fbpx

כנס GTC 2018: אנבידיה מרחיבה את פעילותה בישראל

השנה זוהי השנה השנייה ברציפות שבה חברת Nvidia מחליטה לקיים את כנס הדגל שלה, GTC בישראל. כנס ה-GTC הוא למעשה מבט אל העתיד, ב-GTC אנחנו זוכים לראות טעימה מן הטכנולוגיות, הפיתוחים והחידושים אשר הולכים לשמש אותנו בעתיד הקרוב והרחוק והדבר המשותף לכולם הוא השימוש בבינה מלאכותית AI.

מתחם הכניסה לאירוע, צילום: טוני מלינקוביץ'


השנה, כנס ה-GTC גדל משנה שעברה, כמות המשתתפים עמדה על כ-2,800 אנשים, כמעט פי 2 משנה שעברה. בין משתתפי הכנס ניתן היה למצוא, יזמים, משקיעים, מפתחים ועוד. בהתאם, גם כמות החברות המעורבות באירוע גדל משמעותית מן השנה שעברה, למעשה, השנה השתתפו לא פחות מ-70 חברות הייטק, החל ממעצמות טכנולוגיה ועד לסטארטאפים בתחילת דרכם.

בניגוד לשנה שעברה, השנה Bill Dally המדען הראשי של החברה נשא את הנאום המרכזי באירוע והציג את שלל הפיתוחים והחידושים של Nvidia, החל מן הצגת היכולות של הארכיטקטורות Turing ו-Volta עד להשקת והצגת ה-DLA שהוא בעצם Deep Learning Accelerator בקוד פתוח המאפשר האצה משמעותית בביצועי רשת בינה מלאכותית, הוא מובנה ברמה החומרתית בשבב ה-Xavier אשר נמצא במרכז מהפכת המוצרים האוטונומיים. ה-Xavier מאפשר ביצוע של מספר רב של פעולות במקביל יחד עם רוחב פס גבוה במיוחד ויכולות Infrence מדהימות.

מערכת Drive AGX Pegasus, צילום: טוני מלינקוביץ'

אחד הכוכבים של האירוע הזה הוא ללא ספק ה-Drive AGX Pegasus, לא יכולנו שלא לשים לב לשימושים הנרחבים שלו בקרב כמעט כל חברות הסטראטאפ אשר נכחו באירוע, ה-Pegasus הצליח להוביל לפרצות דרך רבות בעולם הרכבים האוטונומיים ובזכותו אנו קרובים לרכבים אוטונומיים ברמות 4 ו-5 כבר בשנת 2020. לצד ה-Pegasus הוצגו גם המחשבים והשרתים מסדרת DGX, תפקידה של סדרת DGX הוא להקל על שלל החברות בשוק בהגדרות, חיבור, אופטימזציה של תוכנות ומערכות. כל המחשבים והשרתים מסדרת DGX מגיעים לאחר התקנת מערכת הפעלה וכל ההגדרות, התוכנות והשינויים הדרושים על מנת לקבל את מיטב הביצועים ביצירת מערכת מבוססת בינה מלאכותית.

בראש סדרת DGX, עומד השרת DGX-2 אשר מכיל טכנולוגיה חדשה לגמרי שנקראת NVSwitch, הודות לטכנולוגיה זו, חברת Nvidia הצליחה לשלב לא פחות מ-16 כרטיסי מסך מסוג Volta V100 כאשר כולם יכולים לגשת לזיכרון של כולם ובמערכת ההפעלה הם נראים כיחידה אחת בלבד, מה שהופך את השרת הזה ליעיל ועוצמתי במיוחד, יש המכנים אותו שרת בעל כרטיס מסך אחד בלבד.

פרופסור גל צ'צ'יק, צילום: ניר הדר

באירוע כזה ענק שמתרחש בישראל אי אפשר שלא לדבר על ההתפתחות של Nvidia בישראל, ממש לפני תום ההרצאה, המדען הראשי של Nvidia הכריז כי הם פותחים בישראל מרכז מחקר ופיתוח חדש בתל אביב מה שמחזק  ומוכיח כי חברת Nvidia בהחלט רואה בישראל מעצמה טכנולוגית. פתיחת מרכז הפיתוח החדש הוא ללא ספק מהלך גדול חשוב בהתבססותה של חברת Nvidia בישראל. את מרכז הפיתוח החדש יוביל פרופסור גל צ׳צ׳יק, אשר שימש לא מזמן כעובד בכיר בחברת Google Brains בעמק הסיליקון, במהלך ההכרזה, Bill Dally שיבח את מדינת ישראל ואת כוחה בתחום הבינה המלאכותית:

על אף היותה מדינה קטנה, ישראל הינה כוח ענק בתעשיית הבינה המלאכותית. בכל פעם מחדש אני נדהם מאיכות המחקר, החוקרים, והרעב בשוק לרעיונות חדשים. ברוח זו, אני שמח להודיע היום על פתיחת חטיבת מחקר של NVIDIA בישראל בתחום ה-AI, בהובלתו של המדען המוערך, פרופ׳ גל צ׳צ׳יק.

לאחר ההכרזה של Bill Dally נערך ראיון יחד עם פרופ' גל צ'צ'יק אשר ישמש כמנהל קבוצת הפיתוח החדשה של Nvidia בישראל. במהלך הראיון הוא אמר:

NVIDIA הינה שחקנית מובילה בתחום הבינה המלאכותית בעולם ואני שמח להקים בישראל צוות מחקר שייקח חלק במאמצים פורצי הדרך. בינה מלאכותית היא כוח טכנולוגי משמעותי ביותר בתקופה בה אנו חיים. בישראל יש הון אנושי יוצא דופן שהופך אותה לשחקנית מרכזית עבורNVIDIA העולמית.

ללא ספק תחום הבינה המלאכותית חם מתמיד והוא בהחלט משפיע בצורה משמעותית על ההווה והעתיד של כולנו, כנס ה-GTC הוא ללא ספק אחד מן האירועים החשובים והמרכזיים ביותר בעולם היי-טק והמחשבים כיום, ב-GTC אנחנו זכינו מזה השנה השנייה ברציפות לקבל הצצה אל העתיד.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן