fbpx

סיקור: Z370 Taichi

לפני כשבועיים שדרגתי את המחשב שלי והחלפתי את לוח האם שלי לדגם ה-Z370 Taichi והנה מה שאני חושב עליו:

כרגיל, נתחיל מן האריזה, האביזרים והדברים החיצוניים ולאט לאט נצלול פנימה. האריזה של הלוח מגיעה בעיצוב די רגיל ונחמד אשר מציג את מגוון הפיצ'רים שהדגם הזה מציע. הלוח מגיע ארוז ועטוף היטב כך שהסיכוי לפגיעה בזמן המשלוח אפסי. האריזה כוללת גשר SLI קשיח, שתי אנטנות WIFI, ארבעה כבלי SATA, שלושה ברגי M.2 וכמובן דיסק דרייברים וחוברת הוראות, בקיצור, Asrock כללו בדיוק את מה שהמשתמש הבייתי צריך.

כבר ממבט ראשוני ניתן היה לראות כמה דברים שבלטו על לוח האם הזה, ראשית העיצוב הנקי והאפור שלו אשר כולל מעט מאוד תאורת LED על גבי הקירור שיושב על ה-Chipset. אני אישית מאוד מתחבר לעיצוב הזה ואני מאוד אהבתי את העיצוב של לוח האם הזה. כמה דברים נוספים שמאוד בולטים בלוח האם הזה הם: כרטיס רשת WIFI אשר לא נפוץ יותר מידי בקרב לוחות ה-ATX, שלושה חיבורי M.2, שלושה חיבורי PCIe 3.0 x16 באורך מלא ומחוזקים במתכת שתתמוך בכרטיסי הרחבה כבדים, נורת Debug, כפתור XMP, שלושה חיבורים ל-USB 2.0 קדמי ועוד דברים רבים אחרים. איכות הבנייה של הלוח כמובן מרגישה טובה וברמה גבוהה כמצופה מ-Asrock, ה-PCB עצמו וגם הכיסויים מרגישים איכותיים ועמידים ולא נותנים כלל הרגשה פלסטיקית.

מבחינת כל נושא המתחים וה-VRM אסרוק שמרו גם כאן על שמם הטוב בתחום האוברקלוק וכללו על לוח האם הזה 14 פאזות איכותיות יחד עם קירור נחמד עם עיצוב נקי, חלק ובלי יותר מידי קשקושים שישמור על טמפ' נמוכה למייצבי המתח גם תחת מאמץ כבד של המעבד. ה-BIOS של אסרוק מתחלק ל-2, מצב קל (EZ-MODE) אשר נראה ידידותי יותר למשתמש ומעוצב כך שגם המשתמש הביתי יוכל להתמצא בצורה יחסית קלה ונוחה ב-BIOS. המצב השני הוא ה-Advenced mode שגם הוא מעוצב בצורה מעולה וקל להתמצא בו. המצב המתקדם כולל מגוון רחב יותר של אפשרויות ופיצ'רים אשר חלק גדול מהם נועד בעיקר לאובקלוקרים. אפשרות חשובה אשר מצאנו בלוח האם הזה היא שמירת פרופילים אשר עוזרת בהחלפה מהירה בין הגדרות אוברקלוק למשל.

כפי שכבר ציינתי, יש על לוח האם הזה דגש חזק על כל נושא האוברקלוק וכצפוי יצאנו לבדוק מה הוא באמת שווה ורמז קטן, התוצאות מעולות. את לוח האם הזה שילבנו יחד עם מעבד ה-I7-8700K של אינטל. אחד המעבדים הטובים ביותר לאוברקלוק, גיימינג ואפילו לעבודות עריכה מסויימות. לאחר משחק ב-BIOS וחקירה קצרה של מגוון האפשרויות הרחב שלוח האם הזה מציע, הצלחתי להגיע לתדר של לא פחות מ-5.1GHZ על מתח של סך הכל 1.325V ואני מאמין שאני יכול להגיע לתדר גבוה עוד יותר. כפתור ניקוי ה-CMOS אשר נמצא בחלקו האחורי של לוח האם יכול להיות מאוד יעיל במקרים מסויימים ולהפוך את החיים להרבה יותר קלים. בנוסף, חברת Asrock עובדת במרץ כל הזמן על מנת לשפר כמה שיותר את ה-BIOS, לתקן באגים, ולהוסיף עוד פיצ'רים ושליטה מדוייקת עד כמה שאפשר במתחים. בהשוואה ללוחות אם אחרים אשר יצא לי להשתמש בהם ללא ספק הכי נהנתי לעבוד על לוח ה-Taichi של אסרוק. הרי לא סתם סדרת ה-Taichi וכל חברת Asrock זוכים לאהדה רבה בקרב האוברקלוקרים ברחבי העולם.

לצערנו, אין מוצר מושלם בעולם ויש שני חסרונות ממש קטנים שמעט הפריע לנו, החיסרון הראשון הוא כמות חיבור ה-USB Type A. בחלקו האחורי של ה-Taichi ניתן למצוא חמישה חיבורי USB Type A שלדעתנו זה מרגיש מעט מידי, כן היינו רוצים לראות קצת יותר חיבורים, לכיוון השבעה או שמונה חיבורים. בנוסף, היינו רוצים לראות גם כיסוי Heatsink לאחד מחיבורי ה-M.2 כמו בלוחות האם של שאר היצרניות הגדולות.

[review]

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן