fbpx

נפגשנו עם סגן נשיא נבידיה וזה מה שיש לו להגיד על העתיד של ישראל

חברת Nvidia הזמינה אותנו לפגישה, ראיון עם מנהל הפיתוח העסקי של החברה וסגן המנכ"ל שלה וכמובן שלהצעה כזו לא יכולנו לסרב וקפצנו על ההזדמנות הזו.

במהלך הפגישה הסבירו לנו על הכיוון של Nvidia והגדילה המטורפת שלה בשנים האחרונות. בתחילת דרכה, Nvidia הייתה יצרנית שבבים שריכזה את פעילותה סביב הגיימרים ושוק משחקי המחשב. פעילות החברה עסקה בעיקר בכרטיסי מסך שבאותם ימים הביאו ביצועים גראפיים מדהימים במחירים יחסית נמוכים מה שאפשר חוויה שונה לגמרי של שימוש במחשבים. מהר מאוד החברה זיהתה את היכולת והפוטנציאל החבוי בכרטיסי המסך. יכולת החישובים הרבים וביצועי מספר רב של פעולות במקביל הובילו את החברה עם השנים להתמקדות רבה בתחום ה-HPC או בשמו המלא, High-Performance Computing וכמובן שגם תחום ה-AI (בינה מלאכותית).

מהר מאוד Nvidia גדלה והפכה למעצמה ענקית בעולם המחשוב וכעת היא נמצאת במרכזה של תקופה חדשה ויש האומרים עידן חדש בעולם המחשבים, עידן ה-HPC וה-AI. החברה המשיכה לחקור ולהתפתח בתחומים הללו ועם השנים היא הפכה מיצרנית השבבים שהכרנו והתרגלנו אליה לחברה אשר מספקת כלים ופלטפורמות למגוון הרחב של המפתחים השונים. למעשה, Nvidia שמה יותר ויותר דגש לשוק המקצועי הזה וקצת פחות התרכזות בקהל הגיימרים.

Jeff Herbst, credit: Nvidia

החברה הגיעה לישראל לא סתם, רבים מן המנהלים והעובדים של החברה לא מפסיקים להתרשם מישראל, Jeff Herbst מנהל הפיתוח והקידום העסקי של החברה אמר כי זה מדהים לראות איך מדינה יחסית קטנה ועם כמות תושבים יחסית נמוכה משפיעה רבות ומביאה פיתוחים מהמתקדמים בעולם בתחומים רבים בתעשייה. כנס ה-GTC שנערך בחודש אוקטובר של שנת 2017 שבר שיאים והיה מדהים מעל ומעבר למצופה, אף אחד לא ציפה להצלחה כה גדולה ורבה מן הכנס הראשון של החברה בישראל אשר יחזור גם השנה (2018) ויהיה גדול עוד יותר.

החברה פתחה גם משרדים בישראל אשר מונים מאות עובדים אשר עוסקים במגוון תחומים ומלווים חברות רבות בתעשייה הישראלית ומובילים אותן להצלחה. לירון פריינד סעדון, מנהלת קשרי קהילת מפתחים ב-Nvidia ישראל מספרת על האסטרטגיה ואופן הפעולה של Nvidia עם הלקוחות שלה. חברת Nvidia עובדת באופן שוטף ומלווה באופן צמוד את מגוון החברות אשר עוסקות בבינה מלאכותית מכל תחום, החל מזיהוי קול ועד לרפואה, בראיון היא אמרה כי המפתחים והחברות הם חלק בלתי נפרד מהמחקר והפיתוח של החברה (R&D), המשובים, הבעיות והפתרונות שלהם עוזרים בשיפור וייעול הפלטפורמות שיש ל-Nvidia להציע.

חברת Nvidia פונה גם לאלו שאין להם רקע בתחום המחשבים או הבינה המלאכותית אשר רוצים ללמוד את התחומים הללו, הגישה שלהם אומרת כי כל הפיתוחים והשבבים לא שווים כלום אם אין מי שיידע לנצל אותם. לפני מספר חודשים החברה הכריזה על תכנית GPU Grant Program שבה היא מקימה ומאפשרת לסטודנטים במספר אוניברסיטאות ברחבי העולם וגם בישראל ללמוד את תחום הבינה המלאכותית ולמידת מכונות וכמובן שגם להתנסות בו. התכנית הזו פועלת במקביל ל-DLI או בשם המלא – DEEP LEARNING INSTITUTE, תכנית המאפשרת למידה וכניסה לעולם הבינה המלאכותית למגוון תחומים, החל מלימודי הבסיס של לימדת המכונות ועד לרפואה. הקורסים האלו מתקיימים באינטרנט דרך האתר של Nvidia וגם בכנסי ה-GTC של החברה. השנה ישנו ביקשו עצום לקורסים האלו מצד הישראלים ובשל כך Nvidia תפעל במתכונת מורחבת ותאפשר יותר קורסים השנה.

לא מזמן החברה החלה בשיתוף פעולה יחד עם Bosch ו-Daimler AG על מנת לפתח מוניות ללא נהג (ברמות 4 ו-5) אשר ישרתו מיליוני משתמשים ברחבי העולם. לא יכולנו שלא לשאול מה החזון של החברה, מתי אנחנו נראה את אותן מוניות משרתות אותנו. לדברי החברה, הפרוייקט מתקדם בקצב מדהים, ישנן מספר מוניות ברחבי העולם שכבר פועלות ובשנים הקרובות אנחנו נראה עוד ועוד מוניות כאלו מגיעות לשוק ונהיות יותר ויותר פופולריות.

נסיים את המאמר והרעיון עם קצת גיימינג, שאלנו את השאלה: "האם הבינה המלאכותית ושלל הפיתוחים שלהם משפיעים על עולם הגיימיג או ישפיעו בעתיד?" התשובה הייתה בהחלט כן, גם לתחום המשחקים הבינה המלאכותית נכנסת וכבר בקרוב ניתן יהיה לראות משחקים עם דמויות מציאותיות יותר, אפקטי תאורה ורינדורים הרבה יותר מרשימים ואפילו התנהגות מציאותית יותר של דמויות במשחקים. (אולי סוף סוף נראה את האזרחים ב-GTA מתנהגים עם קצת יותר היגיון).

לסיכום, חברת Nvidia רואה בישראל מעצמה טכנולוגית שמשפיעה באופן ישיר על העולם למרות גודלה וכמות התושבים הקטנה יחסית, יחד עם השנים אנחנו נראה התבססות גדולה יותר ויותר של החברה בישראל ומי יודע, אולי ההכרזות הגדולות הבאות יתרחשו ממש כאן בישראל.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן