fbpx

הכירו את הנבחרת: אלו הם המעבדים החדשים של חברת אינטל

תערוכת IFA אשר מתרחשת כמדי שנה בברלין מצליחה למשוך את עינינו לעבר שלל פיתוחים של חברת רבות, והפעם חברת אינטל החליטה להפתיע את כולנו ולהשיק 2 ארכיטקטורות מעבדים חדשים אשר יתווספו לדור השמיני שלה.


קרדיט: יח"צ אינטל

החברה החליטה להישאר בדור השמיני ולשמור את הדור התשיעי למעבדים אחרים, במהלך ההשקה החברה הכריזה של 2 סדרות מעבדים חדשות אשר פותחו ממש כאן בישראל, במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. הסדרה הראשונה עליה החברה מכריזה היא ה-Whiskey Lake U אותה ראינו במספר הדלפות בעבר ועכשיו סוף סוף אנחנו מקבלים השקה רשמית מחברת אינטל. סדרת המעבדים השניה אשר אינטל משיקה היא ה-Amber Lake Y אשר כוללת מעבדים מוזלים יותר.

שתי סדרות המעבדים החדשות מכוונות למחשבים הניידים עם דגש על מחשבים ניידים דקיקים ומחשבי 2 ב-1. הודות למעבדים החדשים אפילו הלפטופים הדקים ביותר יוכלו לשלב חיבור Gigabit Wi-Fi יחד עם כרטיסי הרשת החדשים של החברה. בנוסף, אינטל הוסיפה למעבדים החדשים את פלטפורמת ה-Audio DSP החדשה שלה אשר תומכת בשירותים קוליים רבים ופופולאריים כמו אלקסה וקורטנה. הפלטפורמה הזו תאפשר להעיר את המחשב משנתו במהירות, באמצעות פקודה קולית, ולהשתמש בפקודות קוליות אפילו כשהמחשב סגור.

[quote font_size="16" arrow="yes" align="center"]

"התמיכה בשירותים קוליים רבים מאפשרת לצרכנים לקחת עימם לכל מקום את חוויית השימוש שלה התרגלו בביתם לדוגמה, צרכן שיוצא לחופשה יכול להמשיך להשתמש בפקודות הקוליות המוכרות כדי לשלוט בהתקני הבית החכם,  להפעיל את הפלייליסט האהוב או לבדוק את הפגישות הבאות בלוח השנה."
-רן סנדרוביץ', סגן נשיא באינטל העולמית [/quote] 

מעבדי ה-Whiskey Lake U כוללים ארבע ליבות ושמונה תהליכונים (Threads), דבר מעולה למגוון רחב של עבודות מקצועיות, למרות כמות התהליכונים היחסית גדולה, אינטל מעריכה כי מחשבים בעלי המעבדים הללו יוכלו להגיע לחיי סוללה של עד ל-19 שעות, כמעט יממה וזאת לצד ביצועים מעולים ומפרט די מרשים עליו נדבר בהמשך.

בעוד שמעבדי ה-Amber Lake Y נחשבים למוחלשים ומוזלים הם עדיין מציגים בפנינו שיפור מעולה ביחס לדור הקודם וכן תמיכה גם ב-Audio DSP וב-Gigabit Wi-Fi, שתי טכנולוגיות שיכולות להיות חשובות ומאוד שימושיות בקרב לא מעט משתמשים רבים ברחבי העולם. אינטל מעריכה כי מחשבים אשר כוללים את המעבדים הללו יוכלו להגיע לעובי של פחות מ-7 מילימטרים ומשקל של פחות מ-450 גרם.

קרדיט: יח"צ אינטל

ללא ספק מדובר במפרטים מרשימים, יש לזכור כי אנחנו מדברים על מעבדים ללפטופים ועוד מסדרת U אשר נחשבת ליחסית מוחלשת אך יחד עם זאת אנחנו רואים תדרים מרשימים במיוחד של קרוב ל-5Ghz במאמץ מלא לצד תדרים נמוכים במיוחד בזמן מנוחה (כ-1.8Ghz) על מנת לשמור על חיי סוללה מעולים וכל זה יחד עם TDP נמוך במיוחד של 15W למעבדי ה-Whiskey Lake U ו-TDP נמוך במיוחד של 5W בלבד למעבדי ה-Amber Lake Y. אנו בטוחים כי המעבדים הללו יהיו מעולים למגוון רחב של משתמשים, החל מהמשתמש הביתי הפשוט ועד ליוצרי התוכן שבינינו.

[quote font_size="16" arrow="yes" align="center"]

"המהנדסים שלנו עבדו בשיתוף פעולה קרוב עם התעשייה בכדי להבטיח שכל הרכיבים החשובים במערכת יתנהגו כהלכה, לדוגמה, המחשבים יעברו למצב של צריכת חשמל נמוכה כאשר ניתן ויחזרו לפעולה רגילה בעת הצורך כדי להשיג איזון בין יעילות אנרגטית לביצועים. כמו כן,  מחשבים עם מעבדים אלה יאפשרו "להעיר" את המחשב בפקודה קולית כמו גם מגוון אינטראקציות קוליות אחרות המאפשרות להגדיל את התפוקה תוך כדי תנועה".
-רן סנדרוביץ', סגן נשיא באינטל העולמית.

[/quote]

המעבדים החדשים של אינטל בהחלט מעניינים ורואים ששוק המחשבים הניידים ממשיך לגדול, להתפתח ואינטל מצליחה להפתיע בתחום הזה כל פעם מחדש. אנו מקווים כי כבר בקרוב נוכל לראות את המעבדים מגיעים לשוק ומעלים בעוד שלב את הביצועים של תחום הלפטופים.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן