fbpx

הוא מגיע והוא חזק מתמיד: הכירו את הדור התשיעי של אינטל

בחודשים האחרונים, הציפייה לדור התשיעי של חברת אינטל הלכה וגברה וכך גם ההדלפות, השמועות וההשערות. היום, חברת אינטל שמה סוף לשמועות ומשיקה באופן רשמי את הדור התשיעי שלה.

קרדיט: באדיבות אינטל

חברת אינטל השיקה היום (08.10.18) את הדור התשיעי החדש שלה אשר כולל שורה של מעבדים חדשים לשוק המחשבים הנייחים שבראשם עומדים ה-I9-9900K, ה-I7-9700K וה-I5-9600K. הדור התשיעי של אינטל פותח ממש כאן בישראל, במעבדות חברת אינטל בחיפה, אותן מעבדות מהן יצאו מעבדי ה-Whiskey Lake U ועוד שלל של מעבדים מוצלחים ואיכותיים. השנה, מהנדסי החברה בהחלט הצליחו להעלות את הרף ולהפתיע אפילו אותנו.

קרדיט: באדיבות אינטל

בניגוד לשנים קודמות בהן ראינו בעיקר מעבדים בעלי 4 ליבות ולאחרונה גם 6 ליבות, חברת אינטל החליטה השנה לשלב במעבדי המיינסטרים שלה לא פחות מ-8 ליבות ו-16 נימים למעבד הדגל שלה, ה-I9-9900K. הודות לטכנולוגיית Turbo Boost 2.0 חברת אינטל הצליחה להשיג תדר של לא פחות מ-5.0Ghz ל-I9-9900K וזה עוד לפני ביצוע המהרה (אוברקלוקינג). הודות לתדר הגבוה, תוספת הליבות ושיפורי בביצועי הליבה הבודדת (IPC) חברת אינטל טוענת לשיפור של 11% בכמות הפריימים לשניה (FPS) במגוון רחב של משחקים בהשוואה למעבדי הדור הקודם ושיפור של לא פחות מ-45% בכמות הפריימים לשנייה (FPS) ביחס למחשב אישי בן 3 שנים.

בדיוק כפי שהיה בדור השמיני אשר הושק לפני כשנה במהלך חודש אוקטובר של שנת 2017 גם בדור התשיעי החדש אנחנו נראה עד ל-40 נתיבי PCIe. אם כל החידושים והשיפורים לא מספיקים לכם ואתם עדיין רוצים עוד ביצועים, גם השנה חברת אינטל תאפשר ביצוע המהרה (אוברקלוק) למעבדי הדגל מסדרת K של החברה. אנו צופים למעבדי הדור התשיעי יכולת אוברקלוק מעולה ומרשימה במיוחד, למעלה מ-5Ghz לרוב מעבדיה. כמובן שאת יכולת ההמהרה האמיתית נדע אך ורק לאחר שהמעבדים יגיעו לידי הלקוחות והמסקרים.

לצד המעבדים הללו חברת אינטל השיקה את צ'יפסט ה-Z390 החדש שלה, אשר מביא יחד איתו יכולת ניהול והעברת חשמל משופרת על מנת למקסם ביצועים ויכולות אוברקלוק לצד שילוב בקר Wireless AC חדש ובקר USB 3.1 Gen2 חדש בעל רוחב פס וביצועים גבוהים מתמיד. חשוב לציין כי המעבדים החדשים מתאימים לכל לוחות האם בעלי צ'יפסט מסדרת 300 של אינטל והם כולם גם תומכים בטכנולוגיית Optane כמובן. המעבדים יהיו זמינים כבר החודש בקרב חנויות המחשבים ברחבי העולם.

צ'יפסט Z390, קרדיט: באדיבות אינטל

ההשקה לא נגמרה כאן ואינטל הצליחה להפתיע את כולנו עם שבעה מוצרים חדשים ומפתיעים, שבעה מעבדי HEDT חדשים לסדרת Core-X Extreme. ללא הקדמות מיותרות, הכירו את הנבחרת: i7-9800X, i9-9820X, i9-9900X, i9-9920X, i9-9940X, i9-9960X ומעבד הדגל, ה-i9-9980XE. המעבדים החדשים כוללים בין 8 ל-18 ליבות כאשר הם כולם כוללים את טכנולוגיית ה-Hyper Threading של אינטל ואת Turbo Boost 3.0 אשר ממקסם את יכולות המעבד. המעבדים החדשים הללו כוללים בנוסף תמיכה ב-AVX-512 מה שנותן להם ייתרון במגוון של עבודות מקצועיות. גם כאן, חברת אינטל הגדילה את כמות נתיבי ה-PCIe של המעבדים עד ל-68 נתיבים למעבד.

קרדיט: באדיבות אינטל

מעבדי Core-X החדשים לא מצריכים לוחות אם חדשים ובעזרת עדכון BIOS הם יעבדו על לוחות האם הקיימים אשר כוללים את צ'יפסט ה-X299 שמשמש כיום את מעבדי Sky Lake X ו-Kaby Lake X. בנוסף, המעבדים החדשים יציגו שיפור בביצועי הליבה הבודדת וכמובן גם שיפור בתדרים ובביצועי ריבוי ליבות הודות ל-AVX-512. בזכות Tubrbo Boost 3.0 מעבדים נבחרים יגיעו עד ל-4.5Ghz ללא צורך בהמהרה כלל. לטענת אינטל, המעבדים החדשים מציגים שיפור של 73% ברינדורי אנימציה בתוכנת בלבד ביחס למעבד ה-I9-9900K ורינדור ווידאו מהיר בכ-50% בתוכנת Premiere Pro של Adobe (ביחס ל-I9-9900K).

לבסוף, אינטל החליטה לחשוף כמה פרטים אודות ה-Xeon W-3175X שהוא למעשה המעבד המסתורי בעל 28 ליבות שנראה לראשונה בתערוכת Computex בחודש יוני השנה. המעבד הזה מיועד כמובן לשימוש בתחנות עבודה והשקתו הרשמית צפויה במהלך חודש דצמבר 2018.

באירוע ההשקה בניו יורק התייחסה אינטל לנושא זמינות השבבים שעלה לאחרונה ומסרה:

הביקוש מצד הלקוחות ממשיך להשתפר במהלך השנה ומחזק את הצמיחה בכל המגזרים שבהם אינטל פועלת. כתוצאה מכך, העלינו את תחזית ההכנסות שלנו ב-4.5 מיליארד דולר בהשוואה לתחזית שמסרנו בינואר. אנו מייצרים כמויות מספקות כדי לעמוד בתחזית ההכנסות השנתית שעליה הכרזנו ופועלים יחד עם לקוחותינו ומפעלינו להגדלת הייצור.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן