fbpx

חובבי Overclock? האתר הזה בול בשבילכם

חובבי Overclock שחייבים לעשות אוברקלוק לכל דבר שזז? מעוניינים לעזור לפתח את קהילת ה-Overclocking בישראל? יכול להיות שהכתבה הזאת היא בול בשבילכם.

אני מתאר לעצמי שאתם כאן כי אתם חובבי Overclock לא קטנים וגם אם לא, לא נורא, יכול להיות שהכתבה גם בשבילכם ותגרום לכם להתחיל להתעניין בתחום. המון אנשים בעולם מתעסקים בתחום ה-Overclock(או בקיצור-OC). בין אם הם וותיקים מאוד ובין אם הם יחסית חדשים, יש אתר אחד הכולל בתוכו מאגר גדול מאוד של מבחני ביצועים ותוצאות של המון אנשים מרחבי העולם.

הכירו את האתר hwbot.org

אחד האתרים הכי פופולאריים בעולם לאוברקלוקרים, הוא משמש כסוג של רשת חברתית לאוברקלוקרים. באתר זה תוכלו למצוא שלל תוצאות ומבחני ביצועים שאנשים מרחבי העולם העלו וביניהם גם האוברקלוקרים הגדולים בעולם עליהם נדבר בהמשך. על התוצאות הללו, ניתן לקבל ניקוד. ובין היתר אפשר לעבור בין ליגות, להשתתף בתחרויות ואפילו לזכות בפרסים.

הניקוד באתר

הניקוד מתחלק ל3 חלקים, נקודות חומרה, נקודות גלובליות ונקודות על שיאי עולם.
1. נקודות חומרה- כל תוצאה מקבלת ניקוד ביחס לחומרה ששומשה בה. למשל, דגם המעבד ביחס לשאר התוצאות באתר עם אותו דגם. ככל שהתוצאות גבוהה יותר, ניקוד החומרה גדל, כי באופן יחסי התוצאה הייתה טובה יותר לדגם הספציפי.
2. ניקוד גלובלי- ניקוד על חומרה בעלת מאפיינים דומים- מספר ליבות, מספר כרטיסי מסך, בבדיקה מסוימת. למשל מעבד בעל 8 ליבות לעומת מעבד מדגם אחר שגם הוא בעל 8 ליבות.
3. ניקוד על שיא עולם- ניקוד על התוצאות הטובות ביותר באופן כללי, בין כלל החומרה ששומשה לבדיקה הספציפית. בניקוד זה יהיה יתרון לחומרה חזקה יותר לרוב, למשל בבדיקה המנצלת ריבוי ליבות מעבדים בעלי מספר ליבות גדול יותר יהיו ביתרון.
חשוב להדגיש כי יש בדיקות ללא ניקוד כלל, אם כי הן בשביל בדיקות תאימות, לא מאובטחים מספיק, וסיבות נוספות. בנוסף, יש גם בדיקות עם ניקוד חומרה בלבד.
הניקוד לא משפיע יותר מדי באתר חוץ מלתת אווירה תחרותית וכיפית וכמובן כבוד בקרב קהילת האוברקלוקרים.

הליגות

מה הן בעצם הליגות? הליגות מציגות את רמת הוותק שלך באתר. הליגות מתחלקות ל-6 ליגות שהן:

  1. Rookie League- ליגת ה-Rookie היא בעצם הליגה של כל האנשים החדשים באתר. חברי ליגה זו נמצאים באתר פחות מ-3 חודשים. מתוארים בתור האנשים "הצעירים" בתחום שלא מבינים כמעט כלום ומתחילים ללמוד את הבסיס בתחום.
  2. Novice League- ליגה זו כוללת את האנשים שנמצאים יותר מ-3 חודשים ופחות משנה באתר. מתוארים כאנשים שהתחילו ללמוד את התחום ומתחילים קצת להבין אבל עדיין לא עובדים עם קירורים פסיכיים או חומרה מטורפת.
  3. Enthusiast League- הליגה הזו כבר שייכת לאנשים שכבר שמבינים עניין ויודעים מה הם עושים. עושים כל דבר בשביל הניקוד הגבוה ומשתדלים רק להמשיך ולשפר תוצאות. רמת וותק של מעל שנה לפחות.
  4. Aprrentice League- הדור הבא של האוברקלוקרים של קירורי האקסטרים. לרוב מתחילים להתנסות בקרח יבש או לעבוד עם צ'ילרים, כלומר מתחילים להביא את המעבדים לטמפרטורות מתחת לאפס.
  5. Extreme League- ליגת המומחים. ליגה זו כוללת אנשים מטורפים שיודעים בוודאות מה הם עושים ומוכנים להלחם על תוצאות עד לרגע האחרון. האנשים הללו ככל הנראה כבר מתעסקים בקירורים פסיכיים כמו חנקן נוזלי ואלוהים יודע מה.
  6. Elite League- האנשים הכי משוגעים שתראו עלי האדמות. האוברקלוקרים מהטובים ביותר בעולם, חנקן נוזלי זה צעצוע נחמד בשבילהם והם ככל הנראה מחזיקים בחומרה הכי פסיכית שתראו בסטוקים. לרוב משתתפי הליגה יש ספונסר אחד לפחות. 

ישנן תחרויות באתר שמיועדות רק לליגות ספציפיות ויש כאלו שפתוחות לכולן, רובן כוללות פרסים כספיים או פרסים פיזיים כמו לוחות אם, קירורים וכו וכמובן הרבה ניקוד. התחרויות הן כיפיות ומאתגרות, חלקן ליחידים וחלקן לקבוצות. ישנה אפילו תחרות בין מדינות אשר מתקיימת מדי שנה, ב-2017 ישראל הצליחה להגיע לעשירייה הראשונה.

אז… מה זה אמור לעניין אותנו?

כרגע רוב המדינות לוקחות חלק מאוד גדול בתחום האוברקלוקינג ונותנות נציגות של המדינה באתר. אנחנו, מדינת ישראל, כמעט ולא פעילים שם והפעילים באתר הם מספר אנשים בודדים. וכאן אתם נכנסים לתמונה. אם אתם חולי אוברקלוק ורוצים לייצג את המדינה כראוי וגם אולי להשתתף בתחרויות, לקחת חלק בדבר מאוד כיפי ולעזור ולפתח את קהילת ה-Overclocking בישראל אתם יותר ממוזמנים להצטרף לאתר ולהתחיל להעלות את התוצאות שלכם.

טל רחילבסקי
טל פעיל כבר תקופה ארוכה בתחום המחשבים. כעת הוא מנהל הרשתות החברתיות של Tech-IL וכן גם חבר בצוות הכתבים. טל אשר מגיע עם לא מעט ידע יפרסם ויעדכן בכל הפיתוחים החדשים והעדכונים החמים בעולמות המחשבים והטכנולוגיה.
דילוג לתוכן