fbpx

המארז החדש של Be quiet, מוצלח או לפח?

עד היום אהבנו את כל מוצרי Be quiet שיצא לנו לסקר, החל מספקי כוח עד למארזים שלהם. המוצרים היו איכותיים ושקטים אך האם הם הצליחו לשמור על הרף הגבוה עם ה-Dark base 700?

לצפייה בסרטון בו סיקרנו את המארז לחצו כאן

מהרגע הראשון שראינו את המארז הבנו שמדובר במשהו מיוחד, מצד אחד דומה למארזים הקיימים של החברה אך מצד שני אנו מקבלים משהו חדש לגמרי שעדיין לא ראינו בעבר. החברה לראשונה שילבה קצת RGB בחלקו הקדמי של המארז, תוספת נחמדה אשר מוסיפה המון. הלדים הללו נשלטים בעזרת כפתור בחלקו הקדמי של המארז או לחילופין ניתן לחבר אותם לחיבור RGB 5050 על לוח האם שלכם על מנת לסנכרן את הלדים שעל המארז יחד עם שאר המחשב בעזרת תוכנות כמו ה-Aura sync של אסוס או למשל ה-RGB Fusion של חברת Gigabyte. מעבר להוספת הלדים העיצוב לא השתנה יותר מידי, החברה שמרה על עיצוב סולידי וחלק בצבע אחיד וללא תוספות מיוחדות. נרצה לציין גם כי חלקו הקדמי כולל מאוורר אחד בגודל של 140mm.

חלקו העליון גם הוא בצבע אחיד ורובו אטום ולא מאפשר יותר מידי זרימת אוויר שעליה נדבר בהמשך. החלק האחורי של המארז כולל מאוורר אחד, שבעה מקומות לכרטיסי הרחבה ובנוסף ישנו מקום גם לכרטיס מסך אנכי אחד אך המתאם לחיבור ה-PCIe אינו כלול בחבילה וכמובן גם מקום לספק הכוח.

צידו השמאלי של המארז כולל אשר עשוי מזכוכית מחוסמת די כהה ואילו בצידו הימני בו מוסתרים הכבלים ישנו חומר אוטם רעשים, בכל זאת לחברה קוראים Be quiet.

מבחינת חיבוריות, המארז כולל שני חיבורי USB 3.0 Type A, חיבור USB3.1 Type C, דבר די נדיר במארזים אפילו שאנחנו כבר בסוף שנת 2017, חיבור לרמקולים/אזניות, חיבור למיקרופון, כפתור לשליטה על הלדים וכפתור לשליטה על המאווררים שעל הבקר שלהם נדבר בהמשך.

עכשיו נעבור לדיבור על מה שהמארז כולל מבפנים ועל סידור הכבלים, לראשונה חברת Be quiet הוסיפה כיסוי לספק הכוח, תוספת שהמון אנשים ישמחו לקבל, חידוש נוסף במארז הזה הוא מסילה בחלקו העליון אשר נועדה לחיבור מאווררים ורדיאטורים והיא בהחלט מאוד נוחה לשימוש ומאוד שימושית כאשר צריכים להוציא את המאווררים או את הרדיאטור לניקוי מאבק. המארז כולל חיבור לשלושה כונני SSD אשר התקנתם וניתוקם קלה מאוד ובנוסף הוא מגיע עם שלושה כלובים לדיסקים קשיחים יחד עם גומיות אשר עוזרות בהפחתת הרעש. מי שרוצה להוסיף כוננים נוספים נאלץ לקנות כלובי כוננים נוספים מחברת Be quiet הודות לכיסוי הספק והמרווח מאחור סידור הכבלים בחלקו האחורי וגם הקדמי לא היה קשה והתוצאה נראית מעולה, הבניות במארז הזה נראות מעולה ונקיות.

ועכשיו לאחת השאלות שהעסיקה רבים, האם ביצועי הקירורים הנוזליים גרועים יותר עקב כמות פתחי האוויר המצומצמת בחלקון העליון? על מנת לתת מענה לשאלה זו בדקתי את הטמפ' במנוחה ובמאמץ ב-Dark base 700 וגם במארז הקודם שלי, ה-Define R5. בזמן מנוחה לא היה הבדל כלל בטמפרטורות בין שני המארזים ובמאמץ מלא היה הבדל של כ-3 מעלות לטובת ה-R5, הבדל מינורי למדי בהתחשב בעובדה שב-R5 היו שני מאווררים קדמיים ולא אחד, בהמשך אבצע בדיקה חוזרת יחד עם שני מאווררים קדמיים ב-Dark base 700.

ואם כבר מדברים על מאווררים, גם בקר המאווררים קיבל שדרוג, כעת הוא כולל שתי מסילות כאשר כל אחת ניתנת להגדרה, למצב שקט או למצב ביצועים ולכל הגדרה ישנן שלוש רמות או שניתן לשים מצב Auto שבו הבקר יבחר את עוצמת המאווררים הנחוצה, בזכות החלוקה הזו ניתן למקסם את זרימת האוויר במארז תוך שמירה על שקט מירבי של המערכת.

יחד עם האוויר נכנס למחשב גם אחד האויבים הגדולים שלו, האבק. גם על זה חברת Be quiet חשבה והיא דאגה לשלב שני פילטרים אשר יסננו את האבק, או לפחות את רובו. הראשון נמצא בקדמת המארז, באותו מקום בו נכנס האוויר ואילו השני נמצא בתחתית המארז ונועד לשמור על ספק הכוח מפני אבק. את הפילטר הקדמי מוציאים על ידי הסרת הפאנל הקדמי במארז ולחיצה על הקליפס של הפילטר. גם הפילטר התחתון נשלף מקדימה, דבר שמקל מאוד על המשתמשים ולצערנו לא קיים בהרבה מארזי פרמיום אחרים. גם הוא נשלף לאחר הוצאת הפאנל הקדמי של המארז.

תכונה נוספת ואחרונה עליה אני אדבר היא המודולריות שלו, המארז הזה אמנם נראה תחילה כמארז סטנדרטי אך ניתן לשנות אותו לגמרי, במהלך ההרכבה ניתן להפוך אותו ל-Inverse כלומר בנייה "הפוכה" ומיקום החלון של המארז בצידו השמאלי במקום הימני, כמו במארז ה-600C של חברת Corsair.

[review]

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן