fbpx

התרשמות שלנו מכנס NVIDIA GTC ISRAEL

 מפתחים, אנשי היי-טק, משקיעים ויזמים הגיעו היום, לאירוע הבינה המלאכותית הגדול בעולם של חברת-NVIDIA, כנס ה-GTC. החברה, מקיימת את אירוע ה-GTC בפעם הראשונה בישראל. במסגרתו הוצגו מגוון סטרטאפים ישראליים מובילים.

האירוע נפתח בהכרזה של מנכ"ל NVIDIA העולמית, ג'ן-סן הואנג, שהגיע לביקור ראשון בישראל, והציג טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך בתחומי הבינה המלאכותית, VR,  רובוטיקה, ופיתוחים חדשים בעולם הרכבים האוטונומיים.

במסיבת עיתונאים אמר ג'ן סן הואנג: "תעשיית המיחשוב העולמית עוברת שינויים דרמטיים ואחת הסיבות לכך היא הגילוי של הלמידה העמוקה. זה קסם- תוכנה שכותבת תוכנה בעצמה. ישראל היא סטארטאפ ניישן ומה שסטארטאפים אוהבים זה פריצות דרך ושונאים סטטוס קוו. מה שקורה כרגע בזירת הבינה המלאכותית זה לא פחות ממהפכה טכנולוגית חסרת תקדים. לכן זה רק טבעי שנגיע לישראל שפועלים בה כל כך הרבה סטארטאפים מעניינים בתחום שלנו. היזמים מחפשים את הכלי המהפכני שאנחנו מציעים כדי לפתור בעיות שעד היום לא היה להם מענה ולכן מדובר בתזמון מושלם עבורנו להגיע לישראל. אנחנו כאן כדי לתמוך באקוסיסטם המקומי, לייצר עבורם פלטפורמת פיתוח פתוחה ונגישה, לשתף איתם פעולה ולתת להם הזדמנות להשמיע את קולם בתעשייה העולמית".

המעבד הגרפי החדש מול VEGA: שאלנו את ג'ן סן הואנג  איך מושפע המעבד הגרפי החדש שלהם מול המתחרה שלה AMD. לטענתו TESLA משרתת סוג אחר של משתמשים שהם בעלי מחשבים בעלי עוצמה (HIGH PERFOMANCE COMPUTING).

TESLA וגיימינג: כששאלנו האם טסלה יתאים לגיימינג התשובה היתה חד משמעית: כן!
המעבד הגרפי ישנה את כל צורת העולם של המציאות מדומה עם חיישנים מיוחדים שנגיד ואם נגע בדשא ממש נרגיש את שערות הדשא בידיים בעזרת כפפות מיוחדת שהם מפתחים עבור עולם המציאות מדומה.

נכון שהכנס התייחס למעבד הגרפי הנוכחי שהם מוצאים אבל לא יכולנו שלא לשאול מה יהיה הכרטיס הבא לאחר ה1080. תשובות היתה קצת ״טריקית״: כרגע יש לנו 1070,1080. אולי נחליט על 1190 אבל נצטרך לחכות עם זה לשנה הבאה.


בכנס הוצגו מגוון טכנולוגיות וביניהן מצלמה תרמית המיוחדת לרכב אוטונומי של חברת AdaSky שמסוגלת לקרוא את תנאי הדרך בכל מזג אוויר; חברת Cognata שפיתחה מחשב חכם לקריאת תמרורים, ועוד רבים אחרים.

מנכ"ל החברה הציג את-Holodeck, סביבת עיצוב  ועבודה וירטואלית חדשה. Holodeck מספק למעצבים, מפתחים בעולם, את האפשרות לגלות, לבנות ולחקור ולעבוד בסביבת מציאות מדומה ריאליסטית, אשר מדמה את הסביבה הפיזית.

בנוסף לכך, חברת-NVIDIA חשפה לאחרונה את תוכנת ההיקשים TensorRT 3AI, המריצה רשת עצבית בסביבת ייצור. התוכנה החדשה תאיץ את הביצועים ותקצץ את עלות ההיקשים מהענן להתקני הקצה, לרבות מכוניות אוטונומיות ורובוטים.
המהירות והיעילות שמציעה של TensorRT 3  בשילוב עם יחידות העיבוד של NVIDIA  מובילה לחיסכון כספי עצום. השילוב של TensorRT 3 עם יחידות העיבוד הגרפיות של NVIDIA מספק את יכולת ההיקש המהירה בעולם, בשילוב עם Tesla v100 ,ה-TensorRT  מסוגלת לעבד 5,700 תמונות לשנייה, לעומת 140 בלבד ביחידות העיבוד של היום.

הואנג חשף גם פרטים על התוספת החדשה למשפחת מערכות הרכב האוטונומי של NVIDIA – Drive PX. מערכת זו, ששם הקוד שלה  הוא פגסוס, נועדה לאפשר את תחילת הייצור של כלי רכב אוטונומיים ברמה 5, והוא אף חוזה כי אנו נראה מוניות אוטונומיות כבר בשנת 2020.
זוהי משימה תובענית, הסביר הואנג. דרישות המחשוב של מוניות רובוטיות עצומות דרישות המחשוב ממכונית אוטונומית אינטנסיביות פי 50 עד 100 לפחות מאלו של המכוניות המתקדמות ביותר הקיימות כיום.

במהלך הכנס ומסיבת העיתונאים שמנו לב כי הואנג רמז על כרטיסי המסך העתידיים לגיימרים אשר יהיה מבוססים בארכיטקטרת ה-Volta, לפי רמזיו אנו צפויים לראות כרטיס מסך חדש לסדרת ה-Titan בשם Titan v וייתכן כי מספור הסדרה החדשה יהיה 11X0 (למשל GTX 1180).

לסיום, הואנג הדגים את Project Isaac, סימולטור רובוט הבינה המלאכותית המשתמש ב-Holodeck  כדי להכשיר מכונות אוטונומיות וללמד רובוט לקלוע כדורים לתוך הגומות במגרש הגולף בחבטה קלה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן