fbpx

Asrock: תכירו את הנבחרת

חברת אסרוק החלה לקטוף פרסים רבים בשנים האחרונות בתחום האוברקלוק וזאת בזכות לוחות האם שלהם אשר נותנים פייט לסדרות הדגל של כל החברות.

לצערנו, חברת Asrock שהיא גם נותנת החסות שלנו פחות מוכרת בשוק הישראלי ואנחנו כאן כדי לתקן את המצב. חברת Asrock מייצרת לוחות אם לכל הפלטפורמות, גם לאינטל וגם ל-AMD. גם לשוק המיינסטרים וגם לשוק הגבוה (HEDT) ואפילו לשוק השרתים. ל-Asrock יש פתרונות ולוחות אם לכולם. החל מלוחות אם תקציביים וזולים עד ללוחות אם ברמה הגבוהה ביותר וללא פשרות.

נתחיל מסדרת ה-OC Formula, סדרה זו נועדה לאוברקלוקרים אשר מתכוונים לקחת את המערכות שלהם לקצה, בין אם זה על אוויר, מים או אפילו קוביות קרח וחנקן נוזלי. סדרה זו כוללת לוחות אם בעלי הצ'יפסטים: Z170, X99 ו-X299. במהלך השנים האחרונות סדרה זו צברה מוניטין טוב וגבוה בקרה מגוון האוברקלוקרים בעולם ואפילו בקרב קהילת האוברקלוקרים הישראלית. באתר HWBOT אשר מהווה קורת גג למגוון האוברקלוקרים ברחבי העולם ניתן לראות כי הרבה מן התוצאות המובילות ושיאי העולם הגיעו בשילוב עם לוחות אם מסדרה זו.

הסדרה הבאה היא סדרת ה-Taichi, סדרה אשר נועדה לאנשים אשר מחפשים לוחות High End שיש בהם את כל הפיצ'רים ואף יותר שהמשתמש הממוצע צריך יחד עם מייצבי מתח מעולים שבזכותם גם לוחות האם של הסדרה הזו מעולים לאוברקלוקרים. ללוחות האם בסדרה הזו יש עיצוב דומה, כולם כוללים בדרך כזו או אחרת את גלגל השיניים של אסרוק שאני באופן אישי אהבתי אותו בנוסף לכיסוי דק וקטן על חיבורי ה-I/O. לוחות האם החדשים בסדרה הזו כוללים גם לדים מחליפי צבעים (RGB) כי איך אפשר בלי בשנת 2017. לוח ה-X370 Taichi נחשב אפילו ללוח האם הטוב ביותר שיצא עד היום לתושבת AM4. בסדרה נכללים לוחות אם בעלי כמה צ'יפסטים: X399, X299, X99, X370, Z270 ו-Z370.

לאחר מכן מגיעה סדרת ה-Fatal1ty Gaming, סדרה זו ממותגת ומכוונת לקהל הגיימרים, סדרה זו כוללות כרטיסי רשת, כרטיסי קול ובעצם כל כרטיס אפשרי אשר כביכול "נועד לגיימרים", לדברי החברה המטרה שלהם בסדרה הזו היתה ליצור לוחות אם איכותיים ולא יקרים מידי אשר ישמשו נאמנה את קהל הגיימרים ויחסכו מהם את כאב הראש של מגוון התקלות השונות האפשריות. גם בסדרה הזאת חלק מן לוחות האם תומכים ב-Overclock והם בהחלט משרתים נאמנה את המשתמש הממוצע. בסדרה זו נכלל מגוון גדול יותר של צ'יפסטים וביניהם: B250, H270, Z170, Z270, Z370, B350, X370, X99, X299.

הסדרה הבאה היא סדרת ה-Extreme, סדרה זו נועדה לאוברקלוקרים וגיימרים כאחד, סדרה זו מעט זולה יותר מן ה-Fatal1ty Gaming אך היא בכל זאת מצליחה לשלב איכות בנייה מעולה, עיצוב מעולה וחלקים איכותיים מה שהופך את הסדרה הזו מעולה לכל המשתמשים, החל מגיימרים שכל מה שמעניין אותם זה לשחק עד לאוברקלוקרים שמתחרים במגוון תחרויות עולמיות. גם סדרה זו כוללת מגוון של צ'יפסטים גם לאינטל וגם ל-AMD. ביניהם ניתו למצוא את הצ'יפסטים הבאים: Z170, Z270, X370, X370, X99, X299.

כעת אנו מגיעים לסדרות היותר תקציביות, הראשונה שבהן היא סדרת ה-PRO. העיצוב של הסדרה הזו הוא פשוט יותר, היא לא כוללת לדים ולא כוללת עיצובים מיוחדים, בהתאם גם ברוב הדגמים בסדרה צלעות הקירור לא קיבלו צביעה או עיצוב מיוחד וצעקני. גם חיבורי ה-I/O מצומצמים ובסדרה הזו אנו לא רואים שני כרטיסי רשת, חיבורי אודיו מוזהבים וכו. במילים אחרות, בסדרה הזו צמצמו את רוב הגימיקים והדברים שמסביב והתמקדו יותר במה שחשוב בלוחות האם. סדרה זו כוללת את הצ'יפסטים הבאים: B250, H270, B350, Z170, Z270, Z370.

לבסוף הגענו לאחת הסדרות המשתלמות ביותר של Asrock, סדרת ה-HDV. ממבט ראשון היא נראית כמו סדרה פשוטה, זולה לא איכותית ולא מעניינת אך בפועל התמורה למחיר היא גבוהה. בלוחות האם האלה בעיקר בדורותיהם האחרונים Asrock לא נתנה להם מיתוג ספציפי ומיוחד, הם פשוט לוחות אם. סדרת ה-HDV כוללת את כל מה שחשוב בתג מחיר נמוך במיוחד כמו כמות די מספקת של חיבורי I/O, מראה נקי וסולידי שרוב האנשים יוכלו להתחבר אליו. בסדרה זו נכללים הצ'יפסטים הבאים: H110, B350, A320, B250.

כרגע מגוון הדגמים והמלאי של לוחות האם של Asrock בארץ מצומצם אך אנו מקווים כי בעתיד המצב ישתנה וגם השוק הישראלי יהנה ממגוון לוחות האם שיש ל-Asrock להציע.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן