fbpx

הויתורים הנכונים? – סיקור Huawei P20

סיקור מאת שגיא גלוזמן

ה-Huawei P20 הוא מכשיר דגל, אבל הוא מכשיר דגל מופשט ויש בו כמה ויתורים על מנת לאפשר לו לשמור על מחיר יחסית נמוך לעומת מכשירי גדל אחרים. בהתאם גם המחיר שלו שנע באזור ה-2000 שקלים. אבל מה שחשוב בשבילנו זה האם מערך הפיצ'רים ש-Huawei בחרו להוסיף מתאימים לקהל היעד הישראלי וישכנעו אתכם לרכוש אותו

צילום: שגיא גלוזמן

כשאני סוקר מכשיר המטרה שלי היא להביא לכם את חווית השימוש האמיתית בו, איך אני השתמשתי והייתי משתמש בו כדי לנצל את כל הפוטנציאל שלו. חצי מזמן השימוש שלי ב-P20 עבר ללא שום שינויים לממשק הבסיסי ובחלק השני התאמתי אותו למה שאני מרגיש שהדרך הכי יעילה ונוחה להשתמש בו.
קודם כל ולפני הכל המפרט:

ל-P20 יש עיצוב מודרני ואסתטי כמו שאני מצפה ממכשיר בשנת 2018. כמו רוב המכשירים גם הוא בנוי מזכוכית משני הצדדים עם מסגרת אלומיניום, המכשיר שאנחנו קיבלנו הגיע בצבע שחור.

ה-P20 פועל על סט הצ'יפים ומעבד הבית של Huawei, ה-Kirin 970  ואני מרגיש שהמפרט הזה הפך לא רלוונטי בשנים האחרונות. כל מכשיר שהוא לא דגם כניסה בסיסי אמור לרוץ בצורה חלקה ונעימה מאוד. מי שדורש ביצועים מקסימליים ברמת הבנץ' מארק ייאלץ לבחון כל מכשיר מקרוב בעצמו
ללא קשר למפרט שלא תמיד מעביר את חווית השימוש האמיתית במכשיר.

המכשיר כולל 128 גיגה בייט אחסון ו-4 גיגה בייט של ראם כאשר אין אופציה להרחיב את האחסון אבל במקום זה מקבלים אפשרות לשני סימים אשר מאוד נפוצים בשוק הסיני. זו יכולה להיות אופציה מעולה אם אתם עובדים עם מספר אישי ומספר עבודה, במקום לקחת שני מכשירים.

צילום: שגיא גלוזמן

המסך של המכשיר הוא IPS LCD  בגודל 5.8 אינץ' ברזולוצית FHD של 1080X2240 וצפיפות פיקסלים גבוהה יחסית של 429PPI. המסך נראה מעולה, הוא בהיר מאוד, ואני מרוצה ממנו בכל מצב חוץ משמש ישירה שתאתגר כל מכשיר.

משהו קטן שאהבתי זה שהמסך מגיע לרמת בהירות נמוכה מאוד, כך שהיה לי מאוד נוח ונעים להשתמש בו בלילה במיטה. מכשירים מסוימים בוהקים מידי בלילה גם בהגדרות המינימליות שלהם ולרוב מצב הלילה לא עוזר הרבה.
הנוץ' – אה כן, זוהי שנת הנוץ' וכמעט כולם עושים את זה. במקרה הזה הוא די מינימליסטי ולא מפריע במיוחד. אני ממליץ לבטל אותו כך שהוא לא יקבל את המאפיינים של האפליקציה שבה אתם משתמשים ורק יאחסן סביבו את האייקונים כמו השעון והסוללה ברקע שחור, שאחרת היו גונבים לנו נדל"ן מהמסך. זו פשרה לא רעה בכלל לדעתי.

צילום: שגיא גלוזמן

 

בתחתית המכשיר יש לנו חיבור USB TYPE C כיאה לכל מכשיר מודרני וטעינה מהירה של Huaweiאנחנו לא מקבלים טעינה אלחוטית שכנראה ירדה כדי לשמור על מחיר נמוך יותר ביחס לאחיו הגדול. לא כולם צריכים טעינה אלחוטית, אם לא השתמשתם בה וגם לא מתכננים להשתמש אז זה לא הפסד גדול.

המכשיר כולל רמקול יחיד שאמנם נשמע מעולה אבל ביחס לרמקולים קדמיים שהולכים וצוברים תאוצה זה די מאכזב. במיוחד כשהאח הגדול שלו ה-P20 PRO מקרין קול גם מהאוזניה ונותן מערך מאוד נעים של סאונד סראונד.

חסרה לנו כניסת האוזניות, אבל קיים מתאם בקופסה מ-UBS ל-3.5 מ"מ. אני לא רואה טעם להמשיך לדבר על זה כמעט, כי החיבור הזה פשוט כנראה יעלם לחלוטין בשנים הקרובות.
המכשיר עומד בתקן IP53 בלבד שאומר שהוא עמיד לנזילות קלות כמו גשם וחסימה מעטה של כניסת אבק אבל אם תפילו אותו לשלולית או מים עמוקים הוא לא ישרוד את החוויה.

ב-P20 יש לנו קורא טביעת אצבע בחלק התחתון של המסך, הוא מהיר מאוד ולא נתקלתי במצב שהוא מפספס קריאה. מערך אבטחה משני כולל את סורק הפנים, אמנם לא מאובטח כמו טביעת אצבע אבל בהחלט מספיק לרוב האנשים, גם הוא מהיר ופועל מצוין ברוב הסיטואציות. אני מפעיל את שני האמצעים לזיהוי ומשתמש בהם במקביל, כל אחד מהם נוח במצבים שונים של השימוש.

ה-P20 כולל סוללה מוגדלת מעט מהממוצע בנפח של 3400 מיליאמפר שמחזיקה בקלות יום שלם לאדם ממוצע. טיפ מקצועי: אני ממליץ לכולם לקחת איתם סוללה ניידת, הן זולות ונוחות מאוד ויכולות להציל אתכם ממצבים לא נעימים.
המשך בעמוד הבא

לידור צרויה
עם מספר שנים של עבודה וניסיון בתחום ה-New Media והטכנולוגיה, לידור החליט להקים את Tech-IL בשנת 2018 עם מטרה ברורה – להיות שם דבר בתחום הטכנולוגיה. עם ניסיון וידע רב בניהול דיגיטל, עריכה, וטכנולוגיה, לידור מביא מוטיבציה ורצון לשים תוכן איכותי וטוב בחזית המדיה ע"י סיקורים, חדשות, וסרטונים בערוץ היוטיוב.
דילוג לתוכן