fbpx

פרוייקט הענק של בינת: שדרוג תשתיות המחשוב בקבוצת FOX

חברת בינת תקשורת מחשבים (Bynet Data Communications) אשר מתמחה בהטמעת פתרונות ICT ושירותי אינטגרציה מקצה לקצה זכתה להוביל פרוייקט עצום, שדרוג כל תשתיות המחשוב של קבוצת FOX, אחת מקבוצת הקמעונאות המובילות בישראל.

Bynet ICT בינת

קשה למצוא היום אנשים שלא שמעו מעולם על קבוצת Fox, מדובר בקבוצה ענקית שקיימת בכל עיר ועיר בארץ והיא כוללת מספר חברות בנות כמו  אמריקו איגל , פוט לוקר, טרמינל X ועוד רבות אחרות. חברה כה גדולה, שכמות הלקוחות והיקף העסקאות שלה הולך וגדל זקוקה לתשתית מחשוב חזקה ועוצמתית, הרי רוב העבודה היום נעשית על גבי מערכות ממוחשבות, החל מהקופות בסניפים ועד לשרתי המידע והמערכות לניהול הלוגיסטיקה.

על מנת לענות על הצורך, הגיעה חברת בינת שלקחה על עצמה את הפרוייקט הזה שעלותו הכספית משוערת בלא פחות מכמה מאות אלפי שקלים. מדובר בפרוייקט רחב היקף שהתחיל באיפיון הדרישה ואיסוף הנתונים מקבוצת Fox, עבר דרך החלפת כלל מערכת האחסון והגיבוי תוך שדרוג למערכות מבוססות כונני SSD בלבד וכמובן שגם העברת כל המידע לשרתים החדשים ובדיקה כוללת ומקיפה של כל המערכות החדשות והישנות של קבוצת פוקס (Fox).

"הגידול בפעילות העסקית ייצר אתגרים טכנולוגיים עבור מחלקת מערכות המידע בחברה. בכדי לתת מענה לדרישות העסקיות נדרש היה ליצר נפחי אחסון הרבה יותר גדולים ובמקביל לשפר את הביצועים של מערכות המחשב השונות … באמצעות מערכת האחסון החדשה הצלחנו לקבל תגובה של פחות מ 1ms עם ביצוע של מעל 100,000IOPS ובנוסף הכפלנו את נפח הדיסקים שלנו. החלטנו להעביר גם את מערכת ה- WMS שמבוססת Linux לאחסון החדש בליווי צמוד של חברת בינת תקשורת, ממנה זכינו לתשובה לכל שאלה ולשרות מעולה".
אבי אג'ימן, מנהל מערכות המידע של קבוצת FOX.

דן דולינסקי, ארכיטקט פתרונות בבינת תקשורת מחשבים הוסיף ואמר כי אחד המאפיינים העיקריים של הפתרון שבזכותו נמכר הפרויקט זה ה-Performance. פוקס (Fox) הבינו את החוזקה של המערכת ואת השיפור המשמעותי של הביצועים שהיא מקבל לעומת המערכות הקודמות ששימו עד לא מזמן את החברה.

לדברי חברת Fox, הודות לבינת ביצועי המערכות של חברת Fox השתפרו בלא פחות מ-25 אחוזים וההערכה היא כי שיפור הביצועים ושדרוג המערכות יכולים להשאיר את Fox בראש שקט לעוד שנים רבות יחד עם נפח אחסון רב, זמן תגובה של קרוב ל-1ms וביצועי IOPS מדהימים של לא פחות מ-100,000 IOPS. התשתית ששרתה עד כה את Fox, לא עמדה בדרישות העסקיות של החברה מבחינת נפחים וביצועים ובתקופות עומס אף הורגשה איטיות בשירותים.

טובי אשכנזי אשר משמש כסמנכ"ל מכירות למגזר העסקי בבינת תקשורת מחשבים הוסיף וציין כי בינת זכתה להוביל בשנים האחרונות מאות פרויקטים במגוון רחב של תחומים בעולמות התשתית, התקשורת, הדיגיטל והענן ונמצאת בצמיחה מתמשכת במתן פתרון מקצה לקצה לארגונים העסקיים בישראל. בינת זכתה בנוסף למגוון פרויקטים במגזר העסקי גם במגוון מכרזים במגזר הציבורי. ללא ספק, בינת היא אחת מן החברות המצליחות והמרכזיות היום בישראל בתחום המחשב ועם שורה של הישגים רבים ומשמעותיים היא בהחלט זוכה לכבוד המגיעה לה במגזר העסקי והציבורי.

שדרוג תשתיות המחשוב של Fox הוא דוגמה טובה לתהליך שמתרחש בשנים האלה ממש, הטמעה ושימוש של מערכות טכנולוגיות מתקדמות בעסקים רבים ואפילו בחיי היום יום של האנשים. הפתרונות והיכולות של בינת הם חלק חשוב וגורם משמעותי בתהליך הזה ובצעידה לעבר עתיד שבו בכל תחום שהוא יהיה שימוש בתשתית ממוחשבת כזו או אחרת שבסופו של יום תקל על חברות ואנשים רבים במשימות השוטפות ביום-יום.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן