעיונות, 24% מהמודל העסקי.

אורן שגיא, מנכ"ל Cisco ישראל סיפק בהרצאתו מספרים מרתקים מסקר VNI הגלובלי שערכה סיסקו (Cisco), ואמר כי להערכתו עד לשנת 2022 הווידאו יהיה אחראי ל- 82% מתעבורת האינטרנט הגלובלית. תעבורת האינטרנט במציאות הרבודה והמדומה תצמח פי 12. הנתון המפתיע ביותר שהוא חשף הוא שנכון להיום למעלה ממחצית מן האוכלוסייה בעולם כלל אינה מחוברת לאינטרנט. הצפי הוא שעד לשנת 2022 למעלה מ-60 אחוזים מן האוכלוסיה יהיו מחוברים בצורה כזו או אחרת לרשת האינטרנט. במילים אחרות, עד לשנת 2022 הצפי הוא שכ-28.5 מיליארד מכשירים מסוגים שונים יהיו מחוברים לרשת.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן