fbpx

הדלפה חדשה חושפת מפות דרכים חדשות של אינטל

בשנת 2017 חברת AMD חזרה לתחום המעבדים והחזירה את התחרות לשוק. חברת אינטל התחילה להזיע ולעדכן את מפות הדרכים והמטרות שלה לשנים הקרובות.

יחד עם חזרת התחרות לשוק התכניות של אינטל משתנות והיא החלה לזרז פיתוחים ולהוסיף מעבדים חדשים למפות הדרכים שלה. הדלפה חדשה חושפת בפנינו את מפות דרכים החדשות והמעודכנות של החברה לשנת 2018 ואפילו עד לרבעון הראשון של 2019. (רמז: זו הולכת להיות שנה עמוסה ביותר). ההדלפות חשפו כמה מפות דרכים, החל משוק המחשבים הניידים ועד לשוק השרתים. כבר מההסתכלות הראשונה שלנו על המפות הבנו שאינטל הולכת להילחם בכל הכוח על שוק המעבדים ולנסות לשמור לעצמה נתח שוק כמה שיותר גבוה.

תחילה, מעבדי המיינסטרים אשר רלוונטיים לרוב המוחלט של המשתמשים הביתיים ורוב הקוראים שלנו. חברת אינטל שמה את ארכיטקטורת ה-Coffe Lake במרכז ובין אם אתם אוהבים אותה או לא היא הולכת להישאר לפחות עד לרבעון הראשון של שנת 2019 יחד עם חלק מהמעבדים של הדור השביעי (Kaby Lake). במהלך הרבעון השני של שנת 2018, על פי השמועות באזור חודש אפריל אולי אפילו בסמוך להשקת כרטיסי המסך החדשים של Nvidia אנו צפויים לראות גרסאות מוחלשות של מעבדי ה-I3-8100, I5-8500 וגם ל-I7-8700 הגרסאות הללו יסומנו באות T בסופן כמו בכל דור שאינטל הוציאה בשנים האחרונות. בנוסף לגרסאות ה-T אנו צפויים לראות גם את מעבד ה-I5-8500 ואת מגוון מעבדי ה-Pentium בתקווה שיגיעו יחד עם לוחות ה-B360 וה-H310 שאנחנו מחכים להם כבר מספר חודשים.

כעת נעבור לתותחים הכבדים, מעבדי ה-HEDT ומעבדי השרתים שאצלם ישנם כמה שיפורים מעניינים. כמו המידע שהגיע מהדלפות קודמות גם ההדלפה הזו מאשרת כי דור ה-HEDT הבא הוא לא אחר מאשר ה-Cascade Lake אשר לפי מפות הדרכים יגיע לשוק כבר במהלך הרבעון השלישי של שנת 2018. הפעם לשם שינוי, אנו צפויים לראות כמה שינויים קצת יותר משמעותיים בתחום השרתים אשר יתבסס על ארכיטקטורת ה-Cascade Lake. השינוי המשמעותי הראשון נוגע דווקא לזיכרונות, בניגוד למעבדים הקודמים אשר תמכו בארבעה ערוצי זיכרון ושמונה סלוטים של ראם אינטל החליטה לעלות רמה ולהביא לראשונה שישה ערוצי זיכרון ועד ל-12 סלוטים של ראם ללוח אם כאשר התמיכה עומדת על 2933MHz בניגוד לתמיכה של 2666MHz אשר קיימת במעבדים ה-Sky Lake X.

השינוי המשמעותי הנוסף הוא הוספת התמיכה ב-VNNI או במילים אחרות, Vector neural network instruction. אינטל החליטה בצעד חכם לשים דגש גם על תחום הבינה המלאכותית ולמידת המכונות אשר מתפתח בשנים האחרונות בקצב מהיר במיוחד. המעבדים הללו צפויים להיות חלק מסדרת ה-Scalable Xeon SP העוצמתית.

לבסוף, נסיים דווקא במשהו קליל יותר, שוק המחשבים הניידים שגם בו אינטל שמה את הדגש על ארכיטקטורת ה-Coffe Lake ובדומה לשוק המחשבים הנייחים גם כאן ישנה תוספת בכמות הליבות ושיפור בתדרי המעבדים תוך שמירה על TDP נמוך (כ-45W). המפה חושפת שני מעבדי Coffe Lake לשימוש הביתי והגיימינג, ה-I7-8850H שתדר הבסיס שלו יעמוד על כ-2.6GHz ותדר העבודה יהיה לא פחות מ-4.3GHz.

המעבד השני הוא ה-I5-8400H שתדר הבסיס שלו יעמוד על 2.5GHz ותדר העבודה המקסימלי על 4.2GHz. סוף סוף ניתן לראות את מחסום ה-4GHz נשבר בתחום המחשבים הניידים. גם התמיכה בזכרונות הראם משתפרת והתדר הנתמך עולה עד ל-2666MHz. ההדלפה חשפה גם מעבד Xeon מדגם E-2176M שתדר הבסיס שלו עומד על 2.7GHz ותדר העבודה המקסימלי שלו הוא הגבוה מכולם והוא 4.4GHz. את המעבדים הללו אנו צפויים אי שם במהלך הרבעון השני של שנת 2018.

לסיכום, שוק המעבדים צפוי להיות עמוס מתמיד בשנת 2018. אנו צופים שנה מלאת השקות, חידושים, פיתוחים והכי חשוב תחרות חזקה ובריאה שאנחנו הצרכנים רק נרוויח ממנה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן